Okocimski KS Brzesko 1 - 1 Legionovia Legionowo

Okocimski KS Brzesko

1

Legionovia Legionowo

1

• Sędzia kończy mecz w Brzesku! Wiosenny rewanż kończy się takim samym wynikiem, jak jesienne spotkanie obu zespołów. Jurij Hłuszko i Szymon Lewicki strzelili po jednej bramce - Okocimski remisuje z Legionovią 1:1!

• Wielkie zamieszanie w polu karnym, obrońcy Okocimskiego umiejętnie radzą sobie z zagrożeniem.

• Odunka miękko dośrodkowuje wprost w ręce Błąkały, ale sędzia zarządza powtórkę kornera - piłka musnęła któregoś z gospodarzy i minęła linię końcową.

• Czas na jeden z ostatnich kornerów w dzisiejszym meczu - wykonają go piłkarze Legionovii.

• Na ostatnie dwie minuty meczu Sebastiana Czapę (Legionovia) zmienia Rafał Maciejewski.

• Hłuszko pudłuje! Po precyzyjnym dośrodkowaniu Wojcieszyńskiego Smyłek zatrzymuje strzał głową Ukraińca na samej linii bramkowej! To musiał być gol!

• Bryła długo zbierał się do tego dośrodkowania - efekt był na tyle mizerny, że od własnej bramki rozpocznie Mikołaj Smyłek.

• Karol Ziąbski (Legionovia) dzisiaj nie zachwycił, zmienia go Lazar Pavić.

• Kolejna roszada u gospodarzy, na boisku melduje się Sylwester Tokarz, a na ławkę powędrował Kamil Białkowski.

• Paweł Wolski zmienia Marcina Figiela (Legionovia).

• Sebastian Czapa (Legionovia) brzydko kopnął Wojcieszyńskiego i zasłużył na żółta kartkę.

• Fatalny wolej Michała Gui z jakichś trzydziestu metrów w ogóle nie zagroził bramce Legionovii.

• Pierwsza zmiana u gości - na ławkę wędruje Konrad Wieczorek (Legionovia), za niego Samuelson Odunka. Robert Pevnik chce jeszcze wygrać ten mecz.

• Jakim cudem nie ma gola?! Składna akcja Czapy i dośrodkowanie niskiego pomocnika kończą się główką Figiela obok słupka!

• Kulawik dozbraja swój zespół Wojciechem Dziadzią, z boiska schodzi Arkadiusz Lewiński.

• Czapa nawinął jednego rywala, drugiego... i strzelił nad bramką. Słaba próba.

• Żółta kartka dla Dejana Krljanovicia (Legionovia), po ataku Słoweńca ucierpiał Kasprzyk.

• Stary, dobry Arkadiusz Ryś - stoper "Piwoszy" właśnie w pojedynkę zatrzymał liczną kontrę Legionovii.

• Odi, Odi - krzyczy trener Robert Pevnik. Za moment na murawie pojawi się więc Samuelson Odunka.

• Lewicki samotnie wypruł z piłką i przelobował Błąkałę, gwizdek sędziego nie z powodu bramki, a spalonego napastnika Legionovii.

• Małe rozciąganie dla Smyłka - Wojcieszyński uderzył niecelnie ze znacznej odległości, ale bramkarz Legionovii i tak musiał ruszyć się z bramki i rzucić się za piłką.

• Efektowny skok Smyłka po piłkę dośrodkowaną w pole karne przez Wawrykę. Trochę zmienił nam się układ sił na boisku - teraz to Okocimski przeważa, a goście są przymuszeni do gry z kontry.

• Blisko gola dla Legionovii! Tym razem Figiel zakończył swój rajd instynktownym podaniem do Lewickiego, a dość przypadkowy wolej tego ostatniego minął słupek.

• A teraz Wieczorek! Prawy obrońca Legionovii zdobył się na płaską bombę z narożnika pola karnego, piłka odbiła się kilka razy od nierównej murawy i wyszła poza boisko.

• Patryk Bryła zmienia właśnie na boisku Pawła Pyciaka (Okocimski).

• Odważny strzał Wojcieszyńskiego zza pola karnego minął gąszcz zawodników w jego obrębie i zatrzymał się dopiero w rękach Smyłka.

• Piłkarze prawie w ogóle nie korzystają z tego, że zdradliwa murawa jest namoknięta... może to i dobrze, bo takie strzały jak ten Białkowskiego z dystansu są wspaniałe! Zdawało się, że piłka leci za kołnierz Smyłkowi - ostatecznie pofrunęła nad poprzeczką!

• Kolejna kontrowersyjna decyzja sędziego - Wawryka wygarnął piłkę spod nóg Golińskiego, zawodnik teatralnie upadł i tym samym wywalczył rzut wolny, przerywający okres dominacji Okocimskiego na połowie gości.

• Lewiński! Futbolówka trafia pod nogi zawodnika Okocimskiego czyhającego przed polem karnym, mocny strzał na raty broni Smyłek. "Piwosze" mają jeszcze z tego kolejny korner.

