Zawisza Bydgoszcz 2 - 2 Sandecja Nowy Sącz

2

Sandecja Nowy Sącz

2

• W następnej kolejce Zawisza podejmie na wyjeździe Olimpię Grudziądz w derbach regionu, a Sandecja u siebie podejmie Wisłę Płock. Za uwagę dziękuje Grzegorz Margulewicz.

• KONIEC MECZU! Po raz drugi w tym tygodniu Zawisza gubi punkty w końcówce, totalnie odpuszczając grę w drugiej połowie. W szatni bydgoskiego klubu na pewno padnie dziś wiele cierpkich słów, inna sprawa, że piłkarze Sandecji mogą być wściekli na całe multum niewykorzystanych sytuacji. Obiektywnie to biało-czarni byli dużo bliżsi zwycięstwa.

• Kolejna akcja rozegrana przez Drygasa, jednak Kamiński zupełnie nie zrozumiał intencji swojego kapitana i nie ruszył do zagranej na skrzydło piłki. Sędzia doliczył 3 minuty.

• Mica daje Zawiszy tempo w środku pola. Szkoda, że za jego akcją ruszył tylko Kamiński i grający w tej chwili na pozycji napastnika... Drygas.

• Strzał Łukowskiego z gatunku takich, które ładnie prezentują się w statystykach pomeczowych.

• Impas na boisku. Rywale sklinczowani, nie za bardzo wiedzący, jak wyprowadzić finiszujący cios.

• Jakub Łukowski ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny na Arkadiuszu Aleksandrze. Faul w środku boiska, należy dodać.

• Gospodarze próbują zorganizować grę. O jakieś pół godziny za późno.

• Oblężenie w końcu przyniosło skutek. Po rzucie rożnym najpierw jedno uderzenie gości ofiarnym szczupakiem wybił z bramki Drygas, jednak przy ponowionym dośrodkowaniu i strzale Bartkowa z trzech metrów zabrakło czasu na zorganizowanie obrony i Zawisza po raz drugi w tym tygodniu oddaje prowadzenie w końcówce spotkania!

• DWA DO DWÓCH! MATEUSZ BARTKÓW!

• W każdym meczu w tym sezonie Kamil Drygas oddaje groźny, acz niecelny strzał głową po rzucie rożnym. Tradycji stało się zadość.

• Tempo ataków Sandecji odrobinę spadło - teraz to Zawisza stara się utrzymywać przy piłce. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Pierwszy kontakt Miki z piłką nie przyniósł spodziewanego efektu. Portugalczyk zgubił futbolówkę na skraju pola karnego gości.

• Ostrzał bramki Zawiszy trwa w najlepsze. Napisać, że gospodarze są w tarapatach, to jak stwierdzić, że kibice Cracovii i Wisły nie przepadają za sobą.

• Mariusz Rumak też postanowił interweniować. Debiut na pierwszoligowych boiskach zalicza Mica, który zmienia Lewickiego.

• Jeśli Sandecja nie wywiezie punktu z Bydgoszczy, pretensje będzie mogła mieć tylko do siebie. Strzał Małkowskiego z linii 16 metra mija bramkę o centymetry!

• Sandecja wytacza najcięższe działa. Ostatnia zmiana w zespole gości - Arkadiusz Aleksander w miejsce Bartka Dudzica.

• Po kolejnej kontrze Ctvrtnicek uderza z metra w słupek! Limit szczęścia gospodarzy wydaje się na wykończeniu!

• Kolejny piekielnie groźny strzał Kasprzaka, jednak znów dobrze interweniuje Sapela! Kolejny rzut rożny dla gości, zagrożenia dla bramki Zawiszy po nim nie stwierdzono.

• Zawisza popełnia dziś podobny grzech jak w meczu z Bełchatowem i mając wynik, nie przykłada się do gry. Nawet jeśli uda im się dowieźć prowadzenie do końca, wątpliwe jest, by Mariusz Rumak rozpływał się nad grą swojego zespołu.

• Kolejny faul Kasprzaka. W myśl dotychczasowej logiki - spokojnie na "żółtko". Tym razem sędzia powstrzymał odruch skurczu mięśni ręki prawej i do kieszeni nie sięgnął.

• Po zamieszaniu w polu karnym Zawiszy Ctvrtnicek zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, jednak nikt nie przeciął lotu lecącej dosłownie metr od bramki piłki!

• Do zabawnej pomyłki doszło przy zmianie w Zawiszy. Początkowa sygnalizacja arbitra technicznego wskazywała na to, że Kamiński zmieni na boisku... samego siebie. Chwila przerwy technicznej i klops odszedł w niepamięć.

• Druga zmiana także w Zawiszy. Sebastian Kamiński za Jakuba Smektałę.

• Druga zmiana w Sandecji. Niewidocznego Nathera zmienia Łukasz Nowak.

• Na tym etapie spotkania więcej z gry mają goście. Zawisza nastawia się na kontry, co pozwala "Bianconerim" groźnie atakować.

