Zawisza Bydgoszcz 6 - 1 Zagłębie Sosnowiec

6

4 1 połowa

Zagłębie Sosnowiec

1

• KONIEC! Po rzucie rożnym dla Zawiszy i nieudanym strzale Stawarczyka sędzia kończy ten nierówny od 8 minuty mecz. Ze stadionu w Bydgoszczy usłyszymy się w marcu!

• Jakub Łukowski strzelił bardzo, bardzo wysoko nad bramką rywali. 2 minuty do końca.

• ...i taka ambitna gra kończy się dla niego żółtą kartką. Kolejnej kontry gości nie udało się już tak czysto skaskować.

• Ładnie Włosiński skasował kontrę Zagłębia w środku pola, wracając się za penetrującą piłką. Reprezentant rocznika 1997 chce jak najlepiej wykorzystać czas otrzymany od trenera Bartoszka.

• Faul Alaverdashvilego w środku pola. Oba zespoły oczekują już chyba na koniec meczu.

• Blisko czwartego gola Drygas! Po zagraniu Kamińskiego kapitan Zawiszy z pełnym impetem uderzył z trzech metrów obok bramki!

• Ostatnia zmiana w meczu. Martin Pribula nie może mieć do siebie pretensji za wynik meczu, dlatego dostaje od trenera Derbina zmianę honorową. W jego miejsce Mularczyk.

• Ostatni raz różnicą co najmniej 5 goli Zawisza wygrał prawie dokładnie 2 lata temu, gdy u siebie rozbił Piasta Gliwice 6-0. Aż cztery trafienia zaliczył wtedy Michał Masłowski.

• Daniel Włosiński zmienia Vasila Panayotova. Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy.

• Smektała jednak chciał przypomnieć wszystkim, że nie gra najlepszego meczu życia, dlatego po sprytnym odegraniu Kamińskiego równie sprytnie minął się z futbolówką. Nawet jego koledzy byli zaskoczeni.

• Krzysztof Nykiel do asysty bardzo chciał dołożyć gola, ale jego strzał zza pola karnego po popisowym locie złapał Fabisiak.

• Alaverdashvili wchodzi w miejsce Kony. Starczy już tych ataków?

• Doczekał się Jakub Smektała! Zaczęło się od straty Rydnaka, szybka kontra gospodarzy zakończyła się dośrodkowaniem Nykiela z lewej strony, a Smektała tylko dostawił nogę i po rękach bramkarza trafił do bramki!

• Spokojniejszy okres gry. Zawisza nie atakuje już z taką zaciętością, akcje toczą się raczej w obrębie środka boiska.

• Brzydki faul SIerczyńskiego w środku pola i piłkarz gości również otrzymuje indywidualne napomnienie.

• ... który zdobywa żółtą kartkę w rekordowe 10 sekund.

• Pierwsza zmiana w Zawiszy. Aktywnego Patejuka zmienia Jakub Łukowski.

• Drygas podprowadził sobie piłkę przez 20 metrów, a że nikt mu nie przeszkadzał, to spróbował swoich sił z dystansu. Piłka trafiła prosto do koszyczka golkipera gości. Po chwili identyczna próba Lewickiego przeleciała wysoko ponad bramką.

• Pribula! Ależ "poczuł się" skrzydłowy Zagłębia. Słowak minął slalomem kilku rywali na lewym skrzydle, ale jego strzał został zablokowany przez Nawotczyńskiego!

• Jakub Smektała chyba nie strzeli dziś gola. Zamieszanie w polu karnym gości, skrzydłowy Zawiszy uderza z trzech metrów, ale piłkę tylko sobie znanym sposobem łapie Fabisiak!

• Akcja gości, pierwsza od dluższego czasu. Na skrzydle Pribula przegrał jednak pojedynek z wracającym Patejukiem, który nie dość że odebrał rywalowi piłkę, to dał się jeszcze sfaulować

• PIĘĆ JEDEN ! Napór gospodarzy po raz kolejny przyniósł skutek. Tym razem gola zdobył Lewicki, który uderzył nie do obrony zza pola karnego. Będzie drugi Hat-trick?

• Znów było groźnie! Tym razem Smektała oddał płaski "centrostrzał", ale wślizg Drygasa nie dosięgnął celu!

• Mogło być 5-1 ! Świetnie Kona zagrał lobem nad obroną zespołu z Sosnowca, sam na sam z Fabisiakiem znalazł się Smektała, który przegrał pojedynek, a próbując dobić piłkę przewrotką, nie trafił w piłkę!

