Okocimski KS Brzesko 1 - 1 Kotwica Kołobrzeg

Okocimski KS Brzesko

1

Kotwica Kołobrzeg

1

• Gospodarze mają czego żałować, pal licho, że prowadzili po pierwszej połowie, doskonałe okazje do wyrównania w końcówce spotkania powinny zakończyć się golem przesądzającym o pierwszej wygranej "Piwoszy" po blisko roku niemocy. To wszystko ze stadionu w Brzesku, dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

• Koniec meczu! Okocimski remisuje z Kotwicą Kołobrzeg 1:1!

• Tomasz Pikuła za Macieja Ropiejkę (Kotwica). Kibice gospodarzy już opuszczają stadion.

• Spalony ratuje Okocimskiego przed prawie pewną stratą gola po kontrataku Kotwicy! Po centrze Bułki przepisy nagiął Biegański!

• Techniczny strzał Hłuszki odbija Kamola! Okocimski tylko przez ostatnie kilka minut miał trzy wspaniałe okazje do wyrównania!

• Sędzia przedłuża mecz w Brzesku o 3 minuty.

• I nie ma bramki! Tym razem Jaworskiego podaniem obsłużył Dziadzio, a Kamola stał jak wryty, gdy bomba Ukraińca mijała słupek jego bramki o dosłownie kilkanaście centymetrów!

• Do piłki wybitej po rzucie wolnym dopadł Jaworski i mocno uderzył z dystansu... bardzo, bardzo niecelna próba Ukraińca!

• Do mocnego dośrodkowania najwyżej wyskoczył Jacek i spudłował po nieczystej główce.

• Wojciech Wojcieszyński już podchodzi do piłki ustawionej na skraju pola karnego Kotwicy - rzut wolny będzie jedną z ostatnich okazji "Piwoszy" na wygranie tego meczu.

• Fatalna strata Tarasa Jaworskiego w środku pola kończy się samotnym rajdem Rydzaka - zawodnik Kotwicy łamie do środka i jest zablokowany przez obronę gospodarzy. Korner dla gości z Kołobrzegu.

• Koniec meczu dla Patryka Skóreckiego (Kotwica), zmienia go Krzysztof Bułka.

• Wielkie, wielkie nerwy na boisku. Wojciech Dziadzio (Okocimski) nie zgadza się z decyzją sędziego, który odgwizdał faul na bramkarzu Kotwicy i za ekspresyjną krytykę arbitra ogląda żółtą kartkę.

• Zawodnikom gospodarzy powoli puszczają nerwy, po domniemanym zagraniu ręką w polu karnym Kotwicy żółta kartka dla Wojciecha Wojcieszyńskiego (Okocimski) za dyskusje.

• Z bramki pod bramkę, prędki kontratak Okocimskiego kończy się tylko paradą Kamoli po strzale Hłuszki! Ukrainiec nie wykorzystał dobrego podania Pyciaka!

• Gdyby potężna petarda Skóreckiego wpadła do bramki, bylibyśmy świadkami wspaniałego trafienia! Pomocnik Kotwicy zgarnął futbolówkę po rzucie rożnym i obok 20 metrów spudłował obok słupka!

• Korner dla Kotwicy po przerwanym płaskim podaniu Ropiejki do Biegańskiego.

• Krzysztof Biegański za obrońcę Radosława Strzeleckiego (Kotwica).

• Goście już za kilka chwil dozbroją siłę ataku Krzysztofem Biegańskim - strzelcem bramki w niedawnym meczu z Puszczą Niepołomice.

• Jest i Jurij Hłuszko - wszedł na boisko za Kamila Białkowskiego. (Okocimski)

• Zepsuta kontra Kotwicy, defensywa Okocimskiego zdążyła prawie w komplecie wrócić w swoje pole karne, zanim Skórecki sfinalizował dobry kontratak swojej drużyny.

• Tylko rzut rożny dla Okocimskiego po odbitym strzale Wojciecha Wojcieszyńskiego. Trener Siekliński woła do siebie Jurija Hłuszkę, Ukrainiec za moment pojawi się na boisku.

