Rozwój Katowice 2 - 2 Zagłębie Sosnowiec

2

Zagłębie Sosnowiec

2

• Za relację na żywo z tego spotkania II ligi dziękuje Państwu Tytus Daniluk. Wesołych Świąt!

• Rozwój mógł zostać dzisiaj liderem, ale w przypadku braku wygranej Katowiczanie pozostaną czwartej lokacie, jedną pozycję przed Zagłębiem.

• Gospodarze byli pewni zwycięstwa, ale w ostatnich minutach meczu zagrali jak amatorzy i nie potrafili dowieźć wyniku do ostatniego gwizdka sędziego i pretensje mogą mieć tylko do siebie. Natomiast Zagłębie, które przez pryzmat całego meczu zagrało gorzej od swojego przeciwnika, to w końcówce pokazało klasę i wyjeżdżają z Katowic z jednym oczkiem.

• Koniec meczu w Katowicach! Fantastyczny finisz w wykonaniu Zagłębia! Goście do 88. minuty przegrywali 0:2, aby w samej końcówce odpowiedzieć dwoma golami i w efekcie zremisować derbowe spotkanie.

• Mamy wyrównanie w samej końcówce!!! Gola na wagę remisu zdobył dla Zagłębia Jakub Arak który wykończył głową dośrodkowanie swojego kolegi.

• Sędzia główny doliczył jeszcze trzy minuty!

• ''Nakładka'' zawodnika Zagłębia na przeciwniku.

• Mateusz Mazurek wszedł w miejsce Roberta Tkocza.

• Mamy gola kontaktowego! Mateusz Wrzesień zebrał futbolówkę w polu karnym Rozwoju i uderzył z woleja wprost do siatki. Będą emocje do samego końca!

• Konrad Zaradny zdecydował się na strzał, ale na posterunku był Soliński i wyłapał piłkę.

• Łukasz Winiarczyk przewrócony przez przeciwnika. Wznowią gospodarze.

• Jakub Arak miał kozłującą piłkę i uderzył z woleja, jednak po chwili okazało się, że był to za mocny strzał

• Rzut wolny przy linii bocznej dla Zagłębia, za faul Kapiasa na rywalu.

• Za Piotra Azikiewicza na murawie zameldował się Adam Żak.

• Zaradny wszedł na plac gry za Dawida Ryndaka.

• Łukasz Tumicz zmienił Grzegorza Fonfarę.

• Skrzydłowy Rozwoju ukarany żółtą kartką za przewinienie na rywalu.

• Ależ akcja w wykonaniu Łukasza Winiarczyka! Lewy obrońca Rozwoju ściął z lewej flanki do środka boiska i uderzył zza pola karnego tuż przy samym słupku, nie dając szans Fabisiakowi.

• Druga zmiana w szeregach gości. Mateusz Wrzesień zmienił Huberta Tylca.

• Mecz znów przeniósł się w okolice środkowej linii boiska, gdzie mamy więcej walki między zawodnikami, niż piłkarskich akcji.

• Za młodego Patryka Kuna, na boisko wszedł doświadczony Tomasz Wróbel.

• Szymon Kapias przymierzył zza pola karnego, ale Fabisiak był czujny i nie dał się zaskoczyć.

• Gielza out, Kozłowski in.

• Zagłębie mogło wyrównać, ale Jakub Arak uderzył niedokładnie głową po dośrodkowaniu jednego ze swoich kolegów.

• Mielnik ukarany żółtym kartonikiem za faul na rywalu w narożniku boiska.

• Faul Damiana Mielnika. Rzut wolny dla Zagłębia w narożniku boiska.

• Ponownie pokazał się Azikiewicz, ale skrzydłowy Rozwoju nie potrafił skutecznie wykończyć kontry, którą sam wyprowadził.

• Piotr Azikiewicz wrzucił w pole karne piłkę, ale adresat - Sebastian Gielza nie zamkną akcji.

• Zagłębie od początku drugiej odsłony od razu rzuciło się do ataku. Rozwój jak na razie został w ''boksach''.

• Tomasz Szatan zameldował się na boisku w miejsce Łukasza Matusiaka.

• Tym razem zaczęli gospodarze! Ostatnie 45 minut spotkania w Katowicach.

