Zawisza Bydgoszcz

0

Dolcan Ząbki

3

• Dolcan Ząbki pokonuje na wyjeździe 3-0 Zawiszę Bydgoszcz. Bramki dla zespołu Dariusza Dźwigały zdobywali Paweł Tarnowski, Damian Świerblewski oraz Szymon Matuszek. Zawisza zagrał bardzo słabe spotkanie. Goście zaprezentowali się dziś duże lepiej i punkty zasłużenie jadą do Ząbek. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Mariusz Daniluk! Zapraszam na inne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

• Koniec spotkania! Dolcan Ząbki rozbija Zawiszę Bydgoszcz 3-0!

• Panayotov na spalonym po podaniu Drygasa.

• Nykiel dynamicznie podłączył się do ataku prawą stroną. Zdołał dośrodkować w pole karne w kierunku swoich kolegów, ale ci byli dobrze pilnowani przez obrońców gości.

• Sędzia Jarosław Przybył dolicza 3. minuty do podstawowego czasu gry!

• Ostatnia zmian w drużynie gości - Kądzior opuszcza boisko, w jego miejsce pojawia się debiutant - Adrian Ligienza

• Stawarczyk za próbę wybicia piłki z linii bramkowej ręką obejrzał żółtą kartkę.

• Goście jeszcze raz podwyższają prowadzenie! Kądzior idealnym podaniem na wolne pole obsłużył wprowadzonego przed chwilą Bajdura. Ten stanął oko w oko z Węglarzem, lecz młody golkiper miejscowych sparował futbolókę przed siebie. Tam nabiegał Matuszek, który pewnie wpakował futbolówkę do siatki. 3:0!

• 3-0! Szymon Matuszek dobija Zawiszę!

• Michał Bajdur zmienia strzelca bramki - Damiana Świerblewskiego.

• Strzał Kądziora z 16. metra, piłka odbija się od nogi Nykiela i pewnie łapie ją Węglarz.

• Drygas fauluje Kądziora, kapitan Zawiszy ma szczęście, że sędzia nie wyrzucił go z boiska.

• Tarnowski dostał piłkę w pole karne, jednak jego uderzenie dalekie od ideału.

• Zawisza wciąż szuka swoich okazji, jednak dalej są bardzo nieskuteczni.

• Igumanović przy narożniku boiska był naciskany przez aż trzech rywali. Czarnogórzec sprytnie się zachował i ostatecznie sfaulował go Jakubik.

• Roszada także w Dolcanie - Ferugę zastępuje Gołębiewski.

• Świetna okazja dla Zawiszy! Mica idealnie dograł w pole karne do wbiegającego Panajotowa. Ten dobrze uniknął spalonego i chciał przelobować Kryczkę. Minimalnie jednak spudłował.

• Ostatnia zmiana w drużynie Macieja Bartoszka. Gajewski zmienia Wełnickiego...

• Kolejny spalony - tym razem Tarnowski złapany na ofsajdzie.

• Zawisza wysokim pressingiem odbiera piłkę, jednak dośrodkowanie Igumanovicia z lewej strony bardzo nieudane, gdyż piłka trafiła w Mice.

• Błąd Saweli, który przepuścił piłkę, jednak Mica nie wykorzystał tej okazji i piłka przy nodze Kryczki.

• Przy piłce zawodnicy gości, spokojnie rozgrywają piłkę.

• Trzy rzuty rożne dla gospodarzy, jednak żaden z nich nie przyniósł pożądanego efektu, czyli zdobycia bramki.

• Patejuk starał się dośrodkować piłkę z lewej strony boiska, jednak piłkę zablokował obrońca, rzut rożny dla Zawiszy.

• Matuszek zagrywa wysoką piłkę do Tarnowskiego, jednak strzelec pierwszej bramki znajdywał się na spalonym.

• Dobra interwencja Sawały, przepchnął Lewickiego i piłka wyszła na aut bramkowy.

• Dobra okazja dla gospodarzy! Piłka dośrodkowana z lewej strony trafia do Łukowskiego, ten wycofał ją na 15. metr, uderzenie oddał Panayotov, jednak było ono nienajlepsze.

• Dużo strat i błędów po obu stronach w tej części spotkania.

• Tempo spotkania ewidentnie spadło, gospodarze starają się konstruować akcję, ale defensywa gości jest dziś dobrze dysponowana.

• Druga zmiana w ekipie Zawiszy - boisko opuszcza Smektała, a zmienia go Łukowski.

• Mogła być dobra sytuacja dla Zawiszy, jednak Patejuk nie zrozumiał się z Lewickim i przy piłce bramkarz gości.

• Maciej Kona opuszcza boiska, w jego miejsce wchodzi Vasil Panayotov.