• Ależ sprytem popisał się Drygas! Najpierw gapiostwo zawodników gości spowodowało że kapitan Zawiszy bez problemu przyjął piłkę w polu karnym po wrzucie z autu, ale jego błyskotliwe zagranie "w ciemno" do Lewickiego minęło adresata. Było blisko!

• Ostatnie ostrzeżenie dla Panayotova. Równie dobrze mógł otrzymać kartkę już teraz - faulował rywala, który ubiegł go w środku pola.

• Zagłębie utrzymuje się przy piłce na połowie Zawiszy, jednak brak jest jakiegokolwiek pomysłu na sforsowanie zasieków obronnych gospodarzy.

• Piękna interwencja Stawarczyka na linii swojego pola karnego. Chirurgicznie precyzyjny wślizg w piłkę.

• Faul Drygasa w niegroźnej sytuacji dla gości wysyła jasny komunikat - Zawisza nie zamierza dać swoim rywalom się rozpędzić.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Będzie zmiana w składzie Zagłębia w przerwie. Dawid Rydnak w miejsce zupełnie niedowidocznego Jakuba Wilka.

• Po golach Drygasa sędzia zakończył pierwszą część meczu. Mecz wydaje się rozstrzygnięty, ale kto wie ile goli dołożą gospodarze po przerwie? Słyszymy się za kwadrans!

• HAT TRICK KAMILA DRYGASA !!!!!!!!! Kolejna kontra Zawiszy, znów dośrodkowanie na głowę Drygasa, Piłka lobem mija Fabisiaka i na sam koniec pierwszej połowy Zawisza dobija gości!

• TRZY DO JEDNEGO !!!! Najpierw Sapela ratuje zespół z nie lada opresji, wybiegając przed rywali w sytuacji dwóch na jednego i zagrywa piłkę głową, potem poszła szybka kontra gospodarzy i świetne dośrodkowanie Smektały z prawej strony na gola zmienia Kamil Drygas!

• Świetnie rozprowadzona kontra Zawiszy, Drygas po raz kolejny do Lewickiego, ten inteligentnie się obrócił, odegrał do Patejuka, a ten zamiast dokonać egzekucji, zarył nogą w murawę i strzelił obok bramki!

• Sędzia Opaliński jest jedyną osobą na stadionie, która nie widziała faulu na Lewickim przed polem karnym gości. Trybuny domagają się sprawiedliwości.

• Seria rzutów rożnych dla Zagłębia, ale żaden nie stanowi realnego zagrożenia pod bramką Sapeli. W końcu piłka w rękach bramkarza Zawiszy.

• WYSIŁKI ZAWISZY W KOŃCU PRZYNOSZĄ SKUTEK! Smektała ze skrzydła na głowę do Patejuka, ten zgrywa na środek na piąty metr, a Lewickiemu pozostało wpakować piłkę do bramki!

• Po raz kolejny akcję gości kasuje Kamiński. Dobry mecz obrońcy Zawiszy. Inna sprawa, że sporo pracy mają obroncy Zawiszy w tym meczu. Nierówność sił widać tylko fragmentami.

• Nieudane dośrodkowanie Patejuka. Obiektywnie skrzydła nie stanowią dziś o sile gospodarzy. Zarówno Patejuk jak i Smektała zagrywają dziś w 90% niecelnie.

• Zawisza na dobre w gazie. Akcja za akcją sunie na bramkę Fabisiaka, ale bez efektu.

• Kuriozalna sytuacja! Kontra Zawiszy, piłka tańczy na granicy linii bramkowej, gdzie w przepychance próbuje wepchnąć ją do bramki Lewicki. Sędzia wskazuje na środek boiska, euforia na trybunach, ale po interwencji sędziego liniowego decyzja zostaje zmieniona! Cały czas remis na Gdańskiej!

• Padł w polu karnym Fidziukiewicz! Sędzia nie reaguje, a trener Derbin piekli się tak że słyhcać go na całym stadionie!

• Faul Nawotczyńskiego w środku pola. Zawiszanie zostawiają coraz mniej pola swoim rywalom.

• Kolejna akcja "Zetki", zakończona nieudanym strzałem Lewickiego. Najskuteczniejszy strzelec gospodarzy ma dziś rozregulowany celownik.

• W końcu ładna akcja Zawiszy. Lewicki tyłem do bramki odegrał "na ścianę" do Panayotova, a ten prostopadle zagrał do wbiegającego Patejuka. Niestety dla kibiców gospodarzy, skrzydłowy uderzył wysoko nad bramką.