• W tym momencie Rozwój jest liderem II ligi! Katowiczanie zrównali się punktami z MKS-em Kluczbork, który swoje spotkanie aktualnie remisuje 0:0.

• Koniec pierwszej odsłony spotkania. Rozwój prowadzi 1:0 po bramce zdobytej przez Przemysława Gałeckiego. Mecz jak na razie prowadzony jest w szybkim tempie, a piłkarze stwarzają sobie sytuacje, które prowadza do bramki. Zobaczymy co przyniesie druga połowa , która rozpocznie się za niepełna kwadrans.

• Łukasz Winiarczyk wywalczył korner dla swojej drużyny.

• Gospodarze po strzelonej bramce lekko się cofnęli i to Zagłębie ma teraz więcej z gry.

• Rzut wolny dla Rozwoju z prawej strony boiska i mamy bramkę!!! Z lewej nogi dośrodkował Azikiewicz, tam piłkę głową na poprzeczkę skierował Tanżyna, ale poprawił jeszcze Przemysław Gałecki i Rozwój prowadzi 1:0!

• Sebastian Dudek spróbował zaskoczyć Solińskiego z dystansu, ale uderzenie było zbyt lekkie.

• Akcja meczu zawęziła się w środku boiska, gdzie mamy sporo walki o piłkę.

• Okazja dla Rozwoju, ale Gielza przymierzył niedokładnie głową, a piłka centymetry minęła bramkę gości.

• Damian Gacki został mocno poturbowany przez rywala. Mała przerwa w grze.

• Ładna koronkowa akcja Zagłębia, ale ostatnie - najważniejsze podanie było zbyt mocne i wyłapał je Bartosz Soliński.

• Łukasz Winiarczyk przymierzył z dystansu, ale jego strzał był zbyt mocny i nie zagroził Fabisiakowi.

• Tym razem rzut rożny mają goście.

• Patryk Kun zza pola karnego, ale jego uderzenie odbiło się od obrońcy i piłka wyleciała za linię bramkową.

• Korner dla gospodarzy.

• Ależ okazję na gola miał Rozwój! Piłkę przy linii bocznej wywalczył Azikiewicz, wysunął ją koledze z zespołu, który miał przed sobą tylko bramkarza, którego chciał minąć, ale źle przyjął futbolówkę i było już po akcji.

• Po chwili mieliśmy dwie identyczne sytuacje, w których to zawodnicy Zagłębia strzelali, a Rozwoju blokowali.

• Strzał Huberta Tylca zablokowany przez Daniela Tanżynę.

• Role się odwróciły. Zagłębie w tatku pozycyjnym, jednak z ich poczynań niewiele wynika.

• Po rzucie wolnym dla gości, to znowu Rozwój ma więcej z gry i rozgrywa piłkę po całej szerokości boiska.

• Napastnik gospodarzy ściął równo z trawą rywala i sędzia pokazał mu żółty kartonik.

• Jak na razie to Rozwój jest więcej przy piłce. Pierwszą okazję do zdobycia gola mieli również gospodarze, ale jeden z zawodników źle dośrodkował w pole karne gości.

• Zagłębie zaczęło od środka boiska. Liczymy na ciekawe i emocjonujące widowisko!

• Rozwój w zielonych koszulkach i białych spodenkach, natomiast goście w białych trykotach i czerwonych spodenkach.

• Przypomnę, że oba zespoły wygrały swoje ostatnie spotkania. Dzisiejsi goście pokonali u siebie Raków Częstochowa 3:1, a Rozwój okazał się lepszy od ekipy z Kluczborka wygrywając na wyjeździe.

• W stolicy Górnego Śląska jak na razie idealna pogoda do rozgrywania piłkarskiego wydarzenia. Temperatura powietrza wynosi ok. 15 stopni Celsjusza, a zza chmur przebija się słońce.

• Spotkają się dzisiaj drużyny, które plasują się na czwartym i piątym miejscu w tabeli. Na wyższej pozycji jest aktualnie Rozwój i to dzisiejszy gospodarz w przypadku wygranej może awansować nawet na pozycję lidera!

• Witamy serdecznie z Katowic! Ze stadionu Rozwoju Katowice, w którym to gospodarze podejmą w spotkaniu na szczycie rywala zza miedzy, czyli zespół Zagłębia Sosnowiec. Relacje live z tego meczu przeprowadzi dla Państwa Tytus Daniluk.