Wisła Płock

0

Arka Gdynia

2

• Już 2:0! Dośrodkowanie w pole karne Mazurkiewicza, strzałem głową na bramkę zamienił Jarzębowski. Zaspała obrona Wisły, która nie może uwierzyć w to co się dzieje.

• Arka doczekała się w końcu wyjazdowego zwycięstwa. Dzięki trzem zdobytym dzisiaj punktom gdynianie zbliżyli się nieco do czołówki i oddalili na bezpieczna odległość od strefy spadkowej. Wisła natomiast jest ciągle niebezpiecznie blisko zagrożonego rejonu tabeli. Dzisiejszy mecz pokazał, że wymęczone zwycięstwo 1:0 z Polkowicami raczej nie było przełomem płocczan, którzy ciągle muszą walczyć o zwyżkę formy.

• Koniec meczu. Arka wygrywa 2:0!

• Trzy minuty potrwa jeszcze druga odsłona spotkania.

• To już ostatnie minuty meczu, na zmianę wyniku się nie zapowiada, Wisły nie stać nawet na honorową bramkę.

• Nie powala dzisiaj gra Ricardinho, który nie odmienił oblicza zespołu.

• Bartłomiej Niedziela zmienia jednego z bohaterów Arki, Piotra Kuklisa.

• Aktywny jest w spotkaniu Kuklis! Tym razem skrzydłowy Arki obił poprzeczkę bramki Wisły!

• W końcówce na ataki zdobywa się jeszcze Arka, ale póki co Kamiński nie puścił kolejnej bramki.

• Nie zanosi się na porywającą końcówkę, Wisła jakby opadła z sił. A trzy zmiany przeprowadziła już wcześniej.

• Mniej ciekawy okres gry, więcej jest twardej gry i niedokładności, mniej składnych akcji.

• Arka kontroluje przebieg spotkania, wydaje się, że nie będzie miała problemu z odniesieniem pierwszego od 5 marca 2010 roku zwycięstwa na wyjeździe.

• Z boiska schodzi bohater meczu z Zawiszą, jednak dziś niezbyt niewidoczny, Bartosz Flis. W jego miejsce Mateusz Szwoch.

• Żółta kartka dla Jaruna. Obaj środkowi obrońcy Arki muszą teraz uważać.

• Kolejne okazje Wisły nie przynoszą efektu bramkowego. Ataki Nafciarzy są jednak coraz groźniejsze.

• Strzał Mazurkiewicza zza pola karnego o kilka metrów minął bramkę.

• Zakotłowało się w polu karnym Arki, ale Juszczyk w ostatniej chwili złapał piłkę zmierzającą do bramki.

• Jaroń niecelnie uderza z dystansu. Brakuje pomysłu na atak Wiśle. A Arka czeka na okazje do kontry.

• Rzut wolny dla Arki sprzed pola karnego, jednak Mazurkiewicz uderzył w jednego z obrońców.

• Arka stara się groźnie kontrować, jednak na razie w drugiej połowie dobrze czytają te zamiary defensorzy Wisły.

• Na boisku pojawia się Ricardinho, który zmienia Guaye. Ricardinho zazwyczaj wprowadza ożywienie w grę Wisły.

• Kolejna okazja Arki, po rzucie rożnym strzał Kuklisa dobrze broni Kamiński.

• Kamiński z trudem obronił dobre uderzenie aktywnego Kowalskiego.

• Rzut rożny dla Wisły, jednak bez zagrożenia pod bramką Juszczyka.

• Kolejna kontra Arki, zakończona strzałem Kowalskiego, także niecelnym. Nie idzie gra piłkarzom Wisły.

• Nieudana próba z dystansu Tomka Jarzębowskiego. Nie było nawet blisko.

• Ależ okazja Arki! Po raz kolejny dobrze uderzył Kowalski, a piłkę zmierzającą do bramki po interwencji bramkarza z linii wybija obrońca Wisły!

• Sekulski strzałem głową próbował zaskoczyć Juszczyka, jednak pewnie bramkarz Arki.

• Jarun wybił piłkę na którą czyhał już Biliński. Arka zamierza teraz pilnować wyniku.

• Grę wznowili od środka Arkowcy.

• Trener Pala próbuje zmienić obraz gry. W miejsce Sielewskiego w przerwie wprowadza Zagurskasa.

• Na razie mecz ułożył się bardzo dobrze dla Arki, choć to Wisła miała więcej okazji. Skuteczna obrona gdynian i duża skuteczność zaowocowały jednak dwubramkowym prowadzeniem. Liczymy na więcej emocji po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Arka próbuje iść za ciosem, na razie jednak dobrze bronią się rywale.

• Dośrodkowanie w pole karne strzałem głową na bramkę zamienił Mazurkiewicz. Zaspała obrona Wisły, która nie może uwierzyć w to co się dzieje.

• Wisła jest trochę w szoku. To gospodarze byli bliżsi objęcia prowadzenia, jednak to Arka strzeliła bramkę po kontrze.

• Kolejna kartka dla piłkarza Arki. Tym razem ukarany Jarzębowski.

• Kuklis zrobił to fenomenalnie. Arka wyszła z kontrą, a Kuklis przebiegł z piłką szmat boiska i strzelił zza pola karnego!

• GOOOOOOOOOOL! Kuklis i 1:0 dla Arki!

• Kolejna już zmiana w pierwszej połowie. Spotkania nie dogra do końca Arifović. W jego miejsce Surdykowski.

