Zawisza Bydgoszcz

1

Pogoń Siedlce

0

• Mecz nie stał na najwyższym poziomie, Zawisza zdołał jednak wygrać i zaiknasował ważne 3 punkty. To wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na następne relację!

• Koniec! Zawiszy wygrywa 1:0!

• Żółta dla Sapeli za przedłużanie gry.

• Sapela wyłapał wrzutkę, uruchomił Smektałę, ten jednak niecelnie dograł do Miki.

• Pogoń ma rożny, Misztal wchodzi w pole karne!

• Kamiński wyjechał z piłką za linię boczną, po gwizdku jeszcze dośrodkował, za co sędzia ukarał go żółtą kartką.

• Jonkisz mocno, wzdłuż linii końcowej. Nikt nie przeciął tej piłki. Osoliński chciał wymusić karnego, sędzia nie dał się nabrać.

• Kamińskiego trochę poniosło, huknął z 30 metrów bardzo niecelnie.

• Sapela ratuje Zawiszę! Pogoń pięknie rozklepała defensywę Zawiszy, Augustyniak miał idealnie wyłożoną piłkę na 11. metrze jednak Sapela poszedł w ciemno w lewo i świetnie wybronił ten strzał!

• Trener Smółka dokonuje ostatniej zmiany. Kona wchodzi za Angielskiego

• Pogoń przejęła inicjatywę w końcówce i szuka szczęścia długimi piłkami. M'Voto skiksował, do piłki dopadł Jonkisz i padł w polu karnym, nie ma jednak mowy o jedenastce.

• Sapela zbiera gromkie brawa z efektowny drybling w narożniku boiska. Było to ryzykowne, ale skuteczne, udało się uniknąć rożnego.

• Stały obrazek z dzisiejszego meczu: Rybicki wrzuca z rogu, a główką wybija M'Voto.

• Smektała marnuje setkę! Miał masę miejsca i czasu, a uderzył prosto w bramkarza.

• Ostatnia zmiana w Pogoni. Maćkowskiego zastępuje Jonkisz

• Niepewne wyjście Misztala pozostaje bez konsekwencji, bydgoszcznie nie zdołali tego dobić.

• Maćkowski zbyt długo zastanawiał się, M'Voto kapitalnie przeczytał jego zamiary i zablokował jego podanie do Dudy.

• Angielski popisał się piękną ruletą. Minął rywala i od razu chciał uruchomić Smektałę, ten jednak się nie połapał i nie doszedł do piłki.

• Żytko ostrym wślizgiem powalił na ziemię szarżującego Smektałę. To musiała być kartka.

• Znowu w roli głównej aktywny dziś Kamiński, który dpobrze wycofał do Miki. Portugalczyk miał świetną szansę, jednak uderzył z kilkunastu metrów nad bramką.

• Rzuty rożne Pogoni nie zagrażają bramce Sapeli. M'Voto wygrał dziś chyba wszystkie pojedynki powietrzne.

• I od razu druga zmiana u gości. Gołębiewski za Chyłę

• A wracając do bramki: kolejna oskrzydlająca akcja Kamińskiego, który ostro wstrzelił piłkę po ziemi. Był tam Smektała, który z bliska pokonał bramkarza!

• Trener Sasin szybko dokonuje zmiany i wpuszcza Bartosza Osolińskiego, który zastępuje Daniela Dybca

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Wejście smoka Smektały!

• Druga roszada u gospodarzy. Jakub Smektała zastępuje Sylwestra Patejuka.

• Jakim cudem to nie wpadło?! Mica przelobował bramkarza i trafił w słupek, do piłki dopadł Patejuk, huknął z kilku metrów, a tam nie wiadomo skąd wziął się Misztal i obronił ten strzał!

• Ładna kombinacja gości po wrzucie z autu. Duda pograł ze Świerblewskim, urwał się obrońcom, ale co z tego skoro uderzył nieczysto i niecelnie.

• No no no Angielski mógł zdobyć piękną bramkę! Naprawdę nieźle złożył się do woleja, mocno uderzył i nieznacznie się pomylił!

• Augustyniak dograł na nos do Maćkowskiego, ten ładnie się złożył do strzału głową, trafił jednak prosto do koszyczka Sapeli.

• Znowu było groźnie pod bramką Misztala. Kamiński nieźle wrzucił, do piłka dopadł Arel, jednak nie zdołał celnie uderzyć.

• Mica od razu pokazał się z dobrej strony! Dostał piłkę na lewej stronie i wstrzelił ją bardzo mocno wzdłuż bramki, jednak nikt jej nie dotknął!

• Gra wznowiona! Liczymy na nieco ciekawszy mecz, nudniej zagrać będzie trudno.

