Wisła Płock

3

Zagłębie Sosnowiec

1

• Koniec spotkania. Wisła Płock pokonuje Zagłębie Sosnowiec 3:1 i umacnia się w tabeli na czele. Goście starali się zagrozić gospodarzom, ale byli bezsilni wobec świernej formy zawodników Wisły. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do śledzenia kolejnych spotkań 1. ligi.

• Matusiak strzela na wiwat z 30 metrów, ale obok bramki.

• Sędzia dolicza 3 minuty!

• Wisła dalej swoje! Mroziński wypuszcza Ilieva sam na sam, ten jednak odwraca się i robi kółeczko, ale nie decyduje się na strzał. Gospodarze kontrolują mecz, nie dając Zagłębiu odetchnąć.

• Dudek chciał wymusić jedenastkę, ale czujny Mariusz Złotek nie dał się nabrać. Żółta kartka dla doświadczonego pomocnika.

• Rogalski ukarany za faul w środkowej strefie boiska.

• Wisła kontroluje mecz i pewnie zmierza do kolejnego zwycięstwa.

• Goooooooolllll !!!!!!!! Faul Matusiaka w lewym narożniku boiska pod bramką Perdijica. Piłkę wrzuca Rogalski, a Wlazło wbija piłkę do bramki gości! 3:1. Wisła o krok od zwycięstwa.

• Zagłębie długo rozgrywa piłkę, ale nie potrafi nic zdziałać przeciwko dobrze zorganizowanej obronie Wisły. Widać po nich ślady z poprzednich spotkań.

• Bardzo groźna akcja gości. Dudek wrzuca ze stałego fragmentu gry, zamieszanie w polu karnym, piłka trafia do Pribuli na 5 metrze, ale w ostatniej chwili zostaje zablokowany.

• Akcja Zagłębia. Rzut rożny dla gości, piłka odbita od obrońców Wisły trafia do Matusiaka, ten strzela, ale piłka odbija się poniwnie od obrońców i wpada w ręce Kiełpina.

• Dominik Kun wchodzi za aktywnego i bardzo groźnego dziś Piotrowskiego.

• Podobnie, jak w 1. połowie gra znów się uspokoiła i wyrównała. Wisła pozornie utrzymuje kontrolę nad meczem.

• Fatalne rozegranie piłki przez Zagłębie. Lebedyński wychodzi niemal sam na sam z Perdijiciem, ten wślizgiem ratuje sytuację. Na granicy rzutu karnego!

• Faul Matusiaka na Recy w środku pola. Rogalski podchodzi do piłki i uderza, ale fatalnie uderza.

• Fidziukiewicz zastępuje zmęczonego Fonfarę.

• Akcja Zagłębia. Ryndak zagrywa z prawego na lewe skrzydło do Pribuli, ten schodzi do środka wdając się w drybling z Mrozińskim, strzela, ale jest zablokowany. Rzut rożny nie przynosi Zagłębiu żadnej korzyści.

• Rzut wolny na skarju pola karnego Zagłebia dla Wisły. Piotrowski faulowany przez Dudka.Mroziński strzela...ale w mur

• Kolejna fantastyczna akcja Wisły! Lebedyński naciska Pribulę i zabiera mu piłkę tuż przy linii bocznej. Zagrywa do środka do Ilieva, ten zagrywa piętą w stronę wychodzącego Piotrowskiego, ale piłka nie dociera w stuprocentowej sytuacji! Wisła zdominowała gości.

• Piotrowski zagrywa w pole karne do Ilieva. Ten stara się uderzyć piłkę, ale Markowski skutecznie go powstrzymuje.

• Piotrowski znów fenomenalnie wyprzedza obrońców i zagrywa do Lebedyńskiego. Ten, odwrócony do bramki próbuje piętą uderzyć, ale nie trafia. Wisła straciła piłkę, ale odzyskała ją. Piotrowski znów zabrał się skrzydłem i uderzył ze skraju pola karnego, ale minimalnie obok bramki Zagłębia! Co za początek Wisły!

