Zawisza Bydgoszcz

2

MKS Kluczbork

3

• Koniec! Sensacja stała się faktem, Zawisza Bydgoszcz przegrywa z MKS Kluczbork 2:3, przez długie fragmenty meczu nie mając pomysłu na sforsowanie obrony dobrze ustawionych gości. Ze stadionu przy ulicy Gdańskiej wymeldowuje się Grzegorz Margulewicz. Dziękuję za uwagę, do usłyszenia!

• Nerwowa końcówka w wykonaniu zawodników gospodarzy. Nawet rzuty z autu kończą się stratami Zawiszan.

• Nitkiewicz bezbłędnie wykorzystał fakt, że Łukowski próbując go wyminąć, położył mu ręce na plecach. Teatralny upadek i rzut wolny zamiast groźnego kontrataku.

• 4 minuty dolicza arbiter. Czy Zawisza zdoła wyrównać?

• Drygas miał okazję do wyrównania, jednak jego uderzenie głową przeleciało wyraźnie nad poprzeczką.

• Szymon Lewicki uderzał z dystansu, trafił jednak prosto w Pogorzelca.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Kowalczyka zmienia Michał Kojder.

• Pogorzelec zasłużył na duże piwo od swoich kolegów, bo po zagraniu wzdłuż bramki obrońcy zupełnie zostawili nabiegającego Kamińskiego. Bramkarz Kluczborka świetnie wyłapał ten strzał, a chwilę potem dobrze wybronił uderzenie z dystansu.

• Boisko opuszcza piłkarz, który otworzył wynik spotkania. Arian za Kasperkiewicza.

• Fatalnie zagrał Igumanović w rozegraniu, jednak zaasekurował go Stawarczyk. Czarnogórzec w grze ofensywnej prezentuje się lepiej niż w obronie, co nie znaczy, że jest w tym wybitny.

• Ależ blisko był Nykiel! to byłby piękny prezent na 33 urodziny. Po rzucie wolnym nie udało mu się jednak sięgnąć futbolówki wślizgiem.

• Druga zmiana w Zawiszy. Aktywnego, ale zmęczonego Smektałę zmienił Arkadiusz Gajewski.

• Trochę przypadkowa akcja gospodarzy, po nieudanym wybiciu piłki dopadł do niej Smektała, który złamał akcję do środka i uderzył po krótkim rogu. Po raz drugi w tym meczu ostemplował jednak boczną siatkę.

• Robią to jednak zupełnie bez pomysłu, przez co nie potrafią przejść linii pomocy gości.

• Dobre tempo ma spotkanie w Bydgoszczy. Gospodarze ruszają do odrabiania strat.

• Goście znów wychodzą na prowadzenie! Wejście smoka Nowackiego, który wykorzystał fatalne krycie zawodników Zawiszy i pewnym strzałem po długim rogu daje trzeciego gola zespołowi z Opolszczyzny!

• Pierwsza zmiana w zespole gości. Marcin Nowacki zmienia Szymona Sobczaka.

• REMIS! Drygas przejmuje piłkę w środku pola, odgrywa do Łukowskiego, a ten na skrzydło do Smektały. Po raz pierwszy w tym meczu skrzydłowy zagrywa celnie, a Szymon Lewicki nie ma problemów z pokonaniem Pogorzelca!

• Sędzia Krztoń dość często używa dziś gwizdka. Ciężko przypomnieć sobie moment "puszczenia" gry z jego strony.

• Przerwa w grze. Uraz odniósł jeden z zawodników gości, piłkarze wykorzystują okazję do odpoczynku

• Zawisza zamknął swoich rywali na ich połowie. Goście bronią się jednak bardzo roztropnie.

• Zawisza bardzo mocno naciska swoich rywali. Piłkarze z Kluczborka gubią się w obronie, jednak udało się zablokować strzał z półobrotu Łukowskiego

• Zdecydowanie za mocno zagrał Igumanović.

• Faul na Drygasie, będzie kolejna okazja dla gospodarzy.

