Zagłębie Lubin

2

Flota Świnoujście

0

• Koniec meczu. Miedziowi pokonują Wyspiarzy 2:0. Bramki strzelali Adrian Błąd i Aleksander Kwiek. Flota Świnoujście postawiła dzisiaj dość trudne warunki jeśli chodzi o warunki fizyczne, ale umiejętności piłkarskie i przygotowanie motoryczne piłkarzy Zagłębia przesądziło o zwycięstwie Zagłębia. Dziękuję za uwagę.

• Forenc pierwszy raz od kilkunastu minut zmuszony do interwencji jednak pewnie wyłapuje dośrodkowanie.

• Drybling Andrzejczaka w środku pola, dogranie do Cotry, który wrzuca w pole karne jednak Piątek niepotrzebnie chciał sięgnąć piłkę nogą zamiast głową i zwyczajnie jej nie dosięgnął.

• Arbiter doliczył do tego spotkania 5 minut

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Młody Konrad Andrzejczak zastępuje dobrze dzisiaj radzącego sobie Miłosza Przybeckiego.

• Pierwszy skurcz w I lidze. Na murawie leży Sebastian Olszar, a z pomocą przybył mu kapitan Zagłębia - Łukasz Piątek.

• Boisko opuszcza Marek Opałacz, wchodzi natomiast Nenad Erić

• Boisko opuszcza wychowanek Zagłębie, największy w drużynie kibic Zagłębia Adrian Błąd, a w jego miejsce wchodzi Piotr Azikiewicz

• Młodziutki Krzysztof Piątek skutecznie przepycha się z bardzo dobrze zbudowanym Michałem Stasiakiem

• Piłkarze Floty po dobrym okresie gry widocznie stracili siły i Zagłębie znów dominuje.

• Sebastian Olszar dobrze pokazał się na wolnym polu i próbował mocno zagrać do również wbiegającego Retlewskiego. Piłka jednak po rykoszecie wychodzi na rzut rożny

• Potężne uderzenie Kwieka. Metr nad bramką

• Zmiana w obu drużynach. W drużynie Floty schodzi Lisowski, a wchodzi Retlewski. Natomiast W drużynie Zagłębia boisko opuszcza Papadopulos, a pojawia się młody Krzysztof Piątek.

• Piłkarze Floty coraz częściej faulują z bezradności.

• Centrostrzał Adriana Błąda z rzutu wolnego w okolicach narożnika boiska. Piłka w rękach Skrzeszewskiego

• Dobre dośrodkowanie Woźniaka i strzał na bramkę z głowy oddaje Błąd.

• Strzał Arka Woźniaka z lewej nogi obok bramki.

• Świetna piłka Przybeckiego po ziemi do Kwieka lecz ten nie trafia w piłkę.

• GOOOL!!!! Piękna bramka Olka Kwieka z rzutu wolnego. Piłkarz Zagłębia uderzył przy samym słupeczku bramki bronionej już przez Marcina Skrzeszewskiego.

• Coraz głośniejszy doping małej grupy kibiców Zagłębia zebranych pod bramami. Większość rzesza wybrała się dzisiaj na obchody pamięci żołnierzy Armii Krajowej walczących w Powstaniu Warszawskim.

• Kamil Zieliński opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi rezerwowy bramkarz, Marcin Skrzeszewski.

• Czerwoną kartką ukarany bramkarz Floty za dotknięcie ręką na 20 metrze. Ponownie Kwiek do Papadopulosa, a ten przy próbie przezucenia piłki nad bramkarzem nastrzeliwuje rękę golkipera.

• Dobra akcja Floty. Zieliński obiegł Woźniak i stworzył troche zamieszania w polu karnym. Piłka mija bramkę po obiciu każdego kto znajdował się w pobliżu

• Początek drugiej połowy wygląda tak samo jak pierwszej. Drużyny nie stwarzyły do tej pory realnego zagrożenia.

• Z rzutu wolnego dobrze dośrodkował Cotra. Do strzału doszedł Papadopulos, ale nie sięgnął do końca piłki.