• Mamy zmianę w przerwie w Zawiszy. Mica zastępuje Szymona Lewickiego

• Zawisza - Pogoń Siedlce

• Koniec pierwszej połowy, czas się trochę ugrzać i ochłonąć po tych emocjach.

• Pierwsza kartka dla gracza Zawiszy i tu nie ma zaskoczenia - otrzymuje ją Kamil Drygas.

• Patejuk już czyhał na piłkę od Kamińskiego, ale w ostatniej chwili Augustyniak musnął ją i uratował swój zespół.

• Arel strzelał z daleka po wybiciu piłki przez defensorów Pogoni. strzał zablokowany, a bramkarz gości zdołał zatrzymać piłkę, zanim ta wyszła na róg.

• Danielak marnuje świetną szansę! Drygas świetnie go wypuścił, skrzydłowy Zawiszy miał dużo wolnego miejsca na prawej stronie, jednak za długo czekał i uderzył prosto w Misztala!

• Dłuższa akcja gości. Pogoń nieźle wymieniała piłkę na połowie rywala. Ostatecznie M'Voto wybija głową dośrodkowanie Rybickiego. Trzeba przyznać, że Francuz dominuje pod bramką Sapeli, bydgszczanie będą mieli z niego pożytek.

• Kamiński musi dopracować celność dośrodkowań. Centrostrzały jednak wchodzą tylko sporadycznie i wypadałoby czasem dograć do kolegów.

• Tempo meczu określiłbym jako spacerowe. Obu ekipom się specjalnie nie spieszy, nie wygląda też, aby miały jakiś pomysł na grę.

• Daniel Dybiec powstrzymał kontrę gospodarzy faulem, za co otrzymał zasłużoną żółtą kartkę.

• Kamiński złamał akcję do środka i spróbował szczęścia strzałem z lewej nogi z 25 metrów. Szczęścia ewidentnie zabrakło, bo piłka minęła bramkę o dobre 5 metrów.

• Gal Arel poprawił nieco statystyki strzałów, ale to wszystko co można o tym strzale powiedzieć. Misztal nie mógł tego wpuścić.

• Daniel Dybiec zaskakująco z dystansu! Niespodziewany strzał wślizgiem przeszedł tuż obok bramki!

• Daniel Chyła ogląda pierwszą żółtą kartkę w tym meczu za brzydki faul na środku boiska.

• M'Voto nieatakowany przez nikogo w żółwim tempie przeszedł z piłką kilkanaście metrów, rozejrzał się i... zagrał do rywala.

• Zawisza nieźle skontrował. Misztal popisał się dobrym wyjściem i uprzedził Lewickiego. Pechwny chwyt, a dośrodkowywał Kamiński.

• Dzisiejszy mecz obfituje w rzuty rożne. Kolejny raz Pogoni nie udało się wykorzystać tego stałego fragmentu. Poprawka z drugiej strony również się nie powiodła.

• Świerblewski z narożnika zagrał do Zembrowskiego, którego brzuchem zablokował Igumanović. Świerblewski jeszcze raz, tym razem już w powietrzu królował M'Voto.

• Chyła mocno wrzucił z autu w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Drygas i wybił na rożny.

• Ciekawy pomysł Stawarczyka na pokonanie Misztala. Obrońca Zawiszy z 20 metrów uderzył zza siebie lobem. Bramkarz gości był czujny i wyłapał to słabe uderzenie.

• Świerblewski stanął przed niezłą szansę, ale tylko się zamachnął i nie trafił w piłkę. Szkoda, mogło być groźnie.

• Angielski świetnie prostopadle zagrał do aktywnego od początku Patejuka, który w ostatniej chwili został uprzedzony przez obrońcę rywali. Po rożnym Żytko główką wybija piłkę z dala od pola karnego.

• W odpowiedzi Pogoń zaatakował lewym skrzydłem. Goście sygnalizowali rękę M'Voto, sędzia nie zareagował.

• I od razu było bardzo groźnie pod bramką gości! Zakotłowało się w polu karnym Pogoni po strzale Kamińskiego, do piłki dopadł Drygas i trafił w słupek! Dobitkę Angielskiego broni Misztal!

• Spiker życzy kibicom dobrego widowiska, przyłączamy się do tych życzeń i zaczynamy!

• Mecz poprzedzi minuta ciszy, upamiętniająca zmarłego niedawno ojca Hermesa.

• Kibiców Zawiszy z pewnością martwi odejście Kamila Drygasa, który podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin i latem dołączy do "Portowców". Kapitan bydgoszczan postanowił zapewnia jednak, że podczas rundy wiosennej zrobi wszystko, by wprowadzić Zawiszę do Ekstraklasy. Znając Drygasa, można mu wierzyć.

• Piłkarze Zawiszy właśnie schodzą do szatni po rozgrzewce żegnani brawami nielicznych fanów. Gracze gości rozgrzewali się nieco dłużej, ale też już opuścili murawę.