Zawisza Bydgoszcz

3

Stomil Olsztyn

0

• Koniec! W pełni zasłużenie gospodarze wygrywają dziś 3:0. Stomil nie miał argumentów by chociaż przez chwilę być dziś równorzędnym rywalem dla Zawiszy, który zagrał najlepszy mecz w sezonie i w pełni zasłużenie został wiceliderem rozgrywek!

• Nie mają szczęścia Olsztynianie. Nawet kiedy wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że po rykoszecie czeka ich rzut rożny, piąty bieg wrzuca Sapela i goście nie mogą liczyć nawet na stały fragment gry.

• Dwie minuty dolicza Piotr Lasyk.

• Ostatnia zmiana w Zawiszy. Schodzi Maciej Kona, a na boisku melduje się Michał Cywiński. Wychowanek za wychowanka!

• Chciał mieć swój moment Igumanović, który na rogu boiska wdał się w drybling z kilkoma rywalami. Dwóm dał rady, trzeci pozbawił go piłki i szans na spektakularną bramkę/asystę.

• Chapeau bas przed Lewickim, który właśnie opuszcza boisko przy aplauzie trybun. W jego miejsce Arkadiusz Gajewski.

• Już spokojnie rozgrywają piłkę piłkarze Daniela Osińskiego. Poza dwoma akcjami zmarnowanymi przez Kujawę, goście nie stworzyli klarownych sytuacji w tym meczu.

• Zawisza nie przestaje napierać, jednak bronią się zawodnicy Stomilu. Zawisza po tym meczu zostanie wiceliderem tabeli, z punktem straty do Dolcanu Ząbki.

• NOKAUT! 3:0! Idealna akcja Zawiszy. Mica w tempo do Smektały, ten idealnie wystawia piłkę do Lewickiego a najskuteczniejszy piłkarz Zawiszy dopełnia formalności!

• Dobrze odnalazł się na boisku Smektała, który sprytnie rozegrał sobie piłkę z Micą. Skończyło się na zmarnowanym rzucie rożnym.

• Pierwsza zmiana też w Zawiszy. Smektała za grającego dziś dość słabo dziś Łukowskiego.

• Akcent nostalgiczny w Stomilu. Nieskutecznego Kujawę zmienia Chałas.

• Szybka kontra Zawiszy, piłka od Miki trafia do Patejuka, który mądrze ją przytrzymuje i zagrywa przed pole karne do Drygasa. Ten strzela piekielnie mocno, dosłownie nokautując interweniującego Głowackiego. Rzut rożny bez historii.

• Kolejna strata Drygasa, jednak tym razem kapitan Zawiszy sam się asekuruje i wybija piłkę wślizgiem.

• JAK KUJAWA TEGO NIE TRAFIŁ? Totalnie nieobstawiony napastnik gości był 4 metry od bramki, jednak uderzył głową daleko od świątyni Sapeli. Nawet kibice Zawiszy łapią się za głowy!

• Bardzo ładnie rozklepali swoich rywali Zawiszanie, jednak strzał Kony zza pola karnego przeleciał daleko od bramki Skiby. Stomil gra naprawdę słabe zawody.

• Z fantazją próbował uderzał Mica, z półobrotu. A że fantazja jest od tego, żeby bawić się na całego, spory ubaw mieli kibice na trybunach, widząc piłkę lecącą kilometr nad bramką.

• Ogromny błąd Drygasa, który oddał piłkę Meskhii. Ten zagrał do Kujawy, który potańczył trochę z Nykielem i oddał strzał tuż obok słupka bramki Sapeli! To powinna być bramka!

• Totalnie nieudane zagranie Łukowskiego z rzutu wolnego. Strzał z gatunku takich, po których zagrożenie pojawiło by się dopiero, gdyby grano na bramki od Quiddicha.

• Rzut wolny dla Stomilu. Po dośrodkowaniu piłkę wybija Drygas. Potem szybka kontra gospodarzy i przed polem karnym gości wycięty równo z trawą kapitan Zawiszy.

• Interwencja kadrowa w Stomilu. Nishiego zmienia Irakli Meschia.

• Klasyka stałych fragmentów gry. Idealne dośrodkowanie z lewej strony prosto na głowę Patejuka, a ten po długim rogu pakuje piłkę do siatki! Stomil musi zagrać zdecydowanie lepiej jeśli myśli o zdobyciu w Bydgoszczy jakichkolwiek punktów.

• DWA ZERO! PATEJUK!

• Sprytne rozegranie po ziemi, próbował Drygas, ale tuż obok słupka! Była obcierka, będzie rzut rożny

• Świetnie uwolnił się Mica w środku pola, zagrał do Patejuka, a ten z pierwszej piłki, górą do Łukowskiego. Faul na linii pola karnego z lewej strony, jest szansa na groźną sytuację!

• Niesamowicie ambitnie zagrali teraz zawodnicy Zawiszy. Krzysztof Nykiel włączył się w pressing na wysokości pola karnego gości, pogonił za piłką przez całą szerokość pola karnego, aż przyciśnięci do muru olsztynianie zagrali w aut. Brawa na trybunach!

