Widzew Łódź

0

Zagłębie Lubin

3

• Nie mieliśmy niespodzianki w piątkowym meczu w Łodzi, drużyna która przyjechała tu w roli faworyta, zwyciężyła zasłużenie 3-0. Dziękuję za śledzenie relacji LIVE i zapraszam już teraz na kolejne mecze obu zespołów!

• Widzew bez sił próbuje jeszcze wyjść do ataku, ale wszystko zostaje czyszczone przez zawodników Zagłębia. Ostateczny rezultat dzisiejszego spotkania: Widzew Łódź 0-3 Zagłębie Lubin.

• Sędzia dolicza nam 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• I mamy debiut w Zagłębiu za Woźniaka na placu gry melduje się Karol Żmijewski!

• Widzew beznadziejnie zachował się przy stracie tej bramki, drużyna odnotowała dwie straty podczas podania w poprzek boiska, o ile przy pierwszej mieli szczęście i wyczyścili atak, ale druga akcja pozwoliła Krzysztofowi Piątkowi zejść na prawą flankę i mocno uderzyć!

• I GOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA!!!

• Druga zmiana w zespole Zagłębia tuż przed następnym stałym fragmentem gry wykonywanym przez łodzian. Adrian Błąd zmieniony przez Jarosława Jacha.

• Rzut rożny dla Widzewa, ponowne świetne dogranie i także kolejny kiks! Jeśli piłkarze Rafała Pawlaka nie będą wyukorzystywać takich sytuacji mogą zapomnieć o punktowaniu podczas spotkań!

• A jednak! Faul około 30 metra! Batrović decyduje się na strzał po ziemi i było naprawdę blisko do zmiany rezultatu! Brakło centrymetrów!

• I kolejny rzut rożny dla łodzian! Świetna centra Jańca ląduje na głowie Rozwandowicza, ale ten posyła piłkę daleko od światła bramki! Cóż za marnotrawstwo! Lepszej okazji możę już nie być!

• Widzew zbiera się do walki w tej końcowej fazie meczu, najpierw z rzutu wolnego piłkarze Rafała Pawlaka nieźle rozciągnęli obronę "Miedziowych" a następnie z rzutu rożnego jeden z graczy w czerwonych koszulka oddał niecelny strzał.

• I pierwsza zmiana w Zagłębiu, za strzelca jednej z bramek dla Zagłębia wprowadzony zostaje Adrian Rakowski.

• Kolejna akcja Widzewa! Batrović miał piłkę przed polem karnym podał do wbiegającego Dudy, ale ten fatalnie kiksuje podczas przyjęcia i zaprzepaszcza szansę na strzelenie bramki! Jednak nawet gdyby zrobił to lepiej znajdował się na pozycji spalonej, więc gol nei zostałby uznany.

• Batrović uderzając z dystansu po krótkim dryblingu oddał dość mocny strzał, ale piłka otarła się o nogę jednego z graczy w białych koszulkach i mamy tylko rzut rożny.

• Żółta kartka dla Dudy za ostre wejście w ataku! Faulowany został Cotra!

• Jeszcze przed chwilą mogliśmy obserwować przewagę Zagłębia w tej drugiej części spotkania, ale gra przeniosła się w środkowe strefy boiska, gdzie po walce o piłkę Kasprzak ukarany został żółtym kartonikiem.

• ZAGOTOWAŁO NAM SIĘ W POLU KARNYM ZAGŁĘBIA! Po kontrze i wysokim dograniu Duda składał się do strzału, ale źle wyskoczył i piłka odbiła mu się od czubka głowy. To była niezła okazja do nawiązania kontaktu.

• I mamy wcześniej zapowiadaną zmianę, Kozłowskiego zastępuje grający z numerem trzynastym Adam Duda. Trzecia i ostatnia zmiana w zespole gospodarzy.

• Szykuje nam się ostatnia zmiana w drużynie Widzewa, Duda przygotowuje się już do wejścia.