• I jest kartka za faul na Bilińskim. Ukarany Mazurkiewicz. Będzie musiał uważać.

• Kamil Biliński wyraźnie ma dziś ochotę na kolejną bramkę. Dużo kłopotów ma z nim obrona, która nawet podwaja krycie. Biliński mimo to jest w stanie oddać strzał.

• I znowu groźnie Biliński. Na niego szczególnie muszą uważać obrońcy. Tym razem jednak jeszcze niecelnie.

• Szarżował Arifović, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Wisły. Kamiński prezentuje się dziś bardzo pewnie.

• Rzucili się do ataków piłkarze Arki, jednak mają problemy z przedarciem się w pole karne. Pozostają strzały z dystansu, które na razie nie przynoszą efektów.

• Próbował dogrywać do kolegów Kuklis, jednak obrońcy poradzili sobie z jego zagraniem. Aktywny skrzydłowy Arki.

• Po raz kolejny w dobrej okazji Biliński. Groźniej atakują teraz Wiślacy.

• Zmiana w Wiśle. Sekulski za Joao Paulo.

• Doskonała sytuacja Bilińskiego, który jednak źle wykończył akcję. Broni Juszczyk.

• Jak na razie mecz jest dosyć wyrównany, oba zespoły nie chcą się odsłonić i narazić na kontrę. Przeważa długie konstruowanie akcji, z którego niewiele wynika. Do tego od czasu do czasu obie strony decydują się na strzały z dystansu.

• Dobra szarża Piotra Kuklisa, niestety za bardzo się zapędził i jeden z rywali odebrał mu piłkę.

• Próba ataku Arki, jednak przerwana przez bramkarza rywali, który na razie gra bardzo dobrze, podobnie jak w ostatnim meczu z Polkowicami.

• Kamiński ostrzeliwuje bramkę Arki, jednak znowu niecelnie.

• Kuklis groźnie uderzył i tylko minimalnie obok słupka. Mogło być 1:0 dla Arki!

• Było groźnie po rzucie rożnym, ale po strzale jednego z Wiślaków piłka minęła bramkę. Może odetchnąć Marcin Juszczyk.

• Rzut rożny dla Wisły po akcji Guaye.

• Odważnie Kuba Kowalski, jednak jego strzał z dystansu bardzo niecelny. Ale brawa za decyzję.

• Pewna interwencja Mazurkiewicza, który przeciął podanie rywali zmierzające do Guaye.

• Biliński próbował wywalczyć rzut wolny, ale sędzia uznał, że Arkowcy zagrali czysto.

• Dobrze od początku prezentuje się Benat, który jest motorem napędowym zespołu.

• Stanowczo grają piłkarze Arki, na boisku dużo walki.

• Próbuje się odgryzać Arka, jednak za głęboko dośrodkował Kuba Kowalski.

• Kolejna niezła akcja gospodarzy, jednak strzał Wyczałkowskiego zablokował Radzewicz.

• Rzut rożny dla Wisły po akcji Jaronia.

• Dobrze Jarun interweniuje w pojedynku z Bilińskim. Dobra próba ataku gospodarzy.

• Na razie oba zespoły spokojnie, nikt nie rzucił się od razu do huraganowego ataku.

• Rozpoczęli piłkarze Wisły, tradycyjnie na niebiesko. Arka w żółtych strojach.

• Zespoły już na boisku, zajmują pozycje na boisku. O 19:47 pierwszy gwizdek arbitra, którym jest Bartosz Frankowski z Torunia.

• Na pewno dużo do udowodnienia płocczanom będzie miał Tomasz Jarzębowski, który starał się o angaż w Wiśle. Ostatecznie trafił jednak do Arki i to w tym zespole kontynuuje karierę.

• Oba zespoły są już po rozgrzewce, zaraz wybiegną na murawę by rozpocząć spotkanie. Na pewno zapowiada się ono emocjonującą, choć miejsca zajmowane przez oba zespoły (14 i 13) mogłyby wskazywać, że jest inaczej.

• Arka w tym sezonie nie wygrała jeszcze na wyjeździe. Dzisiaj w starciu z bezpośrednim rywalem w tabeli będzie miała okazję przełamać tą złą passę. Wisła jednak nie zamierza położyć się przed rywalem, zwłaszcza że porażka może niebezpiecznie zbliżyć płocczan do strefy spadkowej.

• Na rezerwie Arki zasiądą: Szlaga, Brodziński, Kasperkiewicz, Niedziela, Słowiński, Surdykowski i Szwoch.

• Na rezerwie w zespole gospodarzy zasiądą: Kwiatkowski, Góralski, Hiszpański, Kursa, Ricardinho, Sekulski i Zagurskas.

• Znamy już składy obu zespołów. W drużynie Arki nie ma niespodzianek. Na ataku zagra bohater meczu z Zawiszą, Bartosz Flis. Czy dziś ponownie pokaże formę?

• Spotkanie rozpocznie się o nietypowej godzinie 19:47! Jest to rok założenia płockiego klubu i kiedy tylko może, swoje mecze Wisła rozpoczyna właśnie o tej godzinie.

• Witamy w relacji ze spotkania pomiędzy Wisłą Płock i Arką Gdynia. Oba zespoły w ostatniej kolejce wygrały swoje mecze i dziś spróbują pokazać, że nie był to tylko jednorazowy przebłysk.