• Tomasz Bejuk zmienił Mateusza Świechowskiego (Kotwica).

• Żółta kartka dla Patryka Bryły (Okocimski).

• Dobry przebój Ropiejki prawym skrzydłem, do dośrodkowania wyskakuje Święchowski i główkuje niewiele nad poprzeczką bramki Okocimskiego!

• Trener Wiesław Bańkosz upominany przez sędziego liniowego za protesty, choć Patryk Bryła raczej pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki na własnej połowie.

• Wychowanek Mateusz Wawryka żegnany oklaskami przez kibiców Okocimskiego, na boisku zastępuje go Patryk Bryła.

• Kibice gospodarzy mają zdecydowaną rację - Okocimski za długo grał na czas i minimalizm okrutnie się na nich zemścił.

• GOOOOL! 1:1! Błąkała w lewo, Poznański w prawo i Okocimski już tylko remisuje z Kotwicą!

• Rzut karny dla Kotwicy! Arkadiusz Garzeł odepchnął szarżującego Świechowskiego, a sędzia bez wahania wskazał na wapno!

• Dośrodkowanie Skóreckiego zablokowane przez Wawrykę. Kotwica cały czas ma inicjatywę, gospodarze nie kwapią się do liczniejszych wypadów pod bramkę rywala.

• Znowu żenujące pudło Kotwicy poprzedzone spalonym - tym razem w dobrej sytuacji źle strzelił Tomasz Rydzak.

• Po rzucie wolnym dla Kotwicy i dośrodkowaniu Tomasza Rydzaka w polu karnym jak tyczka złamał się Jakub Poznański, bez rzutu karnego dla gości, mimo ogromnych protestów ławki rezerwowych.

• Pierwsza zmiana w zespole Okocimskiego - zszedł Sani Goringo Abubakar, w jego miejsce Taras Jaworski.

• Skórecki był tak blisko bramki Okocimskiego, że po prostu musiał skierować piłkę do siatki - z jakiegoś powodu huknął jednak nad poprzeczką. Marne pocieszenie dla piłkarza Kotwicy, że i tak był na spalonym.

• Wawryka błyskawicznie wraca na boisko, bo Kotwica ma rzut z autu na połowie gospodarzy.

• Konrad Mularczyk (Kotwica) obejrzał żółtą kartkę za faul na Mateuszu Wawryce.

• Po rzucie rożnym Okocimskiego piłka wybita z linii bramkowej, wcześniej faulowany był bramkarz Kamola. To on wprowadzi futbolówkę do gry z rzutu wolnego pod własną bramką.

• Ropiejko mógł się niebezpiecznie urwać obronie gospodarzy, Błąkała nie czekał na to, co się stanie i ruszył do futbolówki, przechwytując ją dla siebie.

• Sfuszerowana kontra Okocimskiego trzech na dwóch! Na za szybkie podanie do Pyciaka zdecydował się Wojcieszyński. Pierwszy do piłki dopadł bramkarz Kotwicy, Patryk Kamola.

• Drugą połowę od środka rozpoczęli piłkarze Okocimskiego. Obie drużyny bez zmian w składach.

• Wracamy na boisko - zakomunikował gwizdek sędziego i piłkarze wyszli już z szatni na murawę. Za kilka chwil początek drugiej połowy, w której Okocimski powalczy o pierwsze ligowe zwycięstwo u siebie od 5 października 2013.

• Koniec pierwszej połowy! Okocimski prowadzi 1:0 z Kotwicą po golu Kasprzyka. choć kibice mają prawo wymagać od "Piwoszy" odrobinę więcej. Przerwanie dziesięciomiesięcznej serii bez ligowej wygranej na własnym stadionie blisko!

• Wojcieszyński! Podkręcony strzał z dwudziestu paru metrów nie zaskoczył przytomnego Kamoli, ale próba pomocnika Okocimskiego warta nagrodzenia oklaskami.

• Żółta kartka dla Patryka Skóreckiego (Kotwica) za nieładny faul w środku pola.

