Zagłębie Lubin

3

Wigry Suwałki

0

• Koniec spotkania. Zagłębie Lubin zasłużenie wygrywa z Wigrami Suwałki 3-0. Bramki dla Miedziowych zdobywali Krzysztof Piątek,Aleksander Kwiek a samobójcze trafienie zaliczył Adrian Karankiewicz.

• Sędzia główny doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Piłka po raz czwarty wpadła do siatki po strzale Eryka Sobkowa, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną młdego napastnika Zagłębia. Mielibyśmy prawdziwe wejście smoka w wykonaniu Eryka.

• Eryk Sobków whodzi za Krzysztofa Piątka, który zapisał dzisiaj na swoim koncie bramkę i asystę.

• Dzisiejsze spotkanie z trybun ogląda 3392 widzów.

• Do zmiany w Zagłębiu przygotowywany jest Eryk Sobków.

• Oba zespoły są już chyba myślami w szatni bo ani jedni ani drudzy nie kwapią się do ataków.

• Po dośrodkowaniu rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Maciej Dąbrowski ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

• Ależ blisko czwartej bramki dla Zagłębia. Łukasz Piątek strzelił zza pola karnego ale piłka wyszła na rzut rożny.

• Aleksandar Todorovski został ukarany żółtą kartką za faul na Kamilu Zapolniku .

• Zmiana również w Zagłębiu. Za Aleksandra Kwieka wchodzi Łukasza Janoszka.

• Daniel Michałowski melduje się za Marcina Tarnowskiego.

• Kamil Zapolnik wchodzi w miejsce Łukasza Monety.

• Krzysztof Piątek dośrodkował na głowę Olka Kwieka a ten celnym strzałem wyprowadza Zagłębie na trzybramkowe prowadzenie!

• Miedziowi przejęli ponownie kontrolę nad meczem i spokojnie rozgrywają piłkę. Bardzo dobrze od początku drugiej połowy gra Maciej Dąbrowski, który raz za razem ciągnie ataki Zagłębia.

• Adrian Błąd wchodzi za Miłosza Przybeckiego, który od początku drugiej połowy był zupełnie niewidoczny.

• Z 30 metrów szczęścia próbował Valskis ale piłkę na rzut rożny sparował Forenc.

• Do wejścia szykuje się Adrian Błąd. Zaraz przekonamy się kogo zastąpi w drużynie Zagłębia.

• Żółtą kartką został ukarany zawodnik gospodarzy - Maciej Dąbrowski.

• Na trybunach w Lubinie są również kibice Wigier Suwałki, którzy przebyli całą Polskę za swoją drużyną.

• Ofensywnym wejściem popisał się teraz Maciej Dąbrowski. Obrońca Zagłębia poprowadził piłke od własnego pola karnego aż do szesnastki Wigier.

• Maciej Wichtowski oddał pierwszy celny strzał na bramkę Zagłębia w tym meczu, ale Konrad Forenc pewnie złapał futbolówkę.

• Wigry wyszły odważniej na drugą połowę i to drużyna gości dłużej utrzymuje się teraz przy piłce.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Bartosz Biel wchodzi za Roberta Hirsza od 46 minuty.

• Miedziowi prowadzą zasłużenie w tym spotkaniu. Różnica pomiędzy zespołami jest diametralna a Zagłębie spokojnie rozgrywając swoje akcje powinno strzelić jeszcze jedną lub dwie bramki.

• Koniec pierwszej połowy. Zagłębie prowadzi 2-0.

• Na stadion Zagłebia zawitał Mariusz Wach, który stoczy już jutro w Lubinie swoją kolejną walkę .

• Bardzo nieporadnie w obronie gości gra dzisiaj Artur Bogusz, który popełnia masę błędów.

• Żółtą kartką został ukarany zawodnik Wigier Suwałki - Adrian Karankiewicz.

