0

Dolcan Ząbki

1

• Koniec spotkania. Dzięki bramce rezerwowego Damiana Świerblewskiego Dolcan wywozi z Suwałk trzy punkty.

• Po rzucie wolnym uderzenie głową jednego z zawodników Wigier. Leszczyński skutecznie interweniuje.

• Groźna kontra gości, którzy wyszli szybko do przodu czterema zawodnikami. Gospodarzy ratuje jednak Salik.

• Sędzia dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• Na strzał zdecydował się Kamil Adamek. Uderzenie niecelne.

• Zbigniew Kaczmarek dokonuje ostatniej zmiany. Za Mackiewicza wchodzi Biel.

• Gol dla Dolcanu! Świerblewski przejął piłkę przy podaniu Kopczyńskiego do bramkarza, minął Salika i trafił do siatki Wigier. Ileż to już tego typu goli widzieliśmy w ostatnich tygodniach.

• Akcja ofensywna gości. Dośrodkowywał Piesio, ale jego zagranie zostało zablokowane. Po ruzcie rożnym ekwilibrystycznie strzelał Grzelak, ale świetnie wybronił ten strzał Salik.

• Ostatnia zmiania w ekipie Marcina Sasala. Zejdzie Mazek, wejdzie Neumann.

• Mackiewicz ruszył z dryblingiem, ale stracił piłkę, czego efektem był... strzał gości. Uderzenie było jednak niecelne.

• Próbował Rafał Grzelak - trafił jednak w obrońcę rywali. Piłka opuściła boisko - rzut rożny nie przyniósł jednak gościom żadnej korzyści.

• Brzydki faul Mateusza Żebrowskiego - żółta kartka.

• Druga zmiana w ekipie gości - schodzi Patryk Mikita, za niego Paweł Tarnowski.

• Wigry nie ustają w dążeniu do zdobycia bramki. Teraz dobrze pokazał się na prawej stronie Żebrowski, który szukał Adamka w polu karnym Dolcanu. Podanie było jednak nieco za mocne.

• Trzeba przyznać, że Karol Salik jest pewnym punktem drużyny gospodarzy. Już kilkakrotnie skutecznie interweniował. Teraz zatrzymał strzał Piesia z linii "szesnastki".

• Kolejna akcja ofensywna Wigier. Radzio zagrywał do Mackiewicza, który zza pola karnego uderzył ponad bramką Leszczyńskiego.

• ...a w Wigrach Jarzębowskiego zastępuje Wichtowski.

• Dwie zmiany. U gości Jakubika zmienia Świerblewski...

• Pierwsza groźna sytuacja Dolcanu w drugiej połowie. Po rzucie rożnym głową bramkę próbował zdobyć Grzegorz Piesio. Bez powodzenia. Salik skutecznie łapie piłkę.

• Początek miał niezły, był aktywny, ale potem gasł. A teraz zgaśnie kompletnie, bo schodzi z boiska. Sernasa zmienia Adamek.

• Wigry ewidentnie się rozkręciły - brakuje jednak jakości w ofensywie. Strzały Mackiewicza i Żebrowskiego bardzo niecelne.

• Faul gości na połowie Wigier. Gospodarze wznowią od rzutu wolnego.

• Wigry w dalszym ciągu aktywnie na połowie gości. Dośrodkowanie Jakuba Bartkowskiego było jednak fatalne. Od bramki Leszczyński.

• Pierwsze chwile drugiej połowy ze wskazaniem na gospodarzy. Piłkę dośrodkowywał w pole karne Maksims Rafalskis, ale Leszczyński uprzedził Mackiewicza łapiąc futbolówkę.

• Wracamy do gry. Bez zmian. Rozpoczynają gospodarze.

• Sędzia kończy pierwszą połowę. Póki co w Suwałkach 0:0

• Obie drużyny czekają już na gwizdek na przerwę. Nie zapowiada się, żeby wynik miał się zmienić w pierwszej połowie.

• Po pierwszych dynamicznych 30 minutach spotkanie w Suwałkach ewidentnie straciło na tempie. Piłka utrzymuje się głównie w środku boiska - brakuje sytuacji podbramkowych.

• Kontra gospodarzy zatrzymana faulem przez Adriana Łuszkiewicza. Żółta kartka.

• Błąd Leszczyńskiego i defensorów Dolcanu. Z nieporozumienia gości suwałczanie nie zdołali jednak skorzystać.

• Zrobiło się trochę brutalnie, gra się zaostrzyła. Mniej grania w piłkę, więcej walki. Żółta kartka dla Sebastiana Radzio.

• Piłka krąży w środku boiska, chwilę kopią ją sobie gospodarze, chwilę goście. Tempo troszkę spadło.

• Wigry na razie bez polotu. Dolcan jest lepszy, ale póki co nie przekłada się to na bramki.

• Kolejny strzał gości, ale tym razem na wiwat. Uderzał Szymon Matuszek.

• Ząbczanie wyszli z kontratakiem. Nieprzepisowo zagrał jednak Artur Bogusz, który za faul został ukarany żółtą kartką.

• Sebastian Radzio i Rafał Leszczyński ruszyli do piłki zagranej w pobliże pola karnego gości. Szybszy golkiper Dolcanu .

• Na razie to goście przeważają w tym spotkaniu. Już dwukrotnie zmusili golkipera Wigier do interwencji.

• Na trybunach ok. 1,5 tysiąca kibiców, w tym 40 fanów Dolcanu.

• Kolejny groźny strzał Dolcanu. Uderzał Rafał Grzelak - Salik musiał wybijać na rzut rożny. Robi się niebezpiecznie pod bramką gospodarzy.

• Znowu pokazał się Sernas. Litwin nie zdołał jednak ograć obrońców gości.

• Rzut rożny dla gości. Dośrodkowanie w pole karne nie przyniosło jednak żadnego zagrożenia pod bramką Salika.

• Grzegorz Piesio! Strzał zawodnika Dolcanu łapie jednak Salik.

• Podopieczni Marcina Sasala chcą zdominować gospodarzy i na razie nieźle im to wychodzi. Suwałczanie w tej chwili mogą liczyć jedynie na kontry.

• Darvydas Sernas na pozycji spalonej po próbie szybkiej akcji gospodarzy.

• W pierwszych chwilach spotkania inicjatywę przejęli ząbczanie, którzy już kilkakrotnie wrzucili piłkę w "szesnastkę" suwałczan. Teraz po kolejnej wrzutce skutecznie wypiąstkował futbolówkę Karol Salik.

• Piłkarze gości zaatakowali prawą stroną boiska. Piłka dośrodkowana w pole karne Wigier została wybita przez obrońców gospodarzy.

• Zaczynamy spotkanie. Od środka ząbczanie.

• Zachęcamy do przeczytania zapowiedzi spotkania - Wigry - Dolcan LIVE! Goście chcą przerwać serię remisów

• Ławka rezerwowych gości: Maciej Humerski, Norbert Neumann, Bartosz Osoliński, Łukasz Sierpina, Paweł Tarnowski, Damian Świerblewski, Rafał Zembrowski

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Hieronim Zoch, Bartosz Biel, Kamil Adamek, Daniel Michałowski, Maciej Wichtowski, Bartosz Bujalski, Piotr Karłowicz

• Witamy z Suwałk, gdzie o godzinie 19 rozpocznie się spotkanie 8. kolejki 1. ligi pomiędzy tutejszymi Wigrami a Dolcanem Ząbki.