Wigry - Chrobry LIVE! O przełamanie złej passy

Maciej Markiewicz
Wigry - Chrobry LIVE!
Wigry - Chrobry LIVE! ARKADIUSZ LAWRYWIANIEC/POLSKA PRESS
Dla obu zespołów mecz 12. kolejki będzie szansą na przełamanie złej passy. Gospodarze nie potrafią wygrać w lidze od półtora miesiąca, kiedy to w wyjazdowym meczu pokonali Arkę Gdynia. Natomiast Chrobry jeszcze nie tak dawno znajdował się na czele ligowej stawki, ale i podopiecznych Ireneusza Mamrota dopadł kryzys, który sprawił, że głogowianie nie wygrali meczu od ponad miesiąca i znajdują się na 8. miejscu w ligowej stawce. Dla kogo będzie to mecz, który zakończy serię niepowodzeń?

Wigry po 11 ligowych kolejkach znajdują się w strefie spadkowej, zajmują 16. miejsce, z dorobkiem 12 "oczek", ale cały ten dorobek punktowy wypracowali jeszcze latem. Ostatnia wygrana zespołu prowadzonego przez litewskiego szkoleniowca przypadła na 5. serię gier, kiedy to w wyjazdowym spotkaniu udało się ograć Arkę Gdynia. Od tego momentu piłkarze z Suwałk zdobyli w ciągu 350 ligowych minut zaledwie 2 punkty. Już w poprzedni weekend Wigry mogły przerwać złą passę, gdy w mierzyły się w Legnicy z tamtejszą Miedzią. W 48. minucie Jakub Bartkowski nie wykorzystał rzutu karnego i piłkarze Wigier, zamiast kompletu punktów, musieli zadowolić się podziałem punktów. Przy korzystnym wyniku zespół z Suwałk zrówna się punktami z dzisiejszym rywalem i choć na moment może odskoczyć od strefy spadkowej.

Chrobry to niespodzianka początku sezonu, kiedy to głogowski zespół przez moment znajdował się na czele ligowej stawki. Im dłużej jednak trwał sezon, tym bardziej uwidaczniała się zadyszka podopiecznych Ireneusza Mamrota. Ostatnie spotkanie głogowianie wygrali ponad miesiąc temu, kiedy to na wyjeździe rywalizowali z Rozwojem Katowice, od tamtej pory zdobyli zaledwie 1 punkt, na 12 możliwych. Zniżka formy spowodowała, że Chrobry stracił pozycję lidera i po 11 kolejkach zajmuje 8. miejsce w ligowej stawce. W ostatniej serii gier głogowski zespół rywalizował na wyjeździe z będącym na 3. pozycji Dolcanem Ząbki. Na trudnym terenie zawodnicy Chrobrego zdołali zremisować 1:1, a bramkę z rzutu karnego zdobył Wołodymyr Hudyma. Górna część tabeli powoli zaczyna odjeżdżać podopiecznym Mamrota. Jeśli myślą oni o odrabianiu strat, to najwyższy czas przełamać złą serię.

Dzisiaj przed nami mecz zespołów, które są pogrążone w kryzysie, a więc mają doskonałą szansę, by zakończyć passę meczów bez wygranej. Z pewnością będziemy obserwować walkę o każdy metr boiska. Spotkanie 12. kolejki to rywalizacja o wielkim ciężarze gatunkowym, bowiem żaden z zespołów nie może pozwolić sobie na kolejne potknięcie. Początek meczu już o godzinie 15:00. Relacja na żywo w Ekstraklasa.net.