• Godna pochwały interwencja Kamińskiego, który ubiegł nabiegającego na piłkę rywala. Wcześniej na lewym skrzydle "skasowany" został Patejuk, który przegrał pojedynek z duetem obrońców rywali.

• Nawet grając w przewadze gospodarze nie potrafią dokładnie rozegrać piłki w środku pola. Kolejna akcja gości, ale Nykiel zdążył z asekuracją i nie ma nawet rzutu rożnego.

• Nieporozumienie Lewickiego ze Smektałą i zamiast groźnej sytuacji - aut bramkowy dla gości. Skrzydłowy Zawiszy zapomniał pobiec do podania kolegi.

• Co nie jest zaskoczeniem, teraz to Zawisza kontroluje obraz widowiska. Zagłębie zaczaja się na grę z kontry, co ułatwiają mu niedokładne zagrania gospodarzy. Sporo fauli niechlujnie grających gospodarzy w środku pola.

• Zawisza utrzymuje się przy piłce i próbuje atakować. Strzał Drygasa przewrotką wyjątkowo lekki i przez to nieudany.

• WYRÓWNANIE DLA ZAGŁĘBIA!! Fatalnie zaspali piłkarze Zawiszy. Najpierw po rzucie wolnym strzał Matusiaka z największym trudem obronił Sapela, a nieudane wyjście z kontrą skończyło się sytuacją dla Fidziukiewicza. Najskuteczniejszy piłkarz Zagłębia doprowadza do remisu!

• Zmiana taktyczna w zespole Artura Derbina. Budek za Fonfarę.

• Faul Udovicicia na Stawarczyku kasuje kontrę gospodarzy w zarodku. Zawisza próbował pójść za ciosem, ale fatalnie strzelał Patejuk. To po faulu na nim był rzut karny.

• PEWNYM EGZEKUTOREM "JEDENASTKI" KAMIL DRYGAS! To będzie piekielnie ciężkie spotkanie dla gości. Będą grać w osłabieniu przez 82 minuty !

• RZUT KARNY DLA ZAWISZY, CZERWONA KARTKA DLA SOŁOWIEJA!!!!! Ewidentny faul w polu karnym.

• Nieudana kontra gospodarzy. Pojedynek 1-1 na skrzydle przegrał Smektała.

• Piłka cały czas na połowie Zawiszy.

• Zagłębie stara się grać z pominięciem drugiej linii, jednak zagrania gości są póki co bardzo niedokładne. Tak samo jak u gospodarzy, gdzie Panayotov niedokładnym podaniem zmarnował kontrę swojego zespołu już w środku pola.

• Pierwsza akcja meczu i już rzut rożny dla Zagłębia. Martin Pribula dał sobie wybić piłkę w polu karnym gospodarzy. Po kornerze jego strzał zablokował Kamiński!

• Zaczynamy ostatni mecz pierwszej ligi w tym roku!

• Sędzia główną w dzisiejszym spotkaniu jest Marek Opaliński z Lubina.

• Zawodnicy opuścili już płytę boiska, rozgrzewka zakończona.

• Kibice zebrani wokół Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza tradycyjnie nie pojawili się dziś na stadionie. Zamiast tego wybrali się na miejscową Halę Łuczniczka, gdzie kibicują na Memoriale - Turnieju im. Andrzeja Brończyka, legendy klubu, bramkarza, który w barwach "Zetki" rozegrał prawie 700 spotkań. Frekwencja na trybunach stadionu Zawiszy wynosi dziś około 800 osób.

• To, że Zawisza jest ubiegłosezonowym spadkowiczem nie stawia go koniecznie w roli faworyta, o czym świadczy nie tylko niższe od rywali miejsce w tabeli, ale również fakt, że w drużynie ze Śląska nie brakuje znanych nazwisk. Kapitanem gości jest były piłkarz Zawiszy, Sebastian Dudek, a w składzie są mający za sobą bogate kariery Jakub Wilk czy Adrian Paluchowski. Ten ostatni spotkanie rozpocznie na ławce rezerwowych, podobnie jak jeden z najskuteczniejszych piłkarzy Zagłębia, Jakub Arak.

• Witamy serdecznie ze stadionu imienia Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy, gdzie za 20 minut miejscowy Zawisza podejmie Zagłębie Sosnowiec. Na relację zaprasza Grzegorz Margulewicz