• Kolejna doskonała okazja Dolcanu Ząbki! Podanie ze środka pola kierowane do Świerblewskiego, ten przyjął piłkę i oddał ją Kądziorowi, który wyszedł sam na sam z Węglarzem, jednak w tym pojedynku lepszy okazał się bramkarz gospodarzy.

• Uderzenie Kądziora głową, jednak piłka przeleciała nad bramką Węglarza.

• Damian Kądzior fauluje Kona, brzydkie wejście od tyłu i zawodnik gości ukarany żółtym "kartonikiem".

• Bardzo brzydki faul Patejuka! "Potraktował" Jakubika nakładką, zawodnik Dolcanu zwija się z bólu.

• Dośrodkowanie Igumanovicia z lewego skrzydła, nie było ono najlepsze i piłka w rękach Kryczki.

• Igumanović uderzył z rzutu wolnego, ale jego strzał bez problemu łapie Kryczka.

• Co za okazja na podwyższenie wyniku! Znakomite podanie Jakubika do Ferugi, ten wbiegł w pole karne, oddał piłkę Jakubikowi, miał on sporo miejsca w szesnastce, jednak jego uderzenie było bardzo niecelne.

• Patejuk na lewej flance traci piłkę, z autu rozpoczęli już goście.

• Zawisza szybko rzucił się do ataku, widać, że są zdeterminowani, by odrobić straty z pierwszej połowy.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania! Przy piłce bydgoszczanie!

• Po pierwszej odsłonie w meczu Zawisza Bydgoszcz – Dolcan Ząbki mamy wynik 0:2. Na listę strzelców wpisali się Tarnowski oraz Świerblewski. W obu przypadkach winą należy obarczyć środkowego obrońcę - Tomasza Wełnickiego. Popełnił dwa fatalne błędy i jego drużyna przegrywa w hicie 12. kolejki I ligi! Dolcan jest dziś dużo lepszą drużyną, wykreowała sobie w pierwszej połowie znacznie więcej dobrych okazji niż rywale i zasłużenie prowadzą. Czy podopieczni Macieja Bartoszka odwrócą losy meczu w drugich 45. minutach? To okaże się po krótkiej przerwie! Proszę się z nami nie rozstawać!

• Koniec pierwszej części spotkania! Dolcan Ząbki zasłużenie prowadzi z Zawiszą Bydgoszcz!

• Lewicki ukarany żółtą kartkę za dyskusje z sędzią. Widać, że gospodarzom udzielają się emocje.

• Bardzo dobre uderzenie lewą nogą Smektały po indywidualnej akcji prawą stroną boiska! Piłka minęła jednak dalszy słupek bramki Dolcanu.

• Sędzia dolicza 1. minutę do podstawowego czasu gry I połowy!

• Wełnicki fauluję Sapałę na prawej stronie boiska i otrzymuję żółtą kartkę, z rzutu wolnego dobrze uderzył Petasz, jednak piłka przeleciała 2 metry nad bramką.

• Kolejny błąd Wełnickiego. Tarnowski dynamicznie ruszył lewą flanką gdzie był zupełnie nieatakowany przez nikogo. Wpadł w pole karne i płasko podał po ziemi do Świerblewskiego, który wykorzystując kolejny błąd Wełnickiego i podwyższył prowadzenie na 2:0!

• Damian Świerblewski podwyższa prowadzenie! 2-0 dla Dolcanu Ząbki!

• Wełnicki starał się podać głową do Węglarza, jednak zrobił to bardzo niedokładnie, bramkarz Zawiszy zachował się jeszcze gorzej, gdyż piłka przeleciała nad jego głową, przejął ją Tarnowski i skierował do pustej bramki! Mamy 1-0!

• Mamy bramkę dla Dolcanu! Co tam się stało! Paweł Tarnowski!

• Smektała oddaje uderzenie, jednak jest ono bardzo niecelne.

• Powinien być rzut karny dla gości! Kądzior został sfaulowany przez Igumanovicia, jednak gwizdek sędziego milczy!

• Patejuk wychodził z piłką, jednak źle ją odegrał, piłkę przejął Piotr Petasz, przebiegł kilkanaście metrów i "huknął" na bramkę Węglarza, który złapał piłkę z największym trudem. Chwile potem żółtą kartką został ukarany Kamil Drygas.

• Kona oddaje piłkę do Drygasa przed polem karnym Dolcanu, w ostatniej chwili strzał zablokował jeden z obrońców.

• Kolejna dobra szansa dla gości! Dośrodkowanie z rzutu wolnego Ferugi, Szymon Matuszek uwolnił się w polu karnym, wystarczyło jedynie skierować piłkę do bramki, lecz okazało się to zbyt trudne dla zawodnika Dolcanu.

• Feruga faulowany w środku pola przez Mice. Chwilę później Smektała wrzucał piłkę w pole karne gości, jednak ta zatrzymała się na pierwszym zawodniku Dolcanu Ząbki.

