0

• Dziękujemy za uwagę i jeszcze raz gratulujemy Wiśle awansu!

• Kibice wbiegli na murawę i razem z piłkarzami fetują sukces!

• KONIEC! WISŁA ZAGRA W EKSTRAKLASIE W PRZYSZŁYM SEZONIE!

• 3 minuty doliczone, a wśród rezerwowych trwa już feta!

• Hiszpański zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i stracił piłkę na rzecz Kamińskiego.

• Tym razem Wlazło uderzał z 30 metrów, ponownie udanie broni Węglarz.

• Drozdowicz zmienia Lebedyńskiego.

• Wlazło próbował pokonać Węglarza strzałem z połowy boiska. Bramkarz Zawiszy z najwyższym truden obronił ten strzał.

• Ależ się Lebedyński zabawił z defensywą gości! Napastnik Wisły objechał ich jak tyczki uprzedził też Węglarza i podwyższył wynik!

• Manita w wykonaniu Wisły! 5:0!

• Mamy także roszadę w Wiśle. Za Piotrowskiego na murawie pojawia się Filip Hiszpański. Ciekawe, czy zaprezentuje się lepiej niż Karol Angielski.

• Daniel Włosiński zmienia Szymona Lewickiego

• Ponownie czujnością wykazał się bramkarz Wisły, broniąc strzał z dystansu Smektały.

• Dobre wejście Kamińskiego, który szukał w polu karnym Lewickiego. Napastnik Zawiszy był nieco spóźniony i piłka wylądowałw rękach Kiełpina.

• Zawisza próbuje zdobyć bramkę honorową, ale dosyć niemrawo, mało konkretnie.Bydgoszczanie w zasadzie nie stwarzają zagrożenia.

• Boisko opuszcza bohater meczu Arkadiusz Reca, którego zmienia Dominik Kun.

• Smektała oddaje pierwszy celny strzał w drugiej połowie. Zagrożenie było jednak marne i Kiełpin spokojnie to wybronił.

• Druga zmiana w Zawiszy. Trener Smółka daje szansę młodemu Arkadiuszowi Widelskiemu, który zastępuje Blażo Igumanovicia.

• To jest pogrom! Panajotow fatalnie stracił piłkę na rzecz Recy, który popędził na bramkę i wygrał pojedynek sam na sam z Węglarzem!

• GOOOOOOOOOL! Reca!

• Stefańczyk dośrodkował z prawej strony, Reca zgrał piłkę, a Wlazło ładnym uderzeniem z woleja wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Nic już nie odbierze Wiśle awansu!

• Bardzo ostre zagranie Rogalskiego, który nadepnął na achillesa Lewickiemu, cała sytuacja uszła jednak uwadze arbitra.

• Panajotow również postanowił wziąć udział w konkursie na najbardziej niecelny strzał. Jego wolej był jednak nieco bliższy bramki niż strzał Drygasa.

• Niezła wrzutka Stefańczyka w kierunku Szymińskiego, który próbował zgrywać piłkę do środka. Tam nie było jednak nikogo i Markić spokojnie zagrał klatką do Węglarza.

• Kamil Drygas przeprasza kolegów za strzał z dystansu. Słusznie, bo piłka przeszła o kilka metrów nad poprzeczką.

• Asystent przy bramce zalicza Toni Markić, który wybił piłkę Lebedyńskiemu pod nogi Recy. Młody skrzydłowy Wisły świetnie się znalazł w polu karnym i świetnie wykończył akcję. 2:0!

• GOOOOOOL! Reca!

• Igumanović ładnie odnalazł Lewickiego w polu karnym, jednak najlepszy strzelec 1. ligi źle sobie przyjął piłkę i zmarnował okazję.

• Iliev nieźle wypuścił Piotrowskiego, ale tym razem udanie wyszedł Węglarz.

• Gra wznowiona! Wisłę od Ekstraklasy dzieli 45 minut!

• Węglarz broni strzał Wlazły i sędzie Kwiatkowski kończy pierwszą połowę!

• Stawarczyk trafia w słupek! Świetnie rozegrany korner, Kamiński udanie dośrodkował w kierunku Drygasa i Stawarczyka, obrońca gości minimalnie się pomylił!

• Szymiński dobrze wrócił za Angielskim, przerwał akcję, ale Zawisza ma rzut rożny.

• Rogalski wyprowadzał kontrę Wisły, płocczanie wychodzi 3 na 2, jednak kapitan gospodarzy zagrał prosto pod nogi Stawarczyka.

