Trenerzy po meczu GKS Tychy - Chrobry Głogów (KONFERENCJA)

Łukasz Łabędzki
Trenerzy po meczu GKS Tychy - Chrobry Głogów
Trenerzy po meczu GKS Tychy - Chrobry Głogów Łukasz Łabędzki
W meczu 31. kolejki 1. ligi GKS Tychy zremisował u siebie z Chrobrym Głogów 1:1. Po tym spotkaniu trenerzy obu zespołów podzielili się swoimi przemyśleniami na temat wydarzeń, które miały miejsce na boisku!

Tomasz Hajto (GKS Tychy): Każdy mecz gramy o wszystko, i na pewno chcielibyśmy wygrywać przede wszystkim spotkania domowe. Pierwszą połowę zaczęliśmy nieźle, później nieco przysnęliśmy, Chrobry stworzył sobie sytuację i musieliśmy gonić wynik. Wyrównaliśmy, a po przerwie nasza przewaga była ogromna. Nie gra się łatwo w ataku pozycyjnym, goście cofnęli się, mądrze przesuwali, asekurowali się. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, oddaliśmy 8-10 strzałów z 12. - 16. metra, ale niestety wszystkie zablokowane przez zawodników Chrobrego. Piłka nie chciała wpaść do siatki nawet po rykoszecie. Boli ten remis, szczególnie, że moim zdaniem w drugiej połowie zagraliśmy najlepszą piłkę w tej rundzie. Z meczu na mecz nasza gra wygląda coraz lepiej, jednak punktów cały czas brakuje. Podobała mi się reakcja zespołu w drugiej połowie, bo pokazała charakter. Nas jeden punkt nie zadowala, są to bardziej stracone dwa „oczka”. To zaangażowanie z drugiej połowy napawa nas optymizmem, do końca zostały nam trzy spotkania, w których będziemy się starali grać o zwycięstwa. Widziałem reakcję drużyny w szatni - tak złych i niezadowolonych po tym meczu jeszcze ich nie widziałem.

Ireneusz Mamrot (Chrobry Głogów): Był to mecz, w którym nie brakowało zaangażowania, choć w naszej grze oprócz dobrych momentów, pojawiły się również te z niepotrzebnymi stratami. Na pewno nerwowa końcówka dla nas, bo gospodarze mocno przycisnęli i musieliśmy drżeć o wynik. Nie ukrywam, że z remisu jesteśmy zadowoleni. Choć jeszcze matematycznie nie zapewniliśmy sobie utrzymania, to myślę, że jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji, by to osiągnąć.

źródło: GKS Tychy