• Ależ blisko wyrównania Sandecja! Bartków świetnie wyszedł do prostopadłej piłki, jednak ofiarna interwencja Nawotczyńskiego pozwoliła futbolówce minąć światło bramki po jego strzale! Rzut rożny zakończony pewną interwencją Ciechanowskiego.

• W takim tempie kolor kartek rozdawanych przez Tomasza Kwiatkowskiego szybko zmieni odcień. Kolejne zagranie wbrew przepisom, ale Kasprzak nie został ukarany indywidualnie.

• Tryplet Sandecji w pierwszych minutach drugiej połowy! Tym razem za próbę wymuszenia rzutu karnego żółtą kartkę obejrzał Maciej Małkowski.

• Kolejny brutalny faul jednego zawodnika Sandecji. Tym razem w okolicach 30. metra, na wprost od bramki, po raz kolejny ostro sfaulowany został Panayotov, a żółtą kartkę otrzymał Szarek

• Remis.... w kartkach. Grzegorz Baran brutalnie potraktował Panayotova i zasłużenie obejrzał żółty kartonik.

• Smektała bardzo ambitnie "szarpnął" na skrzydle, jednak nie udało mu się minąć wszystkich rywali i futbolówka wyjechała za boisko.

• Zaczynamy drugą część meczu! Piłka pod nogami zawodników z Małopolski.

• To była połowa pełna emocji, nawet jeśli momentami mecz nie stał na najwyższym poziomie. Ilość bramek wynagrodziła niedobór piłkarskich wodotrysków kibicom, którzy dość licznie stawili się dziś przy ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy. Słyszymy się za kwadrans!

• Koniec pierwszej części gry. Po emocjonującej pierwszej połowie, pełnej agresywnej gry, Zawisza prowadzi 2:1, za sprawą bramki Lewickiego i samobójczego trafienia Dawida Szufryna. Wynik otworzył w 22. minucie Bartłomiej Kasprzak.

• Kona fenomenalnie pociągnął akcję środkiem pola, potem po profesorsku dograł prostopadle do Łukowskiego. Ten agresywnym, płaskim dośrodkowaniem szukał Lewickiego, ale lot futbolówki przeciął kapitan gości i za jego sprawą Zawisza wyszedł na prowadzenie!

• DWA DO JEDNEGO DLA ZAWISZY! GOL SAMOBÓJCZY, ALEŻ AKCJA MACIEJA KONY!

• Nie próżnuje Ciechanowski. Brutalny faul na strzelcu bramki, Barłomieju Kasprzaku i w kartkach Zawisza wychodzi na prowadzenie

• Uczciwie można przyznać, że w zespole Zawiszy po zmianie zawodnika nie zmieniła się ilość włosów u zawodników. Nykiel i Ciechanowski z pewnością korzystają z tego samego fryzjera.

• W bramkach, kartkach i wymuszonych zmianach mecz na remis. Ciechanowski za Nykiela.

• Gra wznowiona, Nykiel opatrywany za boiskiem. Do zmiany gotowy Ciechanowski, który zaraz wejdzie na boisko.

• Koledzy pomagają Nykielowi opuścić boisko. Zanosi się na to, że mecz może się dla niego zakończyć.

• Zaostrza nam się gra! Kolejna żółta kartka, tym razem dla Kamila Słabego. Tomasz Kwiatkowski ma pełne ręce roboty, od początku spotkania dość często używa gwizdka. Ucierpiał Krzysztof Nykiel.

• Kolejny faul Panayotova. Musi trzymać nerwy na wodzy rozgrywającyh gospodarzy, bo z taką grą może nie dograć spotkania do końca. Inna sprawa, że rywale starają się teraz sprowokować zawodnika z Bydgoszczy, całą sytuację uspokaja arbiter.

• Żółta kartka dla Vasia Panayotova. Po dobrym debiucie w barwach Zawiszy, Bułgar zauważalnie obniżył loty.

• Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. W końcu sprawnie rozegrana akcja w środku pola, futbolówka trafia pod nogi Panayotova, który fatalnie pudłuje. Próbuje poprawić Lewicki, jednak nie dość, że młody napastnik Zawiszy trafia piłką prosto w ręce Kozioła, to jeszcze doznaje przy tym jakiegoś urazu. Przerwa w grze, piłkarze uzupełniają płyny.

• I faktycznie mamy pierwszą zmianę w tym meczu. Wymiana golkipera w pierwszej połowie. Radliński samodzielnie opuszcza boisko, wydaje się, że bramkarz Biało-Czarnych doznał jakiegoś urazu dłoni.

• Rozgrzewa się rezerwowy bramkarz Sandecji, Marek Kozioł. Wygląda na to, że Radliński zgłosił jakiś uraz i poprosił o zmianę.

• Żółta kartka dla Macieja Kony. Faul w okolicach 30. metra z lewej strony boiska.