• Na budynku klubowym zawyły syreny dla uczczenia bohaterów Powstania Warszawskiego. Piłkarze przed rozpoczęciem drugiej połowy uczcili ich pamięć 70 sekundami ciszy w 70 rocznicę wybuchu.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!!!

• Właśnie rozpoczęła się 2 połowa meczu.

• Gra Zagłębia wygląda paradoksalnie lepiej niż w ekstraklasie mimo odejścia kilku zawodników. Zamiast posyłać piłkę daleko do przodu na Piecha, wszyscy podłączają się do akcji. Atak pozycyjny wygląda poprawnie i strzelenie kolejnej bramki powinno być kwestią czasu.

• Na boisku dzisiaj dużo jest walki co bardziej pasuje zawodnikom Floty Świnoujście. Mają większe doświadczenie w I lidze i widać po nich, że więcej czasu spędzili na siłowni. Natomiast piłkarze Zagłębia są lepsi technicznie i szybsi, szczególnie Przybecki i Błąd, więc woleliby, żeby Flota się trochę odsłoniła.

• Mamy swoje ambicje sportowe. Musimy jednak pamiętać, że pierwsza liga jest specyficzna, dużo jest walki fizycznej. Każdy mecz to będzie wojna, bo wiele zespołów specjalnie się na nas zmobilizuje. My nie mamy jednak wyjścia, musimy awansować - powiedział strzelec pierwszej bramki w tym meczu Adrian Błąd

• Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Zagłębia 1:0

• Przybecki dzisiaj na tle rywali wygląda bardz dobrze. Jeśli chodzi o możliwości motoryczne to nie ma sobie równych. Jednak brakuje mu umiejętności piłkarskich potrzebynch do zakończenia akcji

• Najlepszym zawodnikiem Floty na boisku jest dzisiaj Kamiński. Ładnie pokazuje się na prawej strony mimo rywalizacji z lepszym z pary bocznych obrońców - Cotry

• Dobra akcja Floty. Piłkę do skrzydła do Kamińskiego zagrał Zieliński, po dośrodkowaniu piłka ląduje na 20 metrze pod nogami Recy, ale po jego uderzeniu piłka ląduje na trybunach

• Miłosz Przybecki ładnie sklepał z Piątkiem i oddał celny strzał na bramkę, ale Brljak nie miał problemu ze złapaniem piłki

• Pod stadionem słuchać doping lubińskich kibiców. Może zmotywuje to piłkarzy jeszcze bardziej.

• Na murawie leży opatrywany Sebastian Olszar.

• Sebastian Kamiński dośrodkowuje, ale dobre wyjście do górnej piłki zalicza Forenc

• Kolejna akcja Przybeckiego. Zagrywa piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale najpierw piłki nie sięga Papadopulos, a później Błąd

• Brljak popełnia błąd przy wybiciu piłki i Przypecki oddaje strzał z pierwszej piłki. Piłka minimalnie obok słupka.

• Dobry Strzał Kamińskiego blokowany przez Jacha.

• Piłkarze Floty mają pretensję do sędziego, że ten sędziuje pod Zagłębie. Chcą w ten sposób wywrzeć presję na arbitrze, ale ten nie daje się. U piłkarzy Zaglębia widać lepsze wyszkolenie techniczne i przygotowanie motoryczne

• GOOOL!!! Adran Błąd strzela lewą nogą po długim słupku w sytuacji sam na sam po podaniu Papadopulosa

• Na boisku już wyraźna przewaga Zagłębia. Flota ogranicza się do wybijania piłek do samotnie stojącego Kamila ZIelińskiego

• Bardzo dobra wrzutka Cotry w pole karne, Papadopulos oddaje strzał głową, ale wysoko ponad bramką

• Zagłębie wciąż próbuje przebić się przez obronę gości, ale Ci ustawieni są pięcioma zawodnikami w linii obrony i dwoma defensywnymi pomocnikami.