• Konieczna jest zmiana, Portugalczyka zastępuje Karol Angielski.

• Mica usiadł na murawie i wyraźnie potrzebuje pomocy medycznej.

• Iliev wpadł w pole karne, jednak zbyt długo zwlekał podaniem i ostatecznie stracił piłkę.

• Żółtą kartką ukarany został Cezary Stefańczyk za ostry wślizg w nogi Panajotowa.

• Tym razem już lepsza Steafańczyka, który znalazł Sielewskiego. Defensor Wisły główkował nad bramką.

• Nieładne zachowanie Markicia - Bośniak popchnął Lebedyńskiego, podczas gdy ten był w powietrzu. Stefańczyk nie najlepiej wrzucił piłkę z wolnego, najlepiej ustawiony był Drygas.

• Kolejne ofensywne wejście skrzydłem gracza Zawiszy i kolejna niecelna centra. Tym razem zagrywał Kamiński.

• Igumanović udanie zagrał na Lewickiego, który próbował uderzać szczupakiem, nie zdołał jednak skierować piłki w światło bramki.

• Igumanović postanowił złamać akcję do środka i uderzyć z dystansu prawą nogą. Jeśli ktoś miał wątpliwości, która noga jest jego słabszą to po tym strzale nie ma już złudzeń. 10 metrów od bramki.

• Dośrodkowanie Recy zatrzymuje się na nogach Kamińskiego.

• Po bramce Wisła uspokoiła grę i wydaje się kontrolować przebieg gry. W zasadzie wiele się nie dzieje na boisku.

• Lebedyński wygrywa pojedynek główkowy ze Stawarczykiem i zgrał piłkę do Piotrowskiego. Skrzydłowy Wisły uciekł obrońcom, spokojnie minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Piotrowski!

• Kolejne wejście Smektały, jednak ponownie skrzydłowy Zawiszy niecelnie zacentrował.

• Spore zamieszanie w polu karnym Wisły, ale ostatecznie ani Lewicki, ani Stawarczyk nie zdołali wygrać pojedynków powietrznych.

• Piotrowski ruszył prawym skrzydłem, ale został dobrze zatrzymany przez Kamila Drygasa. Gospodarze nie mają nawet rzutu rożnego.

• Niezła wrzutka Stefańczyka z rzutu wolnego w kierunku Sielewskiego. Gracz Wisły pomylił się jednak wyraźnie przy strzale głową.

• Smektała dośrodkował z prawej strony w pole karne, ale Panajotow przegrał pojedynek powietrzny z obrońcami Wisły.

• Piotrowski ładnie pokazał się w ofensywie, zdecydował się na strzał z 18 metrów. Damian Węglarz nie miał problemów z tym płaskim uderzeniem w środek bramki.

• Dzisiejszy mecz to starcie najlepszej defensywy (Wisła) z najlepszym atakiem (Zawisza) 1. ligi. Kto będzie górą?

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Specjalnie na to spotkanie otwarto dodatkowe sektory i dzięki temu na stadion w Płocku przyszło dzisiaj ponad 7 tysięcy kibiców!

• Skoro hit, to i sędzia nie byle jaki - piłkarzy właśnie wyprowadza pan Tomasz Kwiatkowski z Warszawy, który na codzień prowadzi mecze Ekstraklasy.

• W Zawiszy natomiast w odwodzie zostają: Sapela, Angielski, Widelski, Gajewski, Włośiński, M'Voto.

• Na ławce rezerwowych Wisły siedzą dziś: Kryczka, Drozdowicz, Hiszpański, Kun, Łuczak, Mroziński, Radić.

• Płocczanie zmarnowali szansę na zapewnieniu sobie awansu przed tygodniem, gdy niespodziewanie przegrali 0:2 z Chrobrym Głogów. Nielepiej spisali się podopieczni Zbigniewa Smółki. Zawisza przegrał na własnym boisku z Wigrami Suwałki 1:2.

• Na trzy kolejki przed końcem Wisła ma 7 punktów przewagi nad Zawiszą i jeśli dzisiaj co najmniej zremisuje to zapewni sobie awans do Ekstraklasy. W walce o drugie miejsce liczą się już tylko te dwa zespoły. Awans już wcześniej zapewniła sobie Arka Gdynia.

• Czy dzisiaj Wisła Płock zapewni sobie awans do Ekstraklasy? A może to Zawisza będzie górą i jeszcze postraszy płocczan? Zapraszamy na naszą relację live z hitowego meczu 1. ligi pomiędzy Wisłą Płock a Zawiszą Bydgoszcz!