• Szybka akcja gości, groźne dośrodkowanie z prawej strony, ale dobrze interweniuje Stawarczyk.

• Sapela w szalony sposób wdał się w drybling z zawodnikami gości, ale z jego zagrania wyszła groźna, szybka akcja Zawiszy. Niestety dla gospodarzy - zagranie Patejuka zdołał wybić Remisz.

• Kapitan Stomilu otwiera worek z żółtymi kartkami. Ofiarą jego nieczystego zagrania był Mica.

• Ależ się zakotłowało pod bramką Skiby! Zaczęło się od faulu na Drygasie na rogu pola karnego. Ze stałego fragmentu gry uderzył Igumanović, piłka wypluta na bok przez bramkarza gości została zagrana wzdłuż pola karnego przez kapitana Zawiszy, jednak dobitka Wełnickiego wpadła prosto do rąk golkipera z Olsztyna. Mogło być 2:0!

• Patejuk, podobnie jak w pierwszej połowie, wyróżnia się w początkowym okresie gry. Świetny rajd na skrzydle, ale bez efektu w postaci dośrodkowania.

• Faul w środku pola, w okolicy 28. metra od bramki Stomilu. Próbował Patejuk - bez powodzenia, ale futbolówka przeleciała tuż obok spojenia słupka z poprzeczką!

• Rozpoczynamy drugą część meczu! Tym razem od środka Zawisza Bydgoszcz.

• Zmiana w przerwie meczu. Niewidocznego Ratajczaka zmienia Piotr Głowacki.

• Wynik 1:0 to nagroda dla gospodarzy za kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Stomil mimo kilku dobrych fragmentów nie był w pierwszej połowie w stanie zagrozić bramce Sapeli. Słyszymy się za kwadrans!

• Po zdobyciu bramki sędzia pozwolił rozegrać kolejną akcję Zawiszy, a potem zaprosił oba zespoły do szatni, nie doliczając nawet minuty.

• Świetne zagranie Drygasa na prawe skrzydło do Miki. Kiedy wydawało się, że Czarnecki przetnie dośrodkowanie, futbolówka spadła pod nogi Portugalczyka. Ten odegrał do tyłu do Nykiela, ten z pierwszej piłki w pole karne, a tam pięknie złożył się do uderzenia głową Lewicki, który mimo ofiarnej interwencji Skiby otwiera wynik spotkania!

• GOL ! ALEŻ AKCJA ZAWISZY!

• Zawisza ma teraz spore trudności z przebiciem się przez linię środkową - utrzymują się przy piłce gospodarze, ale są coraz dalej od bramki gości.

• Ma czego żałować Mica - gdyby ruszył do piłki bo dwójkowej wymianie z Patejukiem, mógłby wyjść sam na sam ze Skibą - a tak mógł tylko złożyć dłonie w geście niepocieszenia.

• Groźnie zgrywał Suchocki z główki do nabiegającego w "piątkę" Kujawy, ale zdążył Sapela!

• Faul na Lewickim w środku pola. Najskuteczniejszy snajper Zawiszy żeby być pod grą, musi się dziś sporo nabiegać, bo rywale obrze odcinają go od podań.

• Drygas szaleje dziś jeśli chodzi o zakładanie pressingu - Kapitan Zawiszy naciska na rywali już w okolicy 25 metra od bramki Stomilu. Trzeba uczciwie przyznać, że daje to gospodarzom sporo dodatkowych piłek, niechlujnie wybijanych przez zawodników z Olsztyna.

• Ambitna próba Igumanovicia z rzutu wolnego. Strzał z około 30 metrów minął wszystkich zawodników w polu karnym, ale wpadł prosto w ręce Skiby. Wczoraj Willan miał więcej szczęścia.

• Nykiel lepszy w bezpośrednim starciu od Nishiego, który gra dziś praktycznie na całej szerokości pola karnego Zawiszy. Mają co robić obrońcy gospodarzy, kryjąc wyjątkowo mobilnego Japończyka.

• Po rzucie rożnym bardzo groźny strzał głową po koźle oddał Stawarczyk - genialna interwencja Skiby, który wyciągnął piłkę zmierzającą w okienko!

• Rozpaczliwie musiał interweniować Igomanović - Bucholc świetnie, lobem zagrał nad linią obrony gospodarzy. Jeśli ktoś grał w Fifę czy PES - zagranie kapitana gospodarzy to był typowy L1+trójkąt, świetnie wykonany. Czarnogórzec zdołał jednak się cofnąć i zagrać poza linię końcową.

• Mica uparł się dziś na strzały z dystansu. Dwie pierwsze próby nieudane - w tym ta sprzed chili, po raz kolejny zdaje się że niepotrzebna, ale może do trzech razy sztuka?

• Suchocki na spalonym po dobrym, prostopadłym zagraniu od Trzeciakiewicza. Mogło być naprawdę groźnie, bo Zawisza zupełnie pogubił się w obronie.