• Ponownie bramka dla gości wisi w powietrzu, Zagłębie coraz pewniej poczynają sobie na połowie graczy w czerwonych strojach. Natomiast kibice próbują zmotywować swoich piłkarzy do lepszej gry i większego zaangażowania głośnym dopingiem.

• Widzew w końcu zorganizował atak! Dośrodkowanie na długi słupek szło przed nadbiegającego Augustyniaka, ale ten minimalnie spóźniony nie zdołał oddać nawet strzału!

• Trener Pawlak reaguje na bramkę i wprowadza Czaplińskiego w miejsce zmęczonego Rybickiego.

• Piłka leciała w stronę Hamizcia górą, ten wyszedł przed pole karne ale Piątek okazał się być sprytniejszy, sięgnął piłkę nogą przeszedł bramkarza i strzelił lekko na pustą bramkę Widzewa.

• I GOOOOOL KRZYSZTOF PIĄTEK PODWYŻSZA NA 2-0!!!

• Zbytnia nonszalancja piłkarzy Rafała Pawlaka mogła znów doprowdzić do podwyższenia rezultatu przez gości! Kwiek przejął podawaną podanie Augustyniaka do swojego kolegi i wyszedł sam na sam z Hamiziciem, ale miał na plecach defensora i nie zdołał oddać strzału!

• Centymetry dzieliły Zagłębie od zdobycia drugiej bramki! Piątek minimalnie na spalonym po podaniu swojego kolegi pakuje piłkę do siatki, defensorzy Widzewa nieco przysnęli w tej sytuacji!

• Miedziowi w natarciu, dwójkowa akcja gości zatrzymana jednak przez czujnego Del Toro i już mamy kontrę Widzewiaków!

• I znów mamy cios za cios! Najpierw Błąd dobrze dogrywał w pole karne, ale Hamzić pewnie wyłapał piłkę a chwilę później, po świetnym dośrodkowaniu Jańca, Wrzesiński mógł strzelić głową i doprowadzić do remisu ale minimalnie minął się z piłką!

• Pierwsza zmiana w drużynie Rafała Pawlaka, za debiutującego Kasperkiewicza na murawie melduje się Mateusz Janiec!

• I Wajda daje sygnał do rozpoczęcia drugiej odsłony dzisiejszego widowiska!

• Piłkarze ponownie na boisku! Już za chwilę druga część meczu!

• Trener Rafał Pawlak z pewnością nie jest zadowolony z gry swojego zespołu, przechodząc obok szatni Widzewa można było usłyszeć donośne krzyki trenera gospodarzy. Ciekawe czy "suszarka" pomoże łodzianom zmobilizować się do zmiany rezultatu tego meczu.

• Sędzia nie dolicza ani jednej minuty do regulaminowego czasu gry i mamy koniec pierwszej połowy! Po 45 minutach rezultat to 1-0 na korzyść gości! Zapraszamy już za kilkanaście minut na drugą część tego pojedynku!

• Choć gra Widzewa nieco osiadła, to łodzianie, mimo przewagi gości, chociaż nie popełniają karygodnych błędów w defensywie, co pozwala jeszcze graczom z ofensywy na spokojne staranie się o strzelenie jakiejś wyrównującej bramki.

• Kibice Widzewa chyba nie są zbyt cierpliwi i ufni wobec szkoleniowców. Podczas gdy zespół prowadził Włodzimierz Tylak, domagali się oni zdjęcia go ze stanowiska, teraz można usłyszeć: "Tylak wróć, czeka Łódź", czy "Przeproś Tylaka, hej Pawlak przeproś Tylaka".

• Mała korekta odnośnie sytuacji, po której sędzia podyktował rzut rożny. To Maksymilian Rozwandowicz odbił futbolówkę ręką, a nie tak jak pisałem Rafał Augustyniak. Bardzo przepraszam za ten błąd.

• Gra Widzewa zmieniła się w porównaniu do tej z początku spotkania, wprawdzie łodzianie próbują kontrować ataki Miedziowych ale ich akcje nie są już tak błyskotliwe jak te z pierwszych minut.

