Limanovia z kompletem punktów w starciu z Wigrami

Jerzy Filipiuk/Gazeta Krakowska
Limanovia z kompletem punktów w starciu z Wigrami Edyta Strugińska
Gospodarze po porażce z Garbarnią Kraków 0:1 (pierwszej w tym sezonie) na inaugurację wiosennej części rozgrywek, chcieli za wszelką cenę odnieść zwycięstwo.

Mecz odbywał się podczas deszczu i silnego wiatru, który mocno uprzykrzał życie piłkarzom obu drużyn, w tym bramkarzom, mającym kłopoty ze wznowieniem gry.Pierwsi groźniejszą sytuację stworzyli gospodarze. W 11. minucie Artur Skiba z 16. metrów strzelił tuż obok słupka. W rewanżu Waldemara Sotnickiego (powrócił do bramki po wyleczeniu kontuzji) usiłował zatrudnić w odstępie kilkudziesięciu sekund Artur Bogusz. Za pierwszym razem chybił, za drugim jego uderzenie sparował limanowski golkiper.

W drugiej części pierwszej połowy gospodarze uzyskali przewagę, ale nie przełożyło się to na stwarzanie groźnych sytuacji podbramkowych. Z powodu wiatru piłka nierzadko płatała figle. W końcówce pierwszej połowy spotkania goście śmielej zaatakowali, ale także bez powodzenia.
Po przerwie goście, dopingowani przez 15-osobową grupkę swoich kibiców, znowu przycisnęli, ale bliscy zdobycia gola mogli być gospodarze, gdyby Arkadiusz Serafin się nie potknął.

Po mocnym strzale Skiby i poprawce Pawła Pyciaka w końcu Limanovia Szubryt objęła upragnione prowadzenie. W 66. minucie Skiba strzelił z rzutu wolnego minimalnie obok słupka.

Goście próbowali odrobić straty, szukali okazji do wyrównania, ale brakowało im precyzji, grali zbyt nerwowo. Tymczasem w końcówce meczu Józef Piwowarczyk zagrał do Grzegorza Kmiecika, ten ograł dwóch rywali i ulokował piłkę w siatce.

Limanovia Limanowa - Wigry Suwałki 2:0