• Dobra wrzutka Błąda w pole karne, ale z piłką mija się Piątek

• Na razie mecz wygląda bardzo spokojnie. Brak kibiców na trybunach widocznie powoduje, że piłkarze czują się jak na sparingu.

• Pierwszy strzał na bramkę Zagłębia oddaje Sebastian Olszar.

• Przybecki dostaje piłkę na skrzydło, ale jego dośrodkowanie ląduje na górnych rzędach trybuny za bramką

• Kwiek przejmuje piłkę na 16 metrze, ale jego strzał zablokowany przez Stasiaka

• Wizualnie piłkarze Floty wyglądają na o wiele silniejszych.

• Powoli zarysowuje się przewaga Zagłębia.

• Przybecki dostał piłkę na wolne pole i w pojedynku biegowym z Markiem Opałaczem wygrał bez problemu lecz zepsuł podanie do środka

• Cotra skutecznie przerywa indywidualną akcję Kamińskiego.

• Pierwszy strzał na bramkę Floty oddał z rzutu wolnego Przybecki. Piłka po rykoszecie od któregoś z piłkarzy Zagłębia wyszła na aut bramkowy

• Na 25 metrze Kwiek faulowany przez Stasiaka.

• Pierwsza ofensywna akcja Zagłębia. Piłka wędrowała jak po sznurku pomiędzy piłkarzami, ale piłkarze Floty przerwali ten atak.

• Piłkarze Zagłębia starają się wciągnąć piłkarzy Floty na swoją połowę. Obawiają się, że Flota skupi się w tym meczu tylko na obronie. Natomiast Flota gdy tylko jest przy piłce śmiało próbuje sforsować obronę gospodarzy.

• Arkadiusz Woźniak, dotąd etatowy napastnik dzisiaj gra... na prawej obronie

• Na razie toczy się walka o dominację w środku pola

• Rozpoczęli piłkarze Zagłębia Lubin.

• Piłkarze obu drużyn już wyszli na boisko. Za chwilę zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego Pskita.

• Dzisiejszy mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Stadion zamknięty został za odpalenie i wrzucenie rac na boisko przez sfrustrowanych poczynaniami władz klubu kibiców z Przodka.

• Byłymi zawodnikami Zagłębia w składzie Floty są Michał Stasiak i Marek Opałacz.

• Flota Świnoujście: 1. Darko Brljak 2. Sebastian Zalepa 4. Michał Stasiak (C) 6. Marek Opałacz 19. Arkadiusz Reca 10. Kamil Zieliński 11. Rafał Grzelak 14. Daniel Brud 15. Sebastian Kamiński 16. Paweł Lisowski 27. Paweł Olszar

Ławka rezerwowych 12. Marcin Skrzeszewski 7. Łukasz Sołowiej 8. Marek Niewiada 9. Nenad Erić 13. Dawid Retlewski 20. Ensar Arifović 24. Dawid Siemko

• Zagłębie Lubin: 12. Konrad Forenc 9. Arkadiusz Woźniak 3. Dorde Cotra 33. Lubomir Guldan 28. Łukasz Piątek (C) 14. Miłosz Przybecki 15. Adrian Błąd 20. Jarosław Kubicki 6. Aleksander Kwiek 5. Jarosław Jach

Ławka rezerwowych: 30. Dominik Hładun 23. Piotr Azikiewicz 8. Sebastian Bonecki 11. Konrad Andrzejczak 21. Maciej Kowalski-Haberek 26. Krzysztof Piątek 17. Adrian Rakowski

• Piłkarze obu drużyn rozpoczęli już rozgrzewkę. Trenerzy Zagłębia postawili dziś wyraźnie na najbardziej doświadczonych piłkarzy jakich mieli do dyspozycji. Natomiast we Flocie kilku bardziej doświadczonych piłkarzy rozpocznie spotkanie na ławce, m.in. Ensar Arifović

• Ze Stadionu Zagłębia Lubin serdecznie wita Tomasz Cierlik. Przeprowadzę dla Was relację po raz pierwszy. Miejmy nadzieję, że piłkarze obu drużyn dostarczą nam pozytywnych emocji.