Zawisza Bydgoszcz

1

Wisła Płock

3

• Marcin Kaczmarek triumfuje w Bydgoszczy. Wisła Płock, będąc zespołem zdecydowanie lepszym, pokonała dziś Zawiszę 3:1. Gospodarzom zabrakło argumentów ku temu, by być równorzędnym rywalem dla swoich rywali Za uwagę dziękuje Grzegorz Margulewicz.

• Kiełpin uprzedził Gajewskiego po dośrodkowaniu Patejuka. Bez wiary Zawiszanie. Dwie minuty do końca.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Łuczak za Lebedyńskiego.

• Kryzys w Zawiszy trwa. W ostatnich tygodniach pod wodzą Macieja Bartoszka drużyna z Bydgoszczy traci bardzo dużo bramek i zupełnie zagubiła swoje największe atuty, czyli skuteczność w ofensywie.

• 1:3 ! Szybka konta Wisły, Stawarczyk przegrał przebitkę z Piotrowskim i zmiennik w zespole gości zabija mecz!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Gajewski minimalnie niecelnie! Zawisza był bardzo blisko wyrównania!

• Gromkie "Gramy do końca" na trybunach. Kibice wciąż wierzą, jednak obiektywnie po dobrym początku drugiej połowy Zawiszy widocznie brakuje zaangażowania i pomysłu.

• Nieudane zagranie Patejuka, szybka kontra gości, a strzał Bąka z ostrego kąta broni Sapela!

• Faul na Alaverdashvilim przy linii bocznej boiska. Będzie szansa na groźne dośrodkowanie.

• Kontuzjowany Mika leży na murawie po dość niejasnej sytuacji. Niewiele ponad 10 minut do końca, a Zawisza dalej nie potrafi stworzyć realnie groźnej sytuacji.

• Fatalnie odegrał Patejuk do Ciechanowskiego. Zbyt łatwo Zawisza gubi piłkę w strefie obronnej gości. Żółta kartka dla Gajewskiego za zbyt intensywną próbę odzyskania piłki. Kartka w pełni zasłużona, bo wślizg był z gatunku tych bardzo niebezpiecznych.

• Smektała brzydko faulował Piotrowskiego. Ale że wyraził skruchę i grzecznie przeprosił, uniknął kary indywidualnej.

• Ostatnia zmiana w Zawiszy. Alaverdashvili za Panayotova.

• Wisła nie próbuje zbyt intensywnie atakować, skupia się raczej na tym żeby piłka znajdowała się jak najdalej od jej pola karnego. Zawiszy brakuje argumentów.

• ŚWIETNA asysta Miki z prawego skrzydła, ale Szymiński uniemożliwił strzał Gajewskiemu!

• Żółta kartka dla Macieja Kony. Po raz 4 w tym sezonie, czyli za tydzień młody reprezentant Polski dostanie tydzień wolnego. A sędzia Krasny chyba na dobre znalazł już kartki w kieszeni.

• Iliev dośrodkował do Recy, który fatalnie przestrzelił z około 11 metrów. Duży udział w tej akcji miał Kamil Drygas, który podbił piłkę uniemożliwiając czyste przyjęcie.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Tradycyjnie - Kamil Drygas, po raz 6. w sezonie.

• Bardzo dobra akcja Zawiszy, jednak Mica zbyt ekwilibrystycznie próbował strzelić głowką, przez co nie trafił w światło bramki!

• Pierwsza zmiana w zespole z Płocka. Bąk za Kuna, czyli liczba liter w nazwiskach na boisku się nie zmieniła.

• Pressing piłkarzy gospodarzy już na wysokości płockiego pola karnego. Za wysokie dośrodkowanie Patejuka.

• Zablokowany strzał Patejuka. Od kilku minut Wisła nie ma kontaktu z piłką.

• Maciej Kona poukadał grę Zawiszy w środku pola. Zawisza agresywniej gra w drugiej połowie, rysuje się przewaga gospodarzy.

• Faul Gajewskiego przed polem karnym Płocczan. Mają czego żałować gospodarze - wychodzili dwóch na jednego, jednak sędzia przerwał grę.