• Wisła wciąż w natarciu! Reca wchodzi w pole karne i zagrywa przed szesnastkę. Piotrowski przepuszcza piłkę, a ta trafia do Wlazły, który potężnie uderza, ale tuż nad poprzeczką!

• Niesamowity poczatek 2. połowy!!! Wisła obejmuje prowadzenie! Mroziński wrzuca piłkę na głowę Lebedyńskiego a ten strzela bramkę! Napastnik Wisły przy strzale doznał urazu i musi zejść z boiska!

• Początek drugiej połowy!

• Wisła dominowała bezapelacyjnie przez pierwszych 35 minut. Zasłużenie prowadziła po golu Recy, a dodatkowo powinna otrzymać jedenastkę po faulu Markowskiego. Wystarzyło jednak 10 minut, by Zagłębie przejęło inicjatywę i doprowadziło do wyrównania w samej końcówce po golu Fonfary. Druga połowa zapowiada się emocjonująco!

• Koniec pierwszej połowy!

• Goooooollllll!!!!!! Grzegorz Fonfara. Arak przejmuje piłkę w środku i zagrywa do Fonfary, ten wychodzi sam na sam z Kiełpinem i wyrównuje w doliczonym czasie gry!

• Arak w środku pola, zagrywa piłkę na prawe skrzydło do niepilnowanego Sierczyńskiego, ten wrzuca płasko w pole karne, ale Kiełpin pewnie łapie piłkę.

• Bruralne wejście Matusiaka w nogi Sielewskiego. Zawodnik Zagłębia dostaje żółta kartkę, co oznacza, że nie zagra w derbach z GKS-em Katowiece.

• Ryndak zawiązuje akcję na prawym skrzydle, bierze na siebie trzech zawodników Wisły i zagrywa na 30 metr do Matusiaka. Ten uderza, ale wprost w ręce Kiełpina.

• Arak chwilowo poza boiskiem po zderzeniu z Kiełpinem.

• Zagłebie zapuściło się na połowę rywali, co skonczyło się kontrą dla Wisły. Wlazło wyszedł z piłką, przebiegł 20 metrów, ale został zatrzymany przed polem karnym. Piłka trafia pod nogi Lebedyńskiego, ale strzał napastnika Wisły fatalny.

• Rzut wolny dla Zagłębia około 23 metry od bramki. Do piłki podchodzi Markowski, ale strzela fatalnie w mur.

• Fonfara urywa się lewym skrzydłem, wykłada piłkę Ryndakowi, który nie trafia w nią 10 metrów przed bramką.

• Iliev zagrywa do Piotrowskiego, ten wdał się w drybling z obrońcami i wywalczył rzut rożny. Pierwsza wrzutka bez historii, drugi rzut rożny rozegrany krótko, wrzutka Piotrowskiego na dalszy słupek, tam do strzału złozył się Wlazło, ale nie trafił w piłkę. Wisła zaatakowała ponownie, tym razem Piotrowski indywidualnie spróbował zagrozi ć bramce gości, ale pewnie broni Perdijić.

• Pół godziny gry za nami. Faworyzowani gospodarze przeważają póki co w spotkaniu, tworząc kolejne sytuacje. Zagłebie, poza akcją Araka z 2. min. wskórało niewiele.

• Iliev znów samodzielnie mknie środkiem pola, znów strzela, ale i tym razem obok słupka, tym razem prawego.

• Rogalski przejmuje przed polem karnym i podaje do Lebedyńskiego. Ten wchodzi w pole karne, Markowski wyciąga noge i Lebedyński upada... zdaniem sędziego nie było faulu, napastnik gospodarzy dostaje żółtą kartkę. Powtórki jednak jednoznacznie wskazują na wapno!

• Mecz nieco się uspokoił. Gospodarze kontrolują mecz, starają się doprowadzić do kolejnej akcji bramkowej. Tak, jak zrobił to przed chwilą Iliev, który przebiegł kilka metrów i oddał strzał na bramkę. Piłka minęła jednak lewy słupek bramki gości.

• Zmiana w Wiśle. Stefańczyk schodzi z urazem, wchodzi Mroziński.

