2. liga. Zagłębie Sosnowiec zremisowało ze Stalą Stalowa Wola

Łukasz Zub
Zagłębie Sosnowiec zremisowało ze Stalą 1:1
Zagłębie Sosnowiec zremisowało ze Stalą 1:1 Dominika Przybyło
W meczu na szczycie 2. ligi, gdzie Zagłębie Sosnowiec podejmowało Stal Stalową Wolę padł remis 1:1 po bramkach Jakuba Araka i Łukasza Sekulskiego.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie z animuszem, gdy po strzale głową w 4. Minucie z linii bramkowej wybił Marcin Kowalski. Zagłębie miało jeszcze kilka sytuacji po uderzeniach Przemysława Mizgały i Tomasza Szatana, ale to goście w 32. minucie objęli prowadzenie. Z około czterdziestu metrów strzelał Mateusz Kantor, piłka uderzyła w poprzeczkę i wracała w pole karne Zagłębia, do której dopadł Łukasz Sekulski i otworzył wynik spotkania.

Zagłębie od początku drugiej połowy zaciekle atakowało, ale dopięło swego dopiero w 65. minucie, gdy z rzutu rożnego dośrodkował Dudek, a bramkę strzałem głową zdobył Jakub Arak. Już po sześciu minutach podopieczni Mirosława Smyły mogli wyjść na prowadzenie, gdy w polu karnym faulowany był Jakub Arak, ale jedenastki nie wykorzystał Sebastian Dudek. Zagłębie nie poddawało się do samego końca, ale strzały Mizgały, Września, Tumicza i kilku innych zawodników gospodarzy nie sprawiały problemów zespołowi Stali.

Swoje okazje miała również „Stalówka”. Po zbyt krótkim podaniu głową Jarczyka do Fabisiaka piłkę przejął Sekulski, minął bramkarza, lecz nie trafił do pustej bramki. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów po dobrym i widowiskowym spotkaniu.

Zagłębie Sosnowiec – Stal Stalowa Wola 1:1 (0:1)

Bramki: 65’ Jakub Arak - 32’ Łukasz Sekulski

Żółte Kartki: 17’ Dawid Ryndak, 69’ Michal Farkas – 72’ Michał Czarny, 74’ Tomasz Wietecha

Zagłębie Sosnowiec: Wojciech Fabisiak, Michal Farkas, Sławomir Jarczyk, Krzysztof Markowski, Radosław Kursa, Dawid Ryndak(58’ Mateusz Wrzesień), Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek, Przemysław Mizgała(78’ Hubert Tylec), Tomasz Szatan(86’ Miłosz Kozak), Jakub Arak(78’ Łukasz Tumicz).

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha, Michał Czarny, Mateusz Kantor, Damian Łanocha, Patryk Tur(90’ Kamil Samołyk), Marcin Kowalski, Mateusz Argasiński, Radosław Mikołajczak(69’ Michał Michałek), Michał Bogusz, Łukasz Sekulski(89’ Krystian Wrona), Paweł Giel(72’ Tomasz Płonka).