• Faul blisko pola karnego gospodarzy, do stałego fragmentu podchodzą Cotra i Błąd, ale strzał tego pierwszego rozbija się o mur ustawiony przez zawodników w czerwonych strojach.

• Widzew zaczął nam się gubić na boisku, Zagłębie chyba niesione zdobytą bramką atakuje coraz głębiej wchodząc na połowę gospodarzy.

• Kuriozalna sytuacja! Woźniak uciekał prawą flanką i uderzyłł mocno futbolówką w pole karne tam Augustyniak prawdopodobnie dotykał piłki ręką i Kwiek zamienia rzut karny na bramkę dla swojego zespołu pewnym, mocnym strzałem w prawe okno bramki Hamzicia!

• Rzut karny dla ZAGŁĘBIA!!!!

• Oprócz sytuacji bramkowych ten pojedynek obfituje nam także w faule, tym razem nieprzepisowo zatrzymywany jeden z graczy Widzewa.

• Obu zespołom brakuje trochę szczęścia w sytuacjach bramkowych, gdyby ten czynnik wzrósł minimalnie w szeregach obu jedenastek z pewnością zobaczylibyśmy już co najmniej dwie bramki.

• I odpowiedź Zagłębia na wprost z Dino Hamziciem stanął Paweł Oleksy, ale bramkarz gospodarzy zdołał wybić piłkę na rzut rożny! To z pewnością mogłą być bramka!

• I znów Widzew! Gospodarze grają póki co bez kompleksów, nie ustępując wiceliderowi tabeli i tworzą coraz groźniejsze sytuacje, teraz dobrze na pozycję wychodził Augusttniak, ale wracający obrońca zdołał przeciąć podanie od innego gracza łodzian.

• Przed doskonałą okazją Kozłowski! Dostał piłkę w lewy sektor boiska, gdzie był niepilnowany, ale próbując oddać strzał poślizgnął się i zaprzepaścił szansę na wyjście gospodarzy na prowadzenie!

• Miedziowi zdecydowanie wyglądają dojrzalej na boisku, ale to czerwono-biało-czerwonym trzeba przyznać, że więcej biegają i walczą o piłkę aniżeli goście.

• Ciężko stwierdzić, czy to błędna decyzja sędziego, aczy błędna obserwacja kibiców, ale trybuny zaryczały "ręka!" kiedy jeden z zawodników Piotra Stokowca zatrzymywał piłkę, szczerze mówiąc z wysokości trybun nie było widać tego dokładniej.

• Rzut rożny dla Widzewa, Kozłowski nabija obrońcę Zagłębia, Batrović podchodzi do wykonania, ale tym razem nie udało się zaskoczyć defensorów gości.

• Dopiero zdążyłem napisać o stałym fragmencie gry a przed chwilą takowy ponownie wykonywał Cotra i to dokładnie z tej samej pozycji co wcześniej Boniecki.

• Jeśli mecz będzie utrzymywany w takim tempie jak od pierwszych minut to możemy spodziewać się prawdziwie emocjonującego spotkania! Najpierw jeden z graczy lubinian miał okazję do strzelenia bramki głową, a dostłownie chwilę później w dobrej pozycji był Batrović, który uderzył po długim słupku bramki Forenca, ale ten zdołał się wyciągnąć i zatrzymać piłkę!

• Do stałego fragmentu gry podszedł sam faulowany, ale strzał w jego wykonaniu pozostawia wiele do życzenia, a gra stopniowo nam się zaostrza.

• Pierwsza żółta kartka dla Sebastiana Boneckiego, faulowany Veljko Batrović tuż przed polem karnym!

• Ani rzut wolny, ani następujący po nim rzut rożny nie miały szans zagrozić bramce Dino Hamzicia a tymczasem Widzew wychodzi z kontrą!

• Faul na 25 metrze boiska, przewrócony Arkadiusz Woźniak, mamy stały fragment gry z ciekawej pozycji.