• Fenomenalna akcja gospodarzy na lewym skrzydle. Piłkę dostał w pole karne Lebedyński, ale strzał zablokowany. Rzut rożny bez historii.

• Żółta kartka dla napastnika gości, Jakuba Araka, za uderzenie rywala łokciem.

• A tymczasem kibice z Płocka pokazują swoje możliwości pirotechniczne.

• Ryndak chwilowo poza boiskiem. Doznał urazu.

• Rzut rożny dla Wisły. Wrzutka Rogalskiego w pole karne, tam zamieszanie stara się wykorzystać Lebedyński, ale jego strzał zablokowany.

• Wisła kontroluje przebieg spotkania. Spokojnie szykuje kolejne ataki pozycyjne.

• Wisła idzie za ciosem. Próbuje atakować skrzydłami. Gospodarze wywalczyli stały fragment gry niedaleko pola karnego, ale wrzutka Piotrowskiego wybita przez obrońców.

• Arkadiusz Reca!!!! Co za odpowiedź! Stefańczyk wrzuca w pole karne, tam wyskakuje z ogromnego tłoku Reca i wbija piłkę do bramki! 1:0 dla gospodarzy.

• Zagłebie całkiem dobrze kontroluje póki co środkową strefę boiska. Wisła na razie nie potrafi skutecznie zaatakować.

• Co za akcja gości. Ryndak przejmuje piłkę w środku po podaniu Fonfary, zagrywa prostopadle do Araka, który wchodzi w pole karne i potężnie uderza...w poprzeczkę. Pierwsza świetna akcja Zagłębia!

• Goście zaczynają od środka. Piłka w grze!

• Zawodnicy wychodzą już na boisko. Wisła Płock tradycyjnie zagra w swoich niebiesko - białych strojach. Goście w zielonych koszulkach i białych spodenkach.

• Wisła Płock tradycyjnie zagra systemem 1-4-2-3-1, podobnie zagrają goście z Sosnowca.

• Obie ekipy spotkały się w tym sezonie na inaugurację ligi - wówczas Wisła wygrała 1:0 po kapitalnej bramce Rogalskiego z dystansu.

• W porównaniu do czwartkowego meczu PP w Zagłębiu aż 6 zmian w składzie. Na ławce m.in. bohater tego spotkania Fabisiak, czy Adrian Paluchowski.

• Zdecydowanym faworytem spotkania wudaje się być Wisła Płock - gospodarze wygrali aż 7 z ostatnich 10 spotkań. Zagłębie Sosnowiec po 5 zwysięstwach z rzędu przegrało w Pucharze Polski z Cracovią i boleśnie, bo aż 4:1 w lidze z Dolcanem. Mimo to podopieczni Derbina zdołali pokonać w ostatniej kolejce Chroberego 2:0, a następnie pokonać w rewanżu faworyzowaną Cracovię (2:0). Dlatego też dziś w Płocku spodziewamy się niezwykle ciekawego meczu. A do tego niezwykle ważnego dla układu tabeli.

• Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji z meczu na szczycie pierwszej ligi - dziś lider z Płocka podejmie na swoim stadionie półfinalistę Pucharu Polski, zarazem trzecią ekipę ligi Zagłębie Sosnowiec. Zapowiadają się niezwykłe emocje!

• Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec LIVE!

Zapowiedź: Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec LIVE! W Płocku nawet sędzia to Złotek

W Płocku jesień okazała się złota. Ostatni raz pozycję lidera na półmetku rozgrywek pierwszoligowych wiślacy zajmowali w sezonie 96/97, ale nigdy wcześniej Wisła Płock nie grała tak bezkompromisowo. "Petra" zremisowała tylko raz w Olsztynie (1:1). Natomiast serię jedenastu zwycięstw w tym półroczu, które zaowocowały właśnie naczelnym dowództwem w tabeli, płocczanie zainicjowali w Sosnowcu (0:1). Po 17. kolejkach przyszedł czas na rewanż. Na inaugurację rundy wiosennej podopieczni Marcina Kaczmarka na własnym stadionie podejmą Zagłębie Sosnowiec.

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 2:0