• Faul Łukowskiego w środku pola, szybko wyprowadzona akcja przez Sandecję. Uderzenie Ctvrtniceka pewnie wyłapuje Sapela.

• JEST ODPOWIEDŹ ZAWISZY! Zaledwie kilkadziesiąt sekund cieszyli się goście z prowadzenia. Szybka kontra gospodarzy, dośrodkowanie z lewej strony, niepewna interwencja Radlińskiego i piłka spada na głowę świetnie ustawionego Lewickiego, który przelobowuje obrońcę strzałem głową i wyrównuje stan meczu!

• GOL DLA SANDECJI! To się musiało tak skończyć. Seria ataków gości w końcu przyniosła skutek, kiedy Bartłomiej Kasprzak precyzyjnie przymierzył z 18. metra i pokonał Sapelę uderzeniem przy słupku!

• Świetna, naprawdę pięknie rozklepana akcja Sandecji! Wymiana podań z pierwszej piłki w okolicach pola karnego zakończyła się strzałem Dudzica, jednak ofiarna interwencja nie po raz pierwszy wracającego dziś do obrony Drygasa pozwoliła Zawiszy uniknąć straty bramki!

• Strzał Małkowskiego zza pola karnego dobrze złapał Sapela! Trzeba przyznać, że Sandecja lepiej radzi sobie z rozgrywaniem piłki w środku pola.

• Po sprytnie rozegranym rzucie rożnym fatalnie, prosto w ręce Radlińskiego dośrodkował Panayotov.

• Bardzo groźny... wrzut z autu wykonali zawodnicy Sandecji! Zaspała obrona gospodarzy, jednak przytomność umysłu zachował Sapela, który ubiegł wbiegjącego Masłowskiego.

• Miał okazję odpowiedzieć Zawisza, na jego nieszczęście po dośrodkowaniu Igumanovicia nie sięgnął piłki głową Lewicki.

• Bardzo ambitna próba Barutkowa, strzał z koło 30 metrów przelatuje nad bramką Zawiszy.

• Igumanović zmarnował okazję do dobrego dośrodkowania. Akcja bez historii.

• Rzut wolny dla Zawiszy na lini pola karnego z lewej strony boiska. Żółtą kartkę dostaje Dawid Szufryn.

• Ataki obu zespołów są bardzo nieskładne, sprowadzają się do wykopów bramkarzy pod pole karne rywali i strat piłki po niedokładnych rozegraniach. Wysokim pressingiem grają goście, co mogłoby przynieść szansę po stracie Nykiela, jednak Kamil Słaby dał się złapać na spalonym.

• Pierwszy strzał w tym meczu - bardzo, bardzo wysoko nad bramką uderzył Baran.

• Jakub Smektała fauluje rywala w środku pola. Tomasz Kwiatkowski udziela zawodnikowi Zawiszy srogiej reprymendy, ale obywa się bez kartki.

• Zaczynają gospodarze!

• Przy bojowych, rockowych rytmach, zawodnicy obu zespołów wchodzą na murawę Stadionu imienia Zdzisława Krzyszkowiaka!

• W składzie Zawiszy warto zwrócić uwagę na powrót na ławkę rezerwowych Miki - ostatni z niegdyś potężnej portugalskiej kolonii zawodnik, który ostał się w zespole znad Brdy długo leczył kontuzję, jednak dziś ma szansę na powrót do składu.

• Zawodnicy obu drużyn zakończyli już rozgrzewkę, już za chwilę wyjdą na boisko rozpocząć spotkanie, którego arbitrem będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

• Mecze w środku tygodnia obu zespołom mogą odbijać się czkawką - Zawisza na własne życzenie przegrał na wyjeździe 2:1 z Bełchatowianami. Z kolei podopieczni Roberta Kasperczyka tylko zremisowali 1:1 z Chrobrym Głogów, podobnie jak Bydgoszczanie tracąc prowadzenie i 3 punkty w końcówce spotkania. Co jeszcze bardziej bolesne dla dzisiejszych gości, gol na 1:1 padł w momencie, gdy rywale grali osłabieni po czerwonej kartce dla Damiana Sedziaka.

• Zawisza Bydgoszcz wystąpi dziś w swoim żelaznym zestawieniu, niemalże identycznym jak w środku tygodnia w spotkaniu przeciwko GKS Bełchatów. Jedyna zmiana to Nykiel (ostatnio kontuzjowany) w miejsce Ciechanowskiego. Z kolei w drużynie gości zastanawiać może nieobecność dwóch najlepszych "Armat" drużyny - Aleksandra i Tarasenki, którzy rozpoczynają spotkanie na ławce rezerwowych.

• Na stadionie przy ulicy Gdańskiej 163 Zawisza Bydgoszcz podejmie dziś zespół Sandecji Nowy Sącz. Na relację zaprasza Grzegorz Margulewicz. Za chwilę przedstawimy Państwu składy, w których oba zespoły zaprezentują się dzisiaj w meczu 6. kolejki 1. ligi.