• Rafał Niziołek ukarany żółtą kartką za taktyczny faul na Sebastianie Kamińskim, który wybiegał do kontry. Młody skrzydłowy naprawdę rozruszał grę Zawiszy.

• Mógł być remis! Smektała źle przyjął futbolówkę po świetnym zgraniu kolegi, będąc sam na sam z bramkarzem trafił w boczną siatkę!

• Pewnie wyegzekwowana jedenastka i Zawisza zdobywa gola kontaktowego!

• RZUT KARNY dla Zawiszy po faulu na Kamińskim!

• Bardzo groźna akcja Zawiszy, która po dośrodkowaniu Kamińskiego niechybnie skończyła by się golem, gdyby Smektała strzelił, zamiast.. wybić futbolówkę z pola karnego gości.

• A teraz faul Gieraka na jednym z piłkarzy Zawiszy. Będzie rzut wolny z okolicy 40 metrów

• ŚWIETNA interwencja Sapeli! Rzut rożny dla gości, którzy nie zwalniają tempa po pierwszej połowie!

• Krzysztof Nykiel ukarany żółtą kartką ze wejście w nogi rywala.

• Zaczynamy drugą część meczu!

• Zmiana w przerwie. Boisko opuszcza Kamil Żylski, w jego miejsce Sebastian Kamiński.

• Koniec pierwszej części gry. Zawisza, ukarany za swoją bierność, sensacyjnie przegrywa 0-2. Słyszymy się za kwadrans!

• Dwie minuty dolicza arbiter do pierwszej części meczu.

• Kamil Żylski bardzo chce strzelić dziś bramkę, ale jego próby uderzeń póki co bardziej efektywnye byłyby w meczu rugby. Niczym Beckham z karnego. Faul na Łukowskim, będzie "krótki róg" dla Zawiszy.

• Gra Zawiszy opiera się na dośrodkowaniach Smektały i modlitwach, żeby piłka trafiła do któregoś z jego kolegów. Niestety dla gospodarzy, zagrożenie pod bramką gości jest tylko teoretyczne. Słychać płacz dzieci na trybunach.

• Powinno być 2-1! Tylko sobie znanym sposobem Żylski nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Smektały!

• Próbowali odpowiedzieć gospodarze, jednak dośrodkowanie z prawej strony padło łupem Pogorzelca.

• DWA DO ZERA! Koncertowa kontra MKS-u, najpierw fatalny błąd Stawarczyka, który oddał piłkę rywalowi, a potem wystarczyło jedno podanie i Sebastian Deja podwyższa wynik spotkania!

• Okres lepszej gry gości przyniósł im prowadzenie. Zawisza próbował kontrolować mecz na stojąco i został za to ukarany.

• Gol dla Kluczborka! Po dośrodkowaniu Niziołka z rzutu rożnego do siatki Zawiszy trafił Piotr Kasperkiewicz!

• Groźnie pod bramką Zawiszy! Najpierw dośrodkowanie z prawej strony rozpaczliwie wybił Nawotczyński, a potem po kornerze strzał zawodnika gości niechybnie zmierzał do siatki, jednak przytomnością umysłu popisał się Drygas i wybił futbolówkę z linii bramkowej!

• A terz jakiś uraz odniósł Szymon Lewicki. Piłkarze Zawiszy są dość mocno obijani przez swoich rywali.

• Krzysztof Nykiel z powrotem na murawie.

• Krzysztof Nykiel, dzisiejszy jubilat, leży na murawie z powodu urazu. Miejmy nadzieję, że kontuzja nie będzie jego urodzinowym prezentem.

• Mecz wznowiony, rzut rożny dla Zawiszy. Do piłki dopadł Kona, najpierw miał problemy z przyjęciem, ale jak już oddał strzał, o dużym szczęściu mogli mówić zawodnicy gości. To mógł być gol!

• Bardzo dobry strzał Igumanovicia! Broni Pogorzelec, a sędzia zasygnalizował przerwę na uzupełnienie płynów. Warunki do gry są dziś bardzo trudne.

