0

GKS Katowice

3

• I to już wszystko z naszej strony, za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

• Oglądaliśmy naprawdę słabe widowisko. Widać było po gospodarzach, że cała sytuacja wokół klubu, jak i pozycja w tabeli wpływa na nich demotywująco. GKS grał swoje, w drugiej połowie w końcu zdołał pokonać bramkarza i zasłużenie wygrał.

• Koniec! GKS ogrywa słabego Zawiszę 3:0 i pewnie inkasuje trzy punkty!

• Żółtą kartką ukarany obrońca GKS-u Mateusz Kamiński.

• Ostatniej zmiany dokonuje także trener Brzęczek. Za Zahorskiego na murawie pojawił się Stanik.

• Trener Smółka daje szansę debiutu Michałowi Wawrzyniakowi, który zmienia Toniego Markicia.

• Kolejna niezła centra od Kamińskiego z rzutu rożnego. Tym razem do strzału doszedł Włosiński, pomylił się jednak wyraźnie.

• Duda nastawiał sobie celownik przez cały mecz aż wreszcie przymierzył pieknie w okienko z 20 metrów!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Duda dobija Zawiszę!

• Daniel Włosiński zmienia Karola Angielskiego.

• Stawarczyk tak niefortunnie zablokował strzał Dudy, że wyłożył piłkę Szymańskiego. Zmiennik bez zastanowienia huknął z 16 metrów i zdobył drugą bramkę dla GKS-u!

• GOOOOOOOOL! Szymański chwilę po wejściu podwyższa wynik!

• Mocny strzał z kilkunastu metrów kapitana gości przełamuje ręce nierozgrznego Sapeli i piłka wpada do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Goncerz!

• Druga roszada u gości. Szymański zmienia Wołkowicza.

• Duda okiwał trzech rywali i oddał piłkę Szołtysowi, który szukał w polu karnym Goncerza. Snajper Gieksy został w ostatniej chwili uprzedzony przez Kamińskiego.

• Znany obrazek z meczów Zawiszy - "szarańcza" przy stałym fragmencie. Przyniosło to połowiczny skutek, bo Stawarczyk doszedł do strzału, jednak uderzył niecelnie.

• Węglarz jeszcze spróbował kontynuować grę, jednak bez zmiany się obejdzie. Wygląda to na problem z pachwiną. Na murawie melduje się doświadczony Łukasz Sapela.

• Kamiński z rożnego dośrodkował prosto na głowę Drygasa, a ten uderzył z kilku metrów w poprzeczkę!

• Jakiś uraz zgłasza Damian Węglarz, udzielana jest mu pomoc medyczna, ale wygląda na to, że konieczna będzie zmiana.

• Jerzy Brzęczek dokonuje pierwszej zmiany w dzisiejszym meczu. Na boisko wchodzi Paweł Szołtys w miejsce Pawła Sawickiego.

• Zawisza mógł wychodzić 2 na 1, ale w ostatniej chwili do Panajotowa doskoczył Czerwiński, uniemożliwiając mu podanie do Lewickiego.

• Bramka dla gości wisi w powietrzu! Tym razem to Leiomas uderzał z bliska, jednak ponownie górą świetnie ustawiony Węglarz!

• GKS przeprowadził bardzo ładną zespołową akcję. Goście szybko wymieniali piłkę, jednak ostatecznie Toni Markić wyskoczył najwyżej w polu karnym i przeciął dośrodkowanie Frańczaka.

• Znowu było groźnie pod bramką gospodarzy. Kamiński został pozostawiony bez opieki na 7. metrze, jednak nie zdołał celnie uderzyć piłki głową.

• Węglarz kapitalnie broni strzał Sławomira Dudy z rzutu wolnego!

• Na trybunie VIP jest dziś były napastnik Zawiszy Bernardo Vasconcelos, który zakończył już karierę piłkarską.

• Nareszcie celne dośrodkowanie Wołkowicza, jednak główka gracza gości trafiła prosto w Damiana Weglarza.

• Kopia akcji sprzed chwili, z tym, że tym razem był lekki rykoszet przy strzale Dudy i GKS ma rzut rożny.

• Duda miał stanowczo za dużo miejsca na 16. metrze. Przyjął, popatrzył i uderzył wewnętrzną częścią stopy tuż obok słupka! Węglarz może mówić o sporym szczęściu.

• Piłkarze już wrócili na murawę, zaczynamy drugą połowę! Obie ekipy bez zmian.

• Sędzia zlitował się na piłkarzami i zakończył i nie doliczył ani minuty. Wracamy za kwadrans.

• Duda przerzucił wszystkim swoim zagraniem i uruchomił kontrę rywali. Na jego szczęście przerzut Markicia był nieudany i nic z tej akcji nie wyszło.

• Widelski fauluje Sawickiego i GKS ma kolejną szansę na niezłą centrę z rzutu wolnego z boku boiska.

• Smektała również z dużą wiarą we własności możliwości złożył się do przewrotki, uderzył jednak bardziej w kierunku chorągiewki niż bramki.

• Smektała stał sam na prawym skrzydle, Arel to dostrzegł, ale chyba przecenił nieco swe umiejętności gry lewą nogą. Przerzut poleciał na 10 metrów i trafił do gracza rywali.