• W drużynie Wigier najaktywniejszy jest Łukasz Moneta i to przez niego przechodzą wszelkie próby akcji ofensywnych .

• Miedziowi są drużyną zdecydowanie lepszą i na nic nie pozwalają piłkarzom Wigier, którzy skupiają się jedynie na działaniach defensywnych.

• Jak na razie brak celnych strzałów po stronie Wigier. Konrad Forenc nie miał praktycznie nic do wybronienia.

• W polu karnym na murawę upadł Krzysztof Piątek ale sędzia Pskit nie odgwizdał jedenastki.

• Podopieczni Piotra Stokowca nie forsują tempa, spokojnie robią, co do nich należy.

• Indywidualna akcja Krzysztofa Piątka, który wpadł w pole karne, minął obrońców i wpakował piłkę do siatki. 2:0.

• GOOOOL!!! Już 2:0 dla Zagłębia!

• Dużo nieudanych dryblingów po stronie skrzydłowych Zagłębia.

• Będzie rzut rożny dla Zagłębia, po tym jak zablokowany został Arkadiusz Woźniak.

• Spadło nam tempo tego spotkania. Trwa dominacja gospodarzy, którzy nie silą się jednak na szybsze ataki.

• Żadnych większych problemów nie mają póki co obrońcy Zagłębia, którzy radzą sobie z wypadami graczy z Suwałk.

• Zagłębie przeważa, kontroluje przebieg meczu, a Wigry czekają na własnej połowie i skupiają się głównie na przerywaniu akcji.

• Po dośrodkowaniu Miłosza Przybeckiego fatalnie interweniował obrońca Wigier. Goście na pewno marzyli o lepszym wejściu w to spotkanie...

• GOOOOOL!! Jest prowadzenie dla Zagłębia po trafieniu samobójczym Adriana Karankiewicza.

• Spokojny początek w wykonaniu Miedziowych, którzy wymieniają sporo podań.

• Pierwszy gwizdek sędziego, gramy!

• Rezerwowi Wigry: Hieronim Zoch, Bartosz Biel, Kamil Lauryn, Daniel Michałowski, Bartosz Widejko, Kamil Zapolnik, Maciej Wasilewski.

• Rezerwowi Zagłębie: Dominik Hładun, Adrian Błąd, Sebastian Bonecki, Jarosław Kubicki, Eryk Sobków, Paweł Stolarski, Łukasz Janoszka.

• Trybuny stadionu niestety świecą pustkami. Zarówno pogoda jak i przeciwnik nie przyciągnęły tłumów na stadion Zagłębia .

• Na płycie boiska trwa rozgrzewka obu zespołów. Pierwszy gwizdek sędziego za kilkanaście minut.

• Witamy z Lubina. W drugim piątkowym meczu 1. ligi Zagłębie Lubin zagra u siebie z Wigrami Suwałki. Zapraszamy na relację na żywo!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ZAGŁĘBIE LUBIN - WIGRY SUWAŁKI

Dolcan Ząbki zremisował na własnym boisku ze spadkowiczem z ekstraklasy Zagłębiem Lubin 2-2

W piątek do rywalizacji w ramach 21. kolejki zaplecza Ekstraklasy przystąpią także piłkarze Zagłębia Lubin i Wigier Suwałki. Obie drużyny w minionej kolejce zanotowali zwycięstwa - gospodarze spotkania wygrali z Wisłą Płock 1:0, z kolei goście pokonali na własnym stadionie z Pogonią Siedlce 2:0.

Lubinianie mają w tym sezonie ambicje, aby po roku spędzonym w 1. lidze powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej i jak na razie są na najlepszej drodze, aby to uczynić. Podopieczni Piotra Stokowca zajmują obecnie drugie miejsce, a do liderującej Termaliki tracą trzy punkty. Z kolei bało-niebiescy dzięki niedzielnej wygranej z siedlczanami awansowali na jedenastą lokatę.