Olimpia Zambrów na remis ze Stalą Rzeszów. Ekipa z Podlasia awansowała do 2. ligi

Marcin Trzyna
Olimpia Zambrów wraca do 2. ligi
Olimpia Zambrów wraca do 2. ligi Krzysztof Kapica / Polska Press
Olimpia Zambrów zremisowała przed własną publicznością ze Stalą Rzeszów 1:1 w drugim barażowym meczu o awans do 2. ligi. Pierwszy baraż zakończył się zwycięstwem Olimpii 3:2. Zambrowianie wracają do drugiej ligi po rocznej przerwie.

Pierwszy mecz barażowy, który rozegrany został w minioną sobotę w Rzeszowie, zakończył się zwycięstwem Olimpii Zambrów 3:2. Do przerwy prowadziła Stal, ale rzeszowianie całą drugą połowę grali w osłabieniu, ponieważ tuż przed przerwą czerwoną kartką ukarany został Piotr Murawski. Piłkarze Olimpii wykorzystali grę w przewadze i w drugiej części spotkania zdobyli dwie bramki, które ustawiły zambrowian w bardzo dobrej sytuacji przed dzisiejszym rewanżem.

Od początku środowego spotkania Stal starała się zdobycie bramki na 1:0, jednak dobrze ustawieni obrońcy gospodarzy szybko wyjaśniali sytuacje pod swoim polem karnym. W 25. minucie Sebastian Brocki prostopadłym podaniem „wypuścił” Piotra Prędotę na czystą pozycję. Najskuteczniejszy zawodnik rzeszowian nie zdecydował się na strzał, lecz spróbował podania do równie dobrze ustawionego Michała Lisańczuka. Piłka jednak nie dotarła do „Stalowca”, bo dobrze w defensywie zachował się stoper zambrowian. Minutę później Stal wykonywała rzut wolny na połowie Olimpii. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Sebastian Brocki i celnym strzałem z główki zdobył gola na 1:0.

W drugiej połowie wciąż napierali piłkarze Stali Rzeszów, ale dobrze w obronie radzili sobie zawodnicy gospodarzy. 10 minut przed końcem spotkania Olimpia mogła zdobyć bramkę wyrównującą, ale Miłosz Lewandowski wybronił strzał Mateusza Jaworowskiego w sytuacji sam na sam. W doliczonym czasie gry Olimpia dopięła swego i zdobyła gola na 1:1. Łukasz Grzybowski lobem z dystansu pokonał bramkarza Stali, który nie zdążył się ustawić po wcześniejszej interwencji na przedpolu.

Olimpia Zambrów tym samym wraca do drugiej ligi po rocznej przerwie, natomiast Stal Rzeszów wciąż będzie występować w 3. lidze lubelsko-podkarpackiej.

Olimpia Zambrów - Stal Rzeszów 1:1
93' Łukasz Grzybowski - 26' Sebastian Brocki