2. Bundesliga. Gol Sławomira Peszki

Marcin Trzyna
W ramach 7. kolejki 2. Bundesligi, Energie Cottbus przegrało 0:4 z FC Koeln. Autorem jednej z bramek był Sławomir Peszko, który zameldował się na placu gry w drugiej części spotkania.

Adam Matuszczyk, Kacper Przybyłko i Sławomir Peszko rozpoczęli mecz z Energią Cottbus na ławce rezerwowych. Mecz świetnie rozpoczął się dla "Kozłów", którzy wyszli na prowadzenie już w 2. minucie spotkania, wówczas na listę strzelców wpisał się Patrick Helmes - były zawodnik m.in. Wolfsburgu i Bayeru Leverkusen. Już w 8. minucie Koeln wygrywało 2:0, gola zdobył Anthony Ujah. Ten sam zawodnik w 29. minucie wpisał się na listę strzelców po raz drugi, a wynik 0:3 utrzymał się do przerwy.

W 59. minucie spotkania zszedł z boiska strzelec pierwszej bramki, Patrick Helmes. Zastąpił go Sławomir Peszko, który osiem minut później zdobył gola na 4:0. W 77. minucie Anthonego Ujaha zastąpił Kacper Przybyłko.

Po siedmiu kolejkach FC Koeln zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli 2. Bundesligi, z trzynastoma punktami na koncie. Na pierwszym miejscu w tabeli jest zespół Union Berlin, na drugim zaś Greuther Furth (oba kluby mają 14 punktów na koncie).