• Na prawej stronie boiska piłkę rozgrywają Jakubik ze Świerblewskim, ten drugi oddał strzał, jednak spokojnie piłkę złapał goalkeeper gospodarzy.

• Kamil Wiktorski ukarany żółtą kartką. Dośrodkowanie z rzutu rożnego leciało w stronę Tarnowskiego, lecz ten nie trafił w piłkę, szybko zabrał się z nią Sylwester Patejuk, lecz sfaulował go Wiktorski.

• Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia, a kolejny korner mamy już z drugiej strony boiska!

• Dobre podanie Mici do Smektały na prawej flance, ten drugi próbował dośrodkować, ale piłkę wybił obrońca na rzut rożny

• Dobra okazja dla gości! Kądzior dostał piłkę z autu, momentalnie się z nią obrócił i zgubił Kona, wstrzelił piłkę na 3. metr, tam odbiła się ona od Tarnowskiego i wyszła poza boisko.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Dolcanu, jednak było ono zbyt krótkie i piłkę wybili obrońcy, piłkę w efektowny sposób uderzył jeszcze Kądzior, ale piłka znalazła się w rękach Węglarza.

• Sylwester Patejuk oraz Witkowski zderzyli się w środku pola, obaj przez kilkanaście sekund leżeli na boisku, lecz po chwili podnieśli się.

• Dośrodkowanie Mici z rzutu wolnego, jednak nie było ono najlepsze.

• Znakomita akcja Świerblewskiego! Zawodnik Dolcanu wbiegł z prawego skrzydła do pola karnego, tam minął dwóch obrońców, ale w ostatniej chwili piłkę odebrał Mica.

• Rzut rożny dla Dolcanu, jednak nie przyniósł on zagrożenia Damianowi Węglarzowi.

• Dalekie podanie ze środka pola na prawą stronę boiska, tam znajdował się Jakubik, jednak nieczysto uderzył piłkę głową i wybili ją bydgoszczanie.

• Mica niedokładnie podaje do Lewickiego i przy piłce goście.

• Patejuk rozpędzał się po lewej stronie boiska, wydawało się, że był faulowany, jednak sędzia nie odgwizdał rzutu wolnego.

• Jakubik dostaje piłkę na prawym skrzydle, jednak jego dośrodkowanie spokojnie łapie Węglarz, chwilę potem Maciej Kona został brzydko sfaulowany.

• Petasz faulowany w środku pola.

• Smektała odbiera piłkę i rozpędza się na prawym skrzydle, jednak obrońca wybił mu piłkę spod nóg

• Piłkę na własnej połowie rozgrywają obrońcy Dolcanu Ząbki.

• Rozpoczynamy! Ze środka boiska zaczęli piłkarze gości!

• Oba zespoły już za moment pojawią się na boisku!

• Ławka rezerwowych Dolcanu Ząbki:

Cesarek, Bajdur, Humerski, Gołębiewski, Ligienza, Krzywicki, Włodarczyk

• Ławka rezerwowych Zawiszy Bydgoszcz:

Sapela, Panayotow, Kamiński, Ciechanowski, Gajewski, Łukowski, Mazalon

• Sędzią dzisiejszego spotkania jest pan Jarosław Przybył z Kluczborka.

• W poprzedniej kolejce gospodarze wygrali na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 2-0 po golach Patejuka i Lewickiego , natomiast podopieczni Dariusza Dźwigały jedynie zremisowali na własnym boisku z Chrobrym Głogów 1-1. Bramkę dla Dolcanu strzelił wtedy z rzutu karnego Tarnowski.

• W dzisiejszym meczu oficjalnie zadebiutuje Maciej Bartoszek - nowy trener bydgoszczan. W Chojnicach nie mógł prowadzić zespołu, ponieważ miał karę z czasów, gdy trenował Legionovię.

• Do treningów wrócili trzej piłkarze Zawiszy - Wasił Panajotow, Sebastian Kamiński oraz Łukasz Sapela. W Dolcanie za kartki pauzować będzie Piotr Klepczarek.

• Ostatnie spotkanie tych dwóch drużyn miało miało miejsce w kwietniu 2013. roku. Lepsza okazała się wtedy drużyna spod Warszawy, która wygrała 1:0 po trafieniu Grzegorza Piesio.

• Przed obecną kolejką Zawisza Bydgoszcz zajmował pozycję lidera z dorobkiem 21. punktów, natomiast zespół z Ząbek był na 2. miejscu z dorobkiem 20. punktów.

• Już za nieco ponad godzinę rozpocznie sie hit 12. kolejki I ligi! Bydgoski Zawisza podejmie na stadionie przy ul. Gdańskiej Dolcan Ząbki. Dzisiejszy mecz relacjonować dla Państwa będzie Mariusz Daniluk, kłaniam się nisko.