• Bartosz Soczyński w zapaśniczym stylu powstrzymał nadciągającego z piłką Pawła Pyciaka. Nie można oprzeć się wrażeniu, że drobiazgowy sędzia odgwizdałby w tej sytuacji rzut karny dla gospodarzy.

• Kamil Białkowski próbował wykorzystać dalekie wyjście Kamoli i lobować golkipera Kotwicy, zamiast strzału wyszło jednak... w zasadzie to nie wiadomo, co. Piłka nawet nie doleciała w okolice opuszczonej bramki gości.

• Sędzia przegrywa grę z powodu urazu Mateusza Wawryki, zawodnik Okocimskiego podniósł się z murawy o własnych siłach.

• Nareszcie! Składna i szybka akcja Okocimskiego, Paweł Pyciak w co prawda obrócił się z piłką w polu karnym i sam mógł kończyć akcję, jednak oddał piłkę obrońcy Kasprzykowi - ten nie miał najmniejszego problemu ze zdobyciem swojej premierowej bramki w barwach "Piwoszy"!

• GOOOOOOOL! 1:0 dla Okocimskiego! Mateusz Kasprzyk!

• Soczyński prawie jak Rory Delap, do wrzutu z autu obrońcy Kotwicy musiał doskoczyć sam Robert Błąkała i wypiąstkować futbolówkę poza pole karne.

• Znowu nerwy kibiców Okocimskiego po "łańcuszku" podań pod polem karnym Kotwicy. Żaden z "Piwoszy" nie ośmielił się oddać strzału!

• Na szczęście dla gospodarzy, z przyjęciem płaskiej centry Soczyńskiego nie poradził sobie żaden z zawodników Kotwicy w polu karnym.

• Po nieporadnym wybiciu Patryka Pietrasa gospodarze reklamowali zagranie ręką innego obrońcy Kotwicy, sędzia nie zdecydował się na podyktowanie "jedenastki".

• Zdawało się, że był rykoszet, chociaż po uderzeniu piłki w boczną siatkę od bramki rozpocznie Patryk Kamola.

• Zdecydowanie za dużo kunktatorstwa przed polem karnym Kotwicy - piłkę w końcu otrzymał Sani Abubakar, przytomnie powstrzymany przez Skóreckiego. Tylko rzut rożny dla gospodarzy.

• Podobnym uderzeniem zrewanżował się Arkadiusz Ryś - pomocnik "Piwoszy" też pudłuje. Kibice w Brzesku oglądają wyrównany mecz, choć należy podkreślić lekką przewagę gości.

• Mocno, ale niecelnie! Bomba Mateusza Świechowskiego powędrowała daleko za bramkę Okocimskiego.

• Zdenerwowanie Patryka Skóreckiego po kolejnym nieudanym strzale z dystansu.

• Radosław Strzelecki ma Saniego Abubakara na oku i nie pozwolił Nigeryjczykowi na zrobienie użytku z piłki w narożniku boiska.

• Dwóch piłkarzy z Kołobrzegu wyskoczyło w tym samym miejscu do piłki i przez ich nieporozumienie Okocimski bez problemów przejął piłkę.

• Kotwica cały czas w natarciu! Kolejny korner dla gości po tym, jak Mateusz Kasprzyk ofiarnie wybił podanie Macieja Ropiejki w polu karnym.

• Robert Błąkała zdołał wypiąstkować dośrodkowanie z narożnika boiska, lecz przy okazji był faulowany przez jednego z graczy Kotwicy.

• Pierwszy w dzisiejszym meczu korner dla Kotwicy Kołobrzeg.

• Po centrze Wojcieszyńskiego sędzia uznał, że któryś z zawodników "Piwoszy" faulował w polu karnym Kotwicy. Piłka dla bramkarza gości, Patryka Kamoli.

• Mateusz Kasprzyk był pociągany za koszulkę przez Konrada Mularczyka, gospodarze mają okazję na dośrodkowanie piłki w pole karne z rzutu wolnego.