• [b]Goliński[/'b] niemal w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg Pyciaka. Skrzydłowy "Piwoszy" już szykował się do strzału na bramkę z ostrego kąta.

• Naciskany Smyłek z trudem piąstkuje piłkę, sędzia przerywa grę gwizdkiem - bramkarz Legionovii był faulowany.

• Szykuje się dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego dla Okocimskiego, podyktowanego po faulu Dankowskiego.

• Samotna szarża Figiela i płaski strzał z dystansu - jak łatwo się domyślić, piłka ląduje w "koszyczku" Błąkały.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania w Brzesku! "Piwosze" póki co remisują z Legionovią Legionowo 1:1!

• W przerwie meczu zmiana u gospodarzy - na ławce został Taras Jaworśkyj (Okocimski), zmienił go Michał Guja.

• Mieliśmy całkowitą rację zapowiadając pojedynek dwóch snajperów - nudnawe 45 minut ładnym golem uratował Jurij Hłuszko, a chwilę później bramką odpowiedział mu wieżowiec Szymon Lewicki. Piłka po kornerze spadła na głowę wysokiego napastnika Legionovii, a ten ze stoickim spokojem uderzył wzdłuż bramki Błąkały. Do zobaczenia za kwadrans!

• Sędzia gwiżdże na zakończenie pierwszej połowy, po emocjonującej końcówce Okocimski remisuje z Legionovią 1:1!

• GOOOOL!!! REMIS!!! SZYMON LEWICKI!!! 1:1!!!

• Szybka odpowiedż Legionovii, kolejna centra Wieczorka po nogach piłkarzy gospodarzy wychodzi na rzut rożny.

• Czwarty gol Ukraińca wiosną i "Piwosze" prowadzą z Legionovią! Mózgiem tej akcji był Wojcieszyński, który zwabił dwóch obrońców gości i w decydującym momencie oddał piłkę do Hłuszki. Napastnik Okocimskiego położył bramkarza na murawie i po nogach Menzla dopełnił formalności!

• GOOOOOLL!! JAK NIE ON, TO KTO? JURIJ HŁUSZKO! OKOCIMSKI PROWADZI!

• Chwilę nieuwagi gospodarzy wykorzystał Sebastian Czapa, techniczny lob z narożnika pola karnego zaskoczył Błąkałę i poszybował centymetry od okienka!

• Zawodnicy nie wytrzymują już z sędzią Kruczyńskim. Żółtą kartkę za dyskusje obejrzał Taras Jaworśkyj (Okocimski).

• Na boisku zrobiło się dość brutalnie, teraz żółty kartonik dla Kamila Tlagi (Legionovia) za powalenie rozpędzającego się Jurija Hłuszki.

• Wojciech Wojcieszyński (Okocimski) sfaulował Figiela i też został upomniany przez arbitra. Zawodnik gości na moment zszedł za linię boczną.

• Smyłek wypuścił z rąk śliską piłkę po centrze Jaworskiego z kornera, w polu karnym kotłowało się kilku zawodników Okocimskiego, lecz nikt nie był w stanie wpakować futbolówki do siatki.

• Leje i wieje, wieje i leje. Tyle, jeśli chodzi o raport pogodowy z Brzeska - grząska murawa zdecydowanie nie sprzyja poziomowi tego spotkania.

• Małe zapasy Arkadiusza Garzeła (Okocimski) na byłym "Piwoszu" Wieczorku, druga żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego przez "Piwoszy" kończy się za słabym wolejem Arkadiusza Garzeła, piłka wraca do gości.

• Robert Menzel (Legionovia) wpadł w szarżującego prawym skrzydłem Wawrykę i obejrzał za to żółtą kartkę.

• Centro... lobo... strzał? Białkowski nabrał prędkości przed polem karnym Legionovii i sobie tylko znanym sposobem kopnął piłkę obok bramki.

• Jęk zawodu na trybunach, bo mając kilku kolegów do rozegrania, Wojcieszyński podał piłkę w aut. Optyczna przewaga Legionovii na razie nie przekłada się na klarowne sytuacje bramkowe.

• Hłuszko mija kilku zawodników Legionovii i zatrzymuje się dopiero na Dankowskim - arbiter uznał, że obrońca gości nie naruszył przepisów w tej sytuacji.

• Nici z tej szansy - Słoweniec Krljanović uderza z rzutu wolnego prosto w mur złożony z zawodników Okocimskiego.

• Aż klasnęło po tym, jak w ferworze walki pod polem karnym gospodarzy Jaworśkyj przypadkowo uderzył Tlagę. Sędzia podyktował rzut wolny dla Legionovii z około dwudziestu metrów.

• Hłuszko! Ukrainiec zbiera zasłużone brawa od miejscowej publiki za kąśliwy strzał ze skraja pola karnego. Smyłek miał ograniczone pole widzenia przez własnego obrońcę i złapał piłkę po tym uderzeniu ze sporymi problemami.

