Trenerzy po meczu Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock (KONFERENCJA)

Łukasz Zub
Marcin Kaczmarek
Marcin Kaczmarek Lucyna Nenow / Polska Press
Na Stadionie Ludowym w Sosnowcu miejscowe Zagłębie przegrało 0:1 z Wisłą Płock w spotkaniu kończącym 1. kolejkę 1. ligi. Zobacz, co po meczu powiedzieli szkoleniowcy obu drużyn.

Marcin Kaczmarek (Wisła Płock):- Gratuluję awansu, bo jest czego. Fajnie, że takie ośrodki jak Sosnowiec są na szczeblu centralnym w 1. lidze i to naprawdę trzeba klaskać, bo jak się przyjeżdża to serce rośnie jak się widzi te boiska, płytę główną w jakim jest stanie i kibiców.

Co do spotkania bardzo się cieszę, bo przez trzy lata w Płocku na inaugurację nie udało mi się wygrać. Dzisiaj ten cel został zrealizowany. Był to dla nas trudny mecz, dobrze się dla nas ułożył i wydawało się do tej 75. minuty, że w miarę udaje się go kontrolować. Później niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę i Zagłębie stworzyło kilka sytuacji po zamieszaniu. Natomiast my również mieliśmy swoje szanse na 2:0. Myślę, że gdyby udało się strzelić bramkę, to ten mecz byłby rozstrzygnięty.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że gramy na ciężkim terenie z beniaminkiem. W pierwszych kolejkach to są zawsze trudne mecze. Rok temu przegraliśmy z Bytovią na inaugurację, także zdawaliśmy sobie sprawę, ze skali trudności. Cieszę się, że udało się ten mecz wygrać i zainkasować trzy punkty.

Artur Derbin (Zagłębie Sosnowiec):- Dziękuję zawodnikom za wkład w ten mecz. Dali z siebie dużo. Dziękuję również kibicom za wsparcie, naprawdę ten doping niósł nas do ostatnich minut, również w tych ostatnich minutach mogliśmy pokusić się o bramkę. No cóż ta piękna seria meczów bez porażki się skończyła. Skończyła tą serię drużyna Wisły Płock. Do góry głowa Panowie. Przed nami kolejne mecze, najbliższy w Katowicach. Powiem szczerze, że zasługiwaliśmy na tą bramkę, ale znowu nie udało się jej strzelić.