• W końcu przyśpieszył Zawisza, Drygas dobrze znalazł Smektałę, a ten przytomnie rozegrał do Łukowskiego. Ten był faulowany przy próbie przejęcia piłki i mamy rzut wolny z około 27 metrów dla gospodarzy.

• Przysłowiowy tydzień zajęło Stawarczykowi wyprowadzenie piłki ze strefy obronnej, a jak już zagrał w stronę bramki gości, padła ona łupem ich golkipera.

• Nie klei się konstruowanie akcji Bydgoszczanom. W meczowej osiemnastce nie znalazło się miejsce dla Portugalczyków - Miki i Alvarinho, i tej południowej fantazji trochę w poczynaniach gospodarzy brakuje.

• Faul Drygasa na Swędrowskim w środku pola. Dobrze dośrodkowywał Deja, jednak na spalonym jeden z jego kolegów.

• Próbowali odpowiedzieć gospodarze, Lewickiemu zabrakło centymetrów by dobrze przymierzyć z główki po dośrodkowaniu z prawej strony.

• Pierwsza akcja Kluczborka, Niziołek urwał się na skrzydle Konie, jednak dośrodkowanie padło łupem Nykiela. Na szczęście dla Zawiszy, bo przy biernej postawie Sapeli mogło być piekielnie groźnie.

• Faul na Drygasie w środku pola.

• Rzut rożny dla Zawiszy z prawej strony, a zaraz potem z lewej. Bez zagrożenia pod bramką.

• Nykiel dobrze dośrodkowywał na Lewickiego, jednak dobrze interweniował Nitkiewicz.

• Faul Żylskiego. Kluczbork póki co ewidentnie nastawił się na grę z kontry, bowiem w pełni oddaje rozgrywanie piłki rywalom.

• Żylski źle przyjął piłkę, marnując dobrą akcję kombinacyjną Zawiszy.

• Pierwszy strzał w tym meczu. Po akcji Łukowskiego uderzał Smektała, dobrze poradził sobie Pogorzelec.

• Nieudane dośrodkowanie Żylskiego. Rysuje się jednak przewaga gospodarzy.

• Kamil Drygas dobrze utrzymuje się przy piłce w środku pola. Póki co nie zawodnicy gospodarzy nie dają rady przekroczyć strefy 30. metra od bramki rywali

• Uraz Kasperkiewicza, gra wznowiona. Zawisza próbuje rozgrywać piłkę na połowie rywali.

• Igumanović, zastępujący w klubie Sebastiana Ziajkę, niecelnie dośrodkował w pierwszej akcji meczu.

• Minuta ciszy za nami, rozpoczynamy 2. kolejkę 1. ligi! Przy piłce Zawisza.

• W składzie MKS-u wyróżnić można bramkarza, Oskara Pogorzelca, który bronił bramki reprezentacji na mistrzostwach Europy U-17 w 2012 roku. Z kolei Szymon Sobczak wystąpił kilka razy w Ekstraklasie, w barwach Górnika Zabrze. A Tomasz Swędrowski to nie ten Tomasz Swędrowski, więc pomiędzy treningami nie komentuje siatkówki.

• Krzysztof Nykiel obchodzi dzisiaj 33 urodziny. Wszystkiego najlepszego!

• MKS Kluczbork to beniaminek, dla którego to 3 sezon w 1. lidze - wcześniej występował w niej w latach 2009-2011. Debiutancki sezon był dla zawodników z województwa Opolskiego dobry, rozgrywki zakończyli na 6. miejscu. Rok później przyszedł spadek - 15 miejsce na koniec rozgrywek, ze stratą jedynie punktu do Dolcanu Ząbki i... Termalicy.

• Dzisiejszy mecz zostanie poprzedzony minutą ciszy ku czci niedawno zmarłego Edmunda Mileckiego, człowieka, którego określa się mianem prawdziwego Ojca Zawiszy Bydgoszcz.