• Ryś za długo zwlekał z dośrodkowaniem i stracił piłkę na rzecz cofniętego do obrony Rydzaka. Po szybkiej kontrze Patryk Skórecki mocno uderzył z dystansu, piłka poszybowała za daleko obok słupka.

• Niebezpieczne dośrodkowanie Bartosza Soczyńskiego, dobra komunikacja Błąkały z obrońcami i piłka w rękach bramkarza Okocimskiego.

• Odpowiedź Okocimskiego przyszła po rzucie rożnym - dośrodkowanie Pawła Pyciaka ostemplowuje poprzeczkę bramki gości!

• Co za sytuacja gości! Ropiejko sam popędził z piłką, lecz nie chciał wikłać się w drybling i dobrze odegrał na prawą stronę do Rydzaka - napastnik Kotwicy z bliska strzela prosto w Roberta Błąkałę! Powinno być 1:0!

• Od pierwszego gwizdka trwa zaciekła walka w środku pola, Okocimski nie zaczął z impetem, do którego przyzwyczaił kibiców w każdym kolejnym meczu.

Piłkarze Okocimskiego Brzesko i Kotwicy Kołobrzeg przed rozpoczęciem meczu

• Rzut wolny dla Okocimskiego z narożnika boiska, dwadzieścia metrów od bramki. Dośrodkowanie wybite przez obronę Kotwicy.

• Zaczynamy! Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy spotkanie w Brzesku.

• Zawodnicy obu jedenastek pojawiają się na murawie - Kotwica w całości na błękitno, Okocimski w ciemnozielonych koszulkach i białych spodenkach.

• Słoneczna pogoda i dobre wyniki Okocimskiego w ostatnich dniach nie przyciągnęły na kameralny stadion oszałamiających tłumów. Na kilka minut przed początkiem spotkania na trybunach zasiada około 250 widzów.

• Przed początkiem spotkania warto zerknąć na tabelę II ligi:

• 10. Okocimski Brzesko (4 punkty; 1 zwycięstwo, 1 remis i 1 porażka)
    • 16. Kotwica Kołobrzeg (1 punkt; 1 remis i 2 porażki)
  • Na mniej niż kwadrans przed pierwszym gwizdkiem sędziego Krzysztofa Koryckiego z Warszawy zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego spotkania dostępną pod TYM linkiem.

• Okocimski Brzesko z kolei wrócił z bardzo ważnego wyjazdu do Sosnowca z tarczą, pokonując Zagłębie 2:0. Bramki zdobywali Arkadiusz Garzeł i Wojciech Dziadzio, którzy przed sezonem przeszli do zespołu "Piwoszy" z Limanovii razem ze szkoleniowcem Dariuszem Sieklińskim.

• W minionej kolejce Kotwica Kołobrzeg przegrała u siebie z Legionovią 1:3. Jedynego gola dla gości strzelił wówczas Patryk Skórecki, którego dzisiaj zobaczymy w pierwszym składzie.

• Rezerwowi Okocimskiego KS: Aleksander Kozioł, Daniel Duszyk, Sylwester Tokarz, Patryk Bryła, Taras Jaworśkyj, Szymon Kołodziej, Jurij Głuszko.

• Rezerwowi Kotwicy: Mateusz Mika, Krzysztof Bułka, Krzysztof Biegański, Tomasz Bejuk, Paweł Szutenberg, Kacper Rak, Tomasz Pikuła.

• Prezentujemy już wyjściowe jedenastki obu drużyn. W składzie "Piwoszy" po raz pierwszy od ponad pół roku w ligowym spotkaniu wystąpi Wojciech Wojcieszyński.

• Pochmurne sobotnie popołudnie w Brzesku póki co przyciągnęło bardzo mało widzów na kameralny stadion Okocimskiego. "Piwosze" mają dziś szansę rozprawić się z niechlubną serią bez zwycięstwa na własnym boisku - w październiku minie rok (!), odkąd zespół z Małopolski zdołał wygrać mecz ligowy u siebie. Ich rywalem będzie Kotwica Kołobrzeg, a my zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!