• Kolejna próba Wieczorka, tym razem obrońca gości musiał zejść do parteru, żeby sięgnąć piłki - futbolówką pofrunęła wysoko nad bramką.

• Dziura na prawej flance Okocimskiego, Wieczorek mocno wstrzeliwuje piłkę w pole karne - Figiel nie zdołał jej dobrze przyjąć, zatańczył "krakowiaka" i stracił ją na rzecz gospodarzy.

• Dwa rzuty rożne Legionovii z rzędu kończą się kontratakiem gospodarzy - Białkowski odbił się od Wieczorka jak od ściany i stracił piłkę.

• Po rzucie wolnym dla Okocimskiego Hłuszko strącił piłkę głową daleko od słupka bramki Smyłka.

• Podenerwowany Garzeł właśnie udaremnił dojście do piłki Szymona Lewickiego - gdyby gigant z Legionowa głowkował po tej wrzutce, gospodarze byliby w sporych opałach.

• Daleka centra Kamila Tlagi wywabiła Błąkałę z bramki, pewny chwyt golkipera Okocimskiego.

• Zepsute podanie Kamila Białkowskiego prokuruje groźną kontrę Legionovii, przerwaną z narażeniem zdrowia przez Arkadiusza Lewińskiego - pomocnik "Piwoszy" trochę się potłukł.

• Poważne nieporozumienie Arkadiusza Garzeła z partnerami z obrony i bramkarzem Błąkałą, piłka wykopana przez tego ostatniego odbija się od Konrada Wieczorka i wychodzi poza boisko.

• Ryzykowne podanie Dejana Krjanovicia w kierunku Mikołaja Smyłka. Zabrakło centymetrów, żeby Jurij Hłuszko przejął piłkę zanim ta dotarła do bramkarza Legionovii.

• Piłka spada pod nogi Kamila Białkowskiego - zawodnik gospodarzy zdołał ją zgubić, zanim zabrał wszedł z nią w pole karne.

• Z małym poślizgiem, ale zaczynamy - Okocimski podejmuje u siebie Legionovię w pierwszym meczu 24. kolejki! Gramy!

• Zawodnicy obu zespołów wychodzą właśnie na murawę. To smutne, ale widownia na stadionie Okocimskiego nie przekroczy dzisiaj nawet 100 osób. Siąpi lekki deszcz i wieje zimny wiatr - kiepskie warunki pogodowe chyba odstraszyły kibiców z Brzeska. Nie zapominajmy oczywiście o świątecznych przygotowaniach.

• Rezerwowi Okocimskiego to dzisiaj: Aleksander Kozioł, Jakub Baran, Wojciech Dziadzio, Michał Guja, Daniel Duszyk, Patryk Bryła oraz Sylwester Tokarz.

• Na ławce rezerwowych Legionovii usiądą: Paweł Waśków, Rafał Maciejewski, Kacper Tatara, Paweł Wolski, Lazar Pavić, Michał Kołodziejski i Samuelson Odunka.

• Przedstawiamy wyjściowe jedenastki obu zespołów i arbitra głównego dzisiejszego spotkania - będzie nim Daniel Kruczyński z Żywca.

• W oczekiwaniu na wyjściowe składy obu drużyn polecamy zapowiedź dzisiejszego spotkania. Obaj trenerzy liczą dzisiaj na swoich najskuteczniejszych zawodników - Jurija Hłuszkę i Szymona Lewickiego.

• Forma Legionovii Legionowo to w zasadzie lustrzane odbicie poczynań jej dzisiejszego rywala, przynajmniej, jeśli chodzi o wyniki - Robert Pevnik i spółka najpierw wygrali 3:1 z Kotwicą Kołobrzeg, potem podzielili się punktami ze Stalą Mielec i Puszczą Niepołomice, zaś na koniec przegrali małe derby Mazowsza ze Zniczem Pruszków.

• Jak już wspomnieliśmy, Tomasz Kulawik wygrał swój pierwszy mecz w roli trenera Okocimskiego. "Zwolnił" nawet ówczesnego trenera Zagłębia Mirosława Smyłę, który po porażce w Małopolsce stracił pracę. Kolejne mecze to tylko dwa punkty - remisy z Kotwicą Kołobrzeg (2:2) i Puszczą Niepołomice (1:1) zwieńczyło nieoczekiwanie wysokie lanie w Mielcu - Stal pokonała "Piwoszy" 5:1.

• Gotowi na 24. kolejkę II ligi? Zaczynamy ją przedwcześnie, bo już w czwartek. Przed Tomaszem Kulawikiem i jego Okocimskim Brzesko trudna walka o utrzymanie w lidze. Na początek wiosny "Piwosze" zdołali co prawda pokonać Zagłębie Sosnowiec, ale potem było już tylko gorzej. Szansą na poprawienie mizernego dorobku punktowego może być dzisiejsze spotkanie z Legionovią Legionowo. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu w Brzesku, start punktualnie o godzinie 15!