• Nieudany strzał Smektały. Pod nieobecność Lewickiego, strzelec gola na 1:2 może brać na siebie ciężar gry ofensywnej. Szczególnie, że Mica gra dziś bardzo słabo.

• Spięcie Sapeli z Stefańczykiem. Sędzia litościwie daruje nie rozdziela żółtych kartek.

• Maciej Kona zmienia winowajcę przy pierwszym golu - Marko Banovicia, i zmienia się miejscami z Kamilem Drygasem który wzmacnia linię obrony.

• Gajewski zmienia niewidocznego Lewickiego

• Zaczynamy drugą część meczu! 2 zmiany w zespole Zawiszy.

• 1:2 po pierwszej połowie. Zawisza grał fatalnie i w pełni zasłużenie przegrywa, ale bramka Smektały daje nadzieję na zdobycz punktową. Słyszymy się za kwadrans!

• Dobra akcja Zawiszy, świetne dośrodkowanie Kamińskiego, a potem strzał Panayotova zablokowany. Kontra Wisły, ale Lebedyński gubi piłkę w polu karnym Sapeli! Ciekawa końcówka pierwszej połowy.

• Zrehabilitował się Jakub Smektała za tą ostatnią akcję. Nadzieja znów tli się przy ulicy Gdańskiej

• GOL DLA ZAWISZY! Smektała strzela bramkę z niczego, uderzenie z około 25. metrów wpada do siatki po rękach Kiełpina!

• Tylko Smektała wie, o co mu chodziło w momencie, w którym kopał piłkę ze skrzydła w stronę bramki gości. Centrostrzał, który punkty dałby tylko w meczu Rugby.

• Ilieva poniosła fantazja. Strzał z około 30. metrów zdecydowanie niecelny.

• Dobra akcja Zawiszy, ale strzał z dystansu Lewickiego nieporadny, bardzo wysoko nad bramką.

• Fatalna pseudointerwencja Ciechanowskiego, który najpierw wybił piłkę w górę zamiast do przodu, a potem dał się bez problemu przepchnąć Kunowi. Zawodnik Wisły sprytnie wyłożył piłkę na 11. metr, a tam Lebedyński świetnie, tuż przy słupku powiększa prowadzenie swojego zespołu

• Dwa zero dla Wisły Płock!

• Kolejne fatalne zagranie Drygasa. Więcej w rozegraniu robi w ostatnich minutach nawet wracający Lewicki.

• Za mocno Ciechanowski do Lewickiego, piłka bez problemu padła łupem Kiełpina. Bardzo elektrycznie gra dziś praktycznie cały zespół gospodarzy.

• W końcu dobra akcja Zawiszy, bardzo dobrze, agresywnie dośrodkował Panayotov, ale odgrywający mu Lewicki nie zdążył wrócić za akcją i nie zamknął dośrodkowania.

• Źle zachował się teraz Iliev, który wyprowadzając piłkę w sytuacji 2 na 3 na korzyść Wisły nie podał do żadnego z kolegów i dał sobie odebrać futbolówkę. Uzasadnione pretensje kolegów.

• Strzał Ilieva nad bramką. Po raz kolejny akcja Wisły zawiązała się po fatalnej stracie bydgoszczan w środku pola.

• Dobre dośrodkowanie Patejuka, ale Panayotov zapomniał, że do piłki się biega, a nie podchodzi. Łatwo przejęli piłkę Płocczanie.

• Fatalnie Lewicki zagrał do tyłu, tylko przytomność umysłu Stawarczyka uratowała Zawiszę przed sytuacją sam na sam.

• Zupełnie niewidoczni są dziś Mica i Lewicki. Wisła prezentuje się lepiej jako zespół.

• Rośnie frustracja piłkarzy Zawiszy. Gol poprzedziła parada nieporadności we własnej strefie obronnej, a teraz jest jej jeszcze więcej - także w środku pola. Faul Wlazły na Panayotovie.

• Sam na sam wyszedł Reca z Sapelą, uderzenie piłkarza gości obronił golkiper Zawiszy, jednak piłka odbiła się od klatki piersiowej zawodnika z Płocka i powoli wtoczyła się do bramki. W futbolówkę nie trafił Banović! Typowy "Wielbąd" młodego obrońcy.