• Było groźnie po rzucie rożnym, jednak Markić czujnie pilnował Goncerza i nie dał mu oddać strzału.

• Ciekawe rozegranie rzutu wolnego przez graczy GKS-u zostało zakończone mocnym strzałem Czerwińskiego. Węglarz odbija do boku.

• Wołkowicz fatalnie dośrodkował z rzutu wolnego, piłka spadła prosto na nogę pierwszego obrońcy Zawiszy.

• Pielorz podłączył się do ataku i zdecydował się na strzał z dystansu. Mocne uderzenie lewą nogą przeszło niedaleko od prawego słupka bramki gospodarzy.

• Centrostzał w wykonaniu Frańczaka mógł zaskoczyć Węglarza. Piłka spadła na poprzeczkę, choć wydaje się, że bramkarz gospodarzy kontrolował sytuację.

• Dobroliński odbija przed siebie strzał Kamińskiego z wolnego i broni dobitkę Drygasa! Kapitan Zawiszy był jednak na spalonym.

• Karol Angielski zderzył się z Alanem Czerwińskim i przez dłuższy czas nie podni się z murawy. Wygląda jednak na to, że będzie mógł kontynuować grę.

• Kiepska piłka od Wołkowicza została wybita przez Arela.

• Smektała fauluje Goncerza z boku boiska. Będzie dobra okazja do dośrodkowania, piłka ustawiona na wysokości pola karnego.

• Zawiszanie zamknęli rywali w ich polu karnym, jednak ich kolejne wrzutki nie przyniosły skutku. Obrona GKS póki co jest szczelna i czujna.

• Obrońcy gości nie mieli problemu z przecięciem dośrodkowania Kamińskiego z rzutu wolnego. GKS ruszył z kontrą, jednak nieudane zagranie Frańczaka uniemożliwiło stworzenie okazji bramkowej.

• Węglarz pewnie łapie strzał Dudy z rzutu wolnego.

• Toni Markić został ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Grzegorzu Goncerzu.

• Pierwszy raz dzisiaj podłączył się Kamiński, jednak jego centra również była kompletnie nieudana. Piłka wylądowała za bramką Dobrolińskiego.

• Drygas skiksował próbując uderzać z 16. metra i wystawił piłkę Lewickiemu, a ten z 4. metra trafia w poprzeczkę! To powinna być bramka!

• Nieźle zapowiadała się ta akcja gości, jednak Frańczak zacentrował zbyt mocno i żaden z jego kolegów nie miał szans dojść do tej piłki.

• Smektała świetne dośrodkował do Lewickiego, ten uderzył głową przeciwko biegnącemu bramkarzowi, jednak w ostatniej chwili obrońca GKS-u wybił piłkę sprzed linii!

• Sawicki przedzierał się prawym skrzydłem, minął Markicia, ale Stawarczyk dobrze go zaasekurował i uratował sytuację.

• Panajotow nad murem, ale i nad bramką.

• Angielski zahaczany przed polem karnym i będzie niezła szansa z wolnego.

• Pierwszy strzał na bramkę oddaje Zahorski. Niecelne i lekka główka z 12 metrów przeszła kilka metrów obok bramki.

• Udany wślizg Stawarczyka, który w ostatniej chwili uprzedził czyhającego na piłkę na 5. metrze Goncerza.

• Od razu do akcji ładnie podłączył się Arkadiusz Widelski, który popędził skrzydłem i odegrał do Angielskiego. Napastnik Zawiszy nieudanie dośrodkował w pole karne.

• Sędzia Kiełczewski gwiżdże po raz pierwszy i zaczynamy mecz!

• Mecz poprzedziła minuta ciszy na cześć zmarłego wczoraj 18-letniego żużlowca Unii Tarnów Krystiana Rempały.

• Ławka GKS-u: Kuchta, Witkowski, Szołtys, Iwan, Szymański i Stanik.

• Zawisza przegrywając przed tygodniem 0:5 z Wisłą Płock stracił szansę na awans. Sztab szkoleniowy postanowił, że w takim razie nie warto męczyć piłkarzy i na ławce rezerwowych znalazło ssię tylko 4 graczy: Sapela, Jaskólski, Wawrzyniak i Widelski.

• Delikatnie mówiąc, sytuacja jest nieco dziwna. Nie jesteśmy zwolennikami teorii spiskowych, ale trudno nie doszukiwać się tu związku z ogłoszoną w tym tygodniu sprzedażą klubu przez Radosława Osucha.

• Oficjalny komunikat Zawiszy przed dzisiejszym meczem:

Szanowni Państwo, informujemy, że z powodu awarii systemów, decyzją Policji oraz delegata PZPN, mecz Zawisza Bydgoszcz vs. GKS Katowice odbędzie się bez udziału publiczności. Za zaistniały problem, przepraszamy. Osoby, które zakupiły bilet na dzisiejszy mecz, w ramach 33. kolejki rozgrywek ligowych, będą mogły zgłaszać się do kas klubowych, w celu reklamowania usługi.
  • Dzień dobry! Witamy z pustego dziś stadionu w Bydgoszczy, na którym miejscowy Zawisza zmierzy się z GKS-em Katowice.