• Jakby na przekór moim słowom sprzed kilku minut teraz to Stomil dłużej utrzymuje się przy piłce. Niestety dla kibiców z Olsztyna - najpierw Nishi przyjmuje piłkę ręką, potem Bucholc dośrodkowuje zza linii końcowej. Póki co Sapelę zatrudniają wyłącznie jego koledzy.

• Wydawało się, że Sylwester Patejuk ma przysłowiowy rok na wypieszczenie dośrodkowania do Lewickiego. Z ustawienia futbolówki wyszło zagranie wprost do koszyczka Skiby.

• Obiektywnie Zawisza w tym meczu ma bardzo dużą przewagę nad rywalami. Stomil incydentalnie wypuszcza się na połowę gospodarzy.

• Kolejny groźny strzał z dystansu - Łukowski próbował, ale górą - z najwyższym trudem - Skiba!

• Seria dośrodkowań Zawiszy. Z lewej Patejuk, z prawej Nykiel, efekt w obu przypadkach ten sam - wstrzymany oddech kibiców gospodarzy i jęk zawody po dobrych interwencjach obrony z Olsztyna.

• Mica chyba niepotrzebnie próbował strzelać z dystansu. Do odbitej od obrońców piłki dopadł Drygas, którego - zdaniem sędziego - zgodnie z przepisami zatrzymali defensorzy gości.

• Strzał Maćka Kony po rykoszecie mógł zmylić Skibę, golkiper Stomilu zdołał wypiąstkować piłkę! Pierwszy groźny strzał w tym meczu.

• Rzut rożny dla Stomilu. Groźnie dośrodkowywał Bucholc, ale wybił wracający Kona

• I po takiej kontrze mogło być chwilę temu groźnie. Strzelać próbował Suchocki, jednak trafił prosto w Nykiela. Dobitka Nishiego wyjątkowo nieudana.

• Zawisza praktycznie cały czas przy piłce. Stomil, jak to się zwykło pisać w takich sytuacjach, nastawia się na grę z kontry.

• Bardzo aktywny jest Sylwester Patejuk w pierwszych minutach meczu. Bardzo dobrze pokazał się na skrzydle, jednak jego dośrodkowanie padło łupem bramkarza Stomilu.

• Ofensywnie jest dziś usposobiony Zawisza. Strzału z dystansu próbował Patejuk.

• Nieudane, długie zagranie Drygasa. Piłka zagrana do nikogo ląduje w rękach Skiby.

• Zaczynamy! Sędzia Piotr Lasyk z Bytomia rozpoczyna spotkanie, przy piłce zawodnicy z Olsztyna.

• Zawodnicy obu ekip meldują się na murawie. Do rozpoczęcia hitu 1. ligi już tylko kilka chwil!

• Drużynę z Bydgoszczy prowadzi niezmiennie duet Daniel Osiński - Hermes Neves Soares. Lokalni kibice mogą już chyba przyzwyczajać się do tego zestawu - temat zmiany szkoleniowca powoli przycicha, a zwycięstwo w dzisiejszym meczu z pewnością pozwoliłoby im na wygodniejsze osadzenie się na fotelach trenerskich.

• Trenerem Stomilu jest Mirosław Jabłoński - szkoleniowiec, który ma na koncie Puchar Polski z Legią Warszawa z sezonu 1996/1997 oraz awans do Pucharu UEFA z Amicą Wronki. W zespole z Olsztyna pracuje od lipca 2014 roku.

• Z kolei Zawisza Bydgoszcz zremisował na wyjeździe 2:2 z Bytovią Bytów. Remis uratował w doliczonym czasie gry Sylwester Patejuk. Z tym samym zespołem Stomil w zaległym meczu mierzył się w środku tygodnia - również remisując, zaledwie 1:1.

• W ostatniej kolejce Stomil 2:1 pokonał u siebie Chrobrego Głogów - dzięki dwóm rzutom karnym, wyegzekwowanym przez Tsubasę Nishiego i Grzegorza Lecha. Tego drugiego w dzisiejszym meczu nie obejrzymy z powodu czerwonej kartki, którą obejrzał pod koniec ostatniego meczu.

• Na ławce zespołu z Olsztyna siedzi dziś Tomasz Chałas - były napastnik Zawiszy, który w klubie z Kujaw wielkiej kariery nie zrobił - w 15 spotkaniach zdobył zaledwie 2 bramki. Po drodze grał m. in. w Olimpii Elbląg, Kolejarzu Stróże czy Dolcanie Ząbki.

• Zwycięstwo w dzisiejszym starciu pozwoli piłkarzom ze stolicy Warmii i Mazur zostać samodzielnym liderem rozgrywek. Z kolei w przypadku zwycięstwa Zawisza utrzyma ścisły kontakt z czołówką - triumf pozwoli bydgoszczanom na utrzymanie dystansu jednego punktu do liderującego Dolcanu Ząbki.

• Witamy Państwa ze stadionu przy ulicy Gdańskiej 163 w Bydgoszczy, gdzie w meczu określanym jako hit pierwszej ligi Zawisza podejmie Stomil Olsztyn. Na relację zaprasza Grzegorz Margulewicz.