2

GKS Katowice

0

• Koniec meczu. Lider pewnie wygrywa z GKS-em Katowice 2:0.

• Zbyt ostra gra jednego z zawodników GieKSy w polu karnym Wisły - rzut wolny dla gospodarzy.

• Cztery minuty do końca meczu.

• Robi się gorąco w końcówce spotkania - trener Marcin Kaczmarek ostatnie minuty meczu będzie oglądał z trybun.

• Osłabienie Wisły nie wpływa znacząco na grę - GieKSa nie jest już w stanie nawiązać walki.

• Wisła będzie kończyć w dziesiątkę - drugie "żółtko" dla Szymińskiego!

• Iliev zmienia Lebedyńskiego.

• Czerwiński do Goncerza, "szczupak" kapitana gości, ale strzał został zablokowany! Ręka?

• Dobroliński uchronił GieKSę przed stratą trzeciej bramki wygrywając pojedynek z Łysiakiem!

• Teraz ruszył dynamicznie Trochim, podał do Frańczka, ale jego próba została zablokowana.

• Łuczak z rzutu wolnego... Nad poprzeczką.

• Ruszył prawym skrzydłem Alan Czerwiński, po chwili dośrodkował w stronę Goncerza, ale defensywa Wisły zgarnęła piłkę.

• Goście się nie poddają, ale sytuację mają niezwykle trudną. Wydaje się, że "Nafciarze" kontrolują losy meczu.

• Żółta kartka dla główkującego przed chwilą Kamińskiego.

• Burkhardt z prawej strony dośrodkował z rzutu wolnego, ale strzał Kamińskiego był niecelny.

• Brzęczek szuka ratunku ostatnią zmianą personalną - Iwan schodzi, za niego Wojciech Trochim.

• Piotrowski "połasił" się na hat-tricka - tym razem jego strzał został jednak zablokowany. GieKSa obecnie bez argumentów.

• Piotrowski uderzył efektownie zza pola karnego przy prawym słupku. Piękny gol. Bramkarz bez szans.

• 2:0!!! Znów Piotrowski! Piękny gol!

• Dwie roszady Jerzego Brzęczka wskazują, że trener GieKSy chce zmienić sposób gry. Czy wyjdzie to gościom na dobre?

• Przemysław Szymiński ukarany żółtą kartką za faul.

• I Burkhardt za Leimonasa.

• Dwie zmiany w ekipie gości - Bębenek za Pietrzaka.

• Wracamy do gry.

• Sędzia kończy pierwszą połowę. Wisła prowadzi z GieKSą 1:0.

• Dobrze wprowadził się do gry Łuczak, który głową po rzucie rożnym próbował zaskoczyć Dobrolińskiego. Uderzenie było jednak niecelne.

• Pierwsza połowa potrwa jeszcze dwie minuty.

• Końcowe fragmenty pierwszej połowy - początkowo spotkanie było raczej wyrównane, potem inicjatywę wyraźnie przejęła Wisła.

• Łysiak z woleja - bardzo niecelnie.

• Wymuszona zmiana w Wiśle. Uraz Rogalskiego - wchodzi Wojciech Łuczak.

• "Nafciarze" podkręcili tempo i już suną z kolejnym atakiem - trudny moment dla GieKSy.

• Piotrowski kopnął z dystansu, a piłka po rykoszecie przelobowała Dobrolińskiego. Szczęśliwy gol wiślaków.

• Zagrożenie rosło, rosło i w końcu... GOOOOOL DLA WISŁY! Piotrowski!

• Gospodarze wyraźnie się rozkręcili. Najpierw po strzale Damiana Piotrowskiego, a po chwili po uderzeniu Stefańczyka piłka mija bramkę Dobrolińskiego.

• Żółta kartka dla kapitana GKS-u Grzegorza Goncerza za faul na jednym z rywali.

• Gospodarze w końcu zdołali zagrozić bramce Dobrolińskiego! I to w bardzo efektowny sposób - strzałem piętą popisał się Paweł Łysiak, ale futbolówka wpadła prosto w bramkarskie rękawice golkipera gości.

• Szołtys teraz dobrze w defensywie - gracz GieKSy efektownie zatrzymał Stefańczyka.

• Na razie w ofensywie lepiej wygląda ekipa Jerzego Brzęczka. Wisła ciągle szuka recepty na dobrze zorganizowaną obronę gości.

• Drugi raz celnie strzelał Szołtys - Kiełpin znów jednak bez zarzutu. Goście oddają więcej strzałów od rywali. Na razie jednak nie przekłada się to na bramki.

• Ostro potraktowany bardzo aktywny Pielorz - przerwa w grze.

• Na razie w oczy rzuca się szczególnie dobra gra defensywna gości. "Nafciarze" póki co bez skutecznego pomysłu na przejście zasieków obronnych rywali.

• Celny strzał oddał Bartosz Iwan - nie było to jednak wystarczająco groźne uderzenie, żeby zaskoczyć Seweryna Kiełpina.

• Wrzutki, wrzutki, wrzutki - płocczanie grają po angielsku, ale póki co defensorzy GieKSy "czyszczą" wszystko.

• Kolejny korner dla Wisły.

• Do piłki podszedł Cezary Stefańczyk - uderzył, ale piłka zatrzymała się na murze katowickich zawodników.

• Znów przewinienie Leimonasa - Litwin musi uważać. Rzut wolny z "niebezpiecznej" odległości dla ekipy Marcina Kaczmarka.

• Czekamy na pierwszą groźną akcję którejś z drużyn, bo na razie jest bardzo spokojnie.

• W Płocku dziś duże zachmurzenie, ale nie pada. Około 8 stopni.

• Rożny dla gospodarzy nie przyniósł zagrożenia pod bramką Rafała Dobrolińskiego - futbolówkę z pola karnego głową wybił Łukasz Pielorz.

• Faul Povilasa Leimonasa na Mikołaju Lebedyńskim - rzut wolny dla Wisły.

• Lewą stroną "szarpnął" Paweł Szołtys, ale katowiczanina pewnie zatrzymał Maksymilian Rogalski.

• Zaczynamy 17. kolejkę 1. ligi!

• Rezerwowi GieKSy: Główka, Bębenek, Burkhardt, Jurkowski, Trochim, Wołkowicz, Zapotoczny.

• Rezerwowi Wisły: Kaniecki, Radić, Łuczak, Radwański, Iliev, Bąk, Kubus

• Witamy w relacji LIVE! z pierwszego meczu 17. kolejki 1. ligi, w którym Wisła Płock zmierzy się na własnym stadionie z GKS-em Katowice.

• Wisła Płock - GKS Katowice LIVE!

Zapowiedź: Wisła Płock- GKS Katowice LIVE! Czy piątek trzynastego okaże się szczęśliwy?

Wisła dwa ostatnie mecze rundy jesiennej rozegra na własnym stadionie. W ramach 17. kolejki do Płocka przyjedzie GKS Katowice, który do Nafciarzy traci siedem punktów, co daje trójkolorowym siódme miejsce w tabeli zaplecza Ekstraklasy.Wisła Płock zagra z katowiczanami po raz trzynasty i to w dodatku w piątek trzynastego. Data nieco niefortunna, ale na Łukasiewicza nikt nie wierzy w przesądy.