Zagłębie Sosnowiec 2 - 1 Zawisza Bydgoszcz

1

• Koniec meczu. Zagłębie wymęczyło zwycięstwo 2:1. Kibice skandują nazwisko Artura Derbina

• Zagłębie gra na czas, by utrzymać korzystny wynik

• Mecz został przedłużony o conajmniej 3 minuty

• Na Stadionie Ludowym trzymają kciuki za GKS Katowice: jeśli strzeli gola Wiśle Płock i wygra, to Zagłębie wskoczy na trzecie miejsce w tabeli. Oczywiście pod warunkiem, że Sosnowiec utrzyma prowadzenie z Zawiszą, a w Gdyni, gdzie Chrobry gra z Arką, utrzyma się remis.

• Wracjąc do sytuacji z 83. minuty - rzut karny podyktowany został za faul Łukasza Matusiaka na Kamilu Zielińskim

• Dorian Affeld wszedł za Igora Witczaka

• Tym razem górą Matko Perdijić, który obronił strzał Lewickiego

• Rzut karny dla Zawiszy

• Zawisza zaprezentowała "szarańczę", a w poprzeczkę trafił Szymon Lewicki

• Zawisza wywalczył rzut rożny

• Dobijający zza pola karnego Fabian Klama minimalnie spudłował.

• Świtną okazję miał Michał Fidziukiewicz, ale z bramki odważnie wyszedł Sapela i wybił piłkę spod nóg zawodnika Zagłębia

• Fabian Klama zmienił Jakuba Wilka

• Z lewej strony ładnie dosrdował Żarko Udovicić, piłka po zgraniu Jakuba Wilka trafiła pod nogi Sebastiana Dudka, który mocno uderzył na bramkę Zawiszy, ale efektowną paradą popisał się Sapela

• Zagłębie nie potrafi opanowac sytuacji na boski po tym, co wydarzyło się w 65 minucie. Ostatnie minuty należą do gości

• Zawisza był bliski wyrównania, ale Kamil Zieliński był na spalonym

• Zawisza uwierzył w siebie i coraz śmielej atakuje gospodarzy

• Z boiska zszedł Daniel Włosiński. W jego miejsce na placu gry pojawił się Jacek Jankowski

• Pewnym uderzeniem po ziemi rzut karny na gola zamienił sam poszkodowany, Szymon Lewicki.

• Matko Perdijić wchodzi za Carlesa Martineza

• Czerwoną kartką ukarany został Wojciech Fabisiak za faul na Szymonie Lewickim. Będzie rzut karny dla Zawiszy

• Jakuba Araka zastąpił Michał Fidziukiewicz

• Kolejna okazja Zawiszy. Stawarczyk uderzył jednak nad bramką

• Piłka trafiła do siatki bramki Zagłębia, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Piłka po strzale Sebastiana Kamińskiego odbiła się w polu karnym od Szymona Lewickiego i gol nie został uznany.

• Groźnie pod bramką Zagłębia. Stawarczyk trafił w poprzeczkę

• Zagłębie rozpoczęło drugą cześć spotkania od kolejnego ataku na bramkę Zawiszy, ale napstników sosnowiczan powstrzymał Łukasz Sapela

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania

• Koniec pierwszej połowy

• Na bramkę próbował uderzać Piotr Stawarczyk, ale strzelił wysoko nad poprzeczka

• Teraz dla odmiany po raz pierwszy w tym meczu rzut rożny dla Zawiszy

• Żółta kartka dla Włosińskiego za faul na Robercie Bartczaku.

• Krzysztof Markowski główkował obok bramki

• Uderzenie Jakuba Araka zostało zablokowane i mamy kolejny rzut rożny

• Kolejny rzut rożny dla Zagłębia wywalczył Bartczak

• Tym razem to Smektała ograł Fonfarę, ale uderzył niecelnie i Fabisiak zacznie od bramki

• Po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego z rzutu wolnego piłka trafiła w pole karne Zagłębia, ale ostatecznie sytuację opanował Wojciech Fabisiak.

• Tym razem swoją szansę miał Robert Bartczak, ale nie opanował piłki w polu karnym i uderzył bardzo niecelnie

• Pierwszy strzał na bramkę Zagłębia oddał Jakub Smektała.

• Jakub Smektała próbował dośrodkować piłkę w pole karne Zagłębia, ale został skutecznie powstrzymany przez Fonfarę

• Jeśli Zagłębie chce wyprzedzić w tabeli Zawiszę, musi wygrać conajmniej 5:0, 6:1, lub różnicą sześciu goli.

• Zagłębie w wielką łatwością przedostaje się w obręb pola karnego Zawiszy, wygląda na to, że kolejne gole, to tylko kwestia czasu

• Znowu groźnie pod bramką Zawiszy. Strzał Dudka obronił jednak Sapela.

• Wygląda na to, że to stałe fragmenty gry będą kluczowe w tym spotkaniu. Pierwszy gol dla Zagłębia padł po rzucie rożnym, drugi po strzale z wolnego

• Z wolnego przymierzył sam poszkodowany i płaskim uderzenim pokonał bramkarza gości. 2:0 dla Zagłębia

• Dudek został sfaulowany ok. 20 metrów od bramki

• W pole karne Zawiszy dośrodkował Fonfara, ale wprost w ręce Łukasza Sapeli

• Sosnowiczanie próbują nieco wciągnąć przeciwnika na swoją połowię, ale goście niechętnie atakują większą ilością graczy

• Drużyna Zawiszy jest mocno cofnięta, co utrudnia gospodarzom konstruowanie akcji

• Z kolejnych ataków Zagłębia na razie nie wiele wynika.

• Zagłębia dość swobodnie rozgrywa piłkę na połowie Zawiszy.

• Łukasz Sołowiej zdobył gola dla Zagłębia, uderzając głową po rzucie roznym wyknanym przez JAkuba WIlka

• Kolejny rzut rożny dla Zagłębia. Tym razem piłka trafiła do Łukasza Matusiaka, ale nie zdołał oddać strzału na bramkę.

• Rzut rożny dla Zagłebia. Z dystasu próbował przymierzyć Grzegorz Fonfara, ale trafił w nogi obrońców

• Już gramy.

• Zaczęło Zagłębie Sosnowiec. Tymczasem kibice pozdrowili Artura Derbina

• Piłkarze obu drużyn pojawili się już na boisku. Zagłębie na czerwono, Zawisza w granatowo-czarnych kostiumach.

• Za chwilę pierwszy gwizdek. W ostatniej kolejce Zagłębie wygrało na wyjeździe z Chrobrym Głogów 3:1. Zawisza natomiast u siebie uległ GKS-owi Katowice, przegrywając 0:3.

• Mecz zresztą stanął pod znakiem zapytania. Sugerowano nawet, że Zawisza podda go walkowerem. Ostatecznie udało się jednak zebrać skład.

• Bydgoszczanie mają takie problemy kadrowe, bo wynikły one ze zmian, jakie zachodzą w strukturze własnościowej klubu.

• Zawisza wystawia rezerwowy skład. Od pierwszej minuty zagrają nawet zawodnicy z Centralnej Ligi Juniorów, liczący po kilkanaście lat.

• Za kilka minut pierwszy gwizdek w spotkaniu. Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Są zaskoczenia - szczególnie po stronie gości.