• KURIOZALNY GOL DLA PŁOCKA!

• Kolejny korner Zawiszy już nieudany. Długa piłka do Lebedyńskiego, ale wyjściem poza pole karne i zagraniem głową akcje skasował Sapela.

• A teraz miał szansę Zawisza! Patejuk prosto na głowę Drygasa, a ten tuż obok słupka! Wisła już w komplecie, za to poza boiskiem Banović..

• Teraz ładnie urwał się na skrzydle Kamiński, ale akcję zepsuł niedokładnym zagraniem Drygas. Długie wchodzenie tego piłkarza w mecz to już niejako bydgoska tradycja. Lebedyński cały czas poza murawą.

• I kolejna świetna interwencja Sapeli! Stefańczyk bardzo dobrze dośrodkował na głowę Lebedyńskiego, górą bramkarz gospodarzy! Piłkarz z Płocka starcie z Banoviciem w tej sytuacji przypłacił rozcięciem łuku brwiowego.

• I teraz już było groźnie! Stefańczyk dotarł do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego i świetnie interweniował Sapela! Co więcej, tego samego wyczynu musiał dokonać po kornerze, rośnie przewaga gości, póki co Zawisza gra bardzo nieporadnie.

• Groźnie pod bramką Zawiszy, jednak groźne dośrodkowanie szczęśliwie przeciął Banović. Kolejny korner dla gości.

• Rzut rożny dla Wisły Płock i pierwszy uraz w tym meczu. Ucierpiał Szymon Lewicki, ale udało mu się pozbierać o starciu głowa w głowę z Ilievem.

• Wysoki pressing zawodników Zawiszy, agresywnie przysposobieni zawodnicy trenera Bartoszaka. Wobec kontuzji praktycznie wszystkich podstawowych obrońców, gospodarze raczej nie będą stawiać formacji obronnej jako swojego głównego atutu.

• Zaczynamy! Przy piłce jako pierwsi meldują się zawodnicy z Płocka.

• Mecz poprowadzi Pan Sebastian Krasny z Krakowa. W obecnych rozgrywkach tylko raz sędziował on mecz z udziałem Wisły Płock (1:0 z Zagłębiem Sosnowiec). Będzie to jego pierwszy mecz z udziałem Zawiszy w obecnych rozgrywkach.

• Oba zespoły mierzyły się ostatnio z tymi samymi rywalami - Dolcanem Ząbki i Chrobrym Głogów. O ile dla Zawiszy oba te starcia zakończyły się porażkami, tak Wisła musiała uznać wyłącznie wyższość tych drugich, pokonując Dolcan. Kontakt z czołówką Zawisza zachowuje dzięki ubiegłotygodniowemu triumfowi nad Wigrami Suwałki.

• Zawisza w środku tygodnia podjął w meczu Pucharu Polski znajdującą się w sporym kryzysie drużynę Śląska Wrocław. Bezbramkowy remis jest z punktu widzenia dobrą pozycją wyjściową przed rewanżem, jednak nawet powtórka największego sukcesu w historii klubu, jakim było zwycięstwo w tych rozgrywkach półtora roku temu nie będzie zbyt wiele warte, jeśli podopieczni Macieja Bartoszaka nie awansują do Ekstraklasy.

• Oba zespoły miały już w tym sezonie przyjemność zajmować pierwsze miejsce w tabeli, jednak nawet zwycięstwo w dzisiejszym starciu może nie wystarczyć do powrotu na pozycję lidera. Przed obecną kolejką Zawisza miał 24 punkty i zajmował czwarte miejsce, zaś zespół z województwa Mazowieckiego miał punkt więcej i był trzeci. Starcie toczy się zatem o naprawdę ogromną stawkę, szczególnie, że w chwili obecnej w meczu 1 i 2 drużyny tabeli Dolcan Ząbki prowadzi nad Zagłębiem Sosnowiec 2:0.

• Witamy Państwa bardzo serdecznie z Bydgoszczy, gdzie rozegrany zostanie mecz 1. ligi między dwoma pretendentami do awansu do Ekstraklasy. Miejscowy Zawisza podejmie dziś Wisłę Płock, a na spotkanie zaprasza Grzegorz Margulewicz