• Dobrą okazję mógł mieć Widzew, Rybicki urwał się środkiem boiska, popędził w stronę pola karnego, podniósł głowę i dojrzał Kozłowskiego, jednak ten chciał przekombinować i akcja spaliła na panewce.

• I mamy pierwszy gwizdek Pana Tomasza Wajdy!

• Mamy oficjalne przywitanie, do rzutu monetą i wymianą uprzejmości przystępują kapitanowie i to Łukasz Piątek wygrywa to losowanie, wybiera połowę, a więc od środka rozpoczną gospodarze!

• Piłkarze już weszli na boisko! Czekamy na pierwszy gwizdek!

• Jeszcze tuż przed spotkaniem w ramach odskoczni zapraszamy do obejrzenia wizualizację nowego obiektu, który powstanie przy al. Piłsudskiego w Łodzi.

• Tak jak już wcześniej wspominaliśmy arbitrem głównym piątkowego meczu będzie Pan Tomasz Wajda ze Śląskiego ZPNu. Jego dodatkowymi oczyma będą Sławomir Kowalewski i Wojciech Szczurek. Miłosz Widlarz wcieli się natomiast w rolę sędziego technicznego. Delegatem PZPNu wyznaczonym do tego pojedynku jest Pan Dariusz Kluge, a obserwatorem, Michał Listkiewicz.

• Nie warto jednak zapominać o tym, że w futbolu wszystko jest możliwe i że ambicją można nadrobić braki w umiejętnościach i doświadczeniu, co mogliśmy zobaczyć np. podczas spotkania Widzewa Łódź, ze Śląskiem Wrocław, w którym łodzianie postawili trudne warunki gościom w meczu o awans do dalszej fazy Pucharu Polski.

• Przed dzisiejszym pojedynkiem trzeba jasno stwierdzić, że to goście przyjechali na stadion im. Ludwika Sobolewskiego w roli faworyta. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem Miedziowi są aktualnie na "fali". Zajmują 2. miejsce w ligowej stawce, a ostatnio zdołali zwyciężyć aż 4-0 z także borykającą się z problemami Arką Gdynia.

• Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania zapraszam Państwa do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego meczu.

• Wracając jeszcze na moment do składów obu drużyn, w zespole Rafała Pawlaka zobaczymy na pewno debiutanta Arkadiusza Kasperkiewicza, który na występ w barwach łodzian czeka od zeszłego sezonu. Także jeden z zawodników Zagłębia może poczuć dzisiaj dumę z pierwszego oficjalnego reprezentowania swojego klubu. Jeśli Piotr Stokowiec zdecyduje się na wprowadzenie 17-letniego Karola Żmijewskiego to będzie to premierowy występ tego gracza w barwach Miedziowych.

• Stadion na około 30 minut przed meczem świeci jeszcze pustkami, tymczasem na murawie już rozgrzewają się piłkarze obu klubów.

• Składy pojawiły się już z lewej strony, tymczasem zamieszczamy poniżej resztę piłkarzy którzy znaleźli się w meczowych osiemnastkach.

Widzew Łódź Mateusz Wlazłowski, Jakub Czapliński, Mateusz Janiec, Wołodimir Pidwirnyj, Dimitrije Injać, Boris Dosljak Adam Duda

Zagłębie Lubin Piotr Smołuch, Jarosław Jach, Filip Jagiełło, Damian Kowalczyk, Maciej Kowalski-Haberek, Adrian Rakowski, Karol Żmijewski

• Znamy już składy obu zespołów na dzisiejszy mecz! Poniżej zamieszczamy protokół meczowy, by mogli Państwo się z nim zapoznać, a już za chwilę po lewej stronie pojawią się składy. Oczywiście przedstawimy także ławki rezerwowych.

• Dobry wieczór! Witamy Państwa serdecznie z zamglonego dziś stadionu przy al. Piłsudskiego 138/140. Gdzie w ramach 15. kolejki 1 ligi zmierzą się Widzew Łódź, oraz Zagłębie Lubin.