1

Stal Mielec

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Słaba pierwsza połowa, dużo lepsza druga, ale niedosyt i tak pozostał. Siarka przeważała w tym meczu, ale nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Goście jako pierwsi wyszli w tym meczu na prowadzenie, ale Siarka szybko odpowiedziała za sprawą Macieja Domańskiego. Derby rozczarowały.

• Koniec meczu! Siarka remisuje ze Stalą Mielec 1:1!

• Jeszcze żółta kartka dla Waleńcika za faul na Prokiciu.

• BUCZEK!! Miał na głowie piłkę meczową po wrzutce Domańskiego, ale nie trafił czysto w piłkę!

• Więcek pada w polu karnym, domagając się rzutu karnego, ale sędzia pozostaje niewzruszony.

• Zmiana w Siarce, Dorian Buczek zmienia Szymona Martusia.

• Siarka kontroluje przebieg meczu, Stal chyba zadowoli się remisem.

• Kolejna zmiana w Stali, Bartosz Nowak opuszcza plac gry, a w jego miejsce wchodzi Adrian Ślęzak.

• DUDA!! ALE BYŁO BLISKO!! Ponownie PROKIĆ wyprowadził akcję, zagrał do wchodzącego Dudy, a ten bez namysłu uderzył, ale minimalnie obok słupka!! Bardzo blisko!!

• Piękna akcja Stępnia! Kapitan Siarki przebojem przedarł się pod pole karne, oddał strzał, ale Libera zdołał odbić piłkę!

• Mocno spadło tempo meczu, które poprawiło się po przerwie, ale aktualnie jest podobne do tego z pierwszej części gry.

• Zmiana też w drużynie Siarki, Mariusz Korzępa zmienia Daniela Koczona, choć sygnalizator wskazywał na Marcina Stromeckiego..

• Wspomniany wcześniej Mateusz Cholewiak zmienia wyraźnie zmęczonego Sebastiana Łętochę.

• Groźnie pod bramką Stali. Domański ładnie przebił się pod bramkę, ale nie zdołał zrobić nic z tej akcji, gdyż dobrze zareagował golkiper.

• Do wejścia gotowy już Mateusz Cholewiak.

• Żółta kartka dla Żubrowskiego

• Bierzało zdecydował się na strzał z blisko 40 metrów, ale bardzo niecelnie.

• Domański ładnie chciał "objechać" Michała Bierzało, ale nie utrzymał piłki w placu gry.

• Domański świetnie znalazł sobie miejsce przed polem karnym i pięknym, precyzyjnym strzałem pokonał Liberę!

• Zmiana w Stali, Damian Bożek zmienia Tomasza Prejsa.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL 1:1!!! Maciej Domański i mamy remis!

• Tymczasem na trybunie gospodarzy pojawiło się kilku kibiców Stali...kibice Siarki już zareagowali i mamy drobną przepychankę.

• Świetne uderzenie z rzutu wolnego, piłka jeszcze po rękach Beszczyńskiego wpadła do siatki! Stal prowadzi w derbach!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL DLA STALI!!!!!! 1:0 po bramce Getingera!

• Nowak wychodził na dobrą pozycję, ale faulowany przed linią pola karnego. Teraz bardzo dobra szansa dla gości!

• Po raz kolejny Prokić! Tym razem ładnie przełożył sobie piłkę na prawą nogę będąc już w polu karnym, ale jego strzał zablokował Waleńcik!

• Koczon ładnie zagrał do wchodzącego Martusia, ale ten drugi na spalonym.

• Ależ to mogła być kontra Stali!! Prokić niczym błyskawica popędził po prawej flance, nawinął jednego z defensorów Siarki i chciał odegrać na środek do wchodzącego Nowaka, ale piłka wybita na korner!

• Uderzenie Domańskiego, ale złe. Piłka otarła się jeszcze o kogoś z muru i wyleciała za boisko.

• Koczon powalony na murawę tuż przed polem karnym! Będzie doskonała okazja dla gospodarzy.

• POPRZECZKA!! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, któryś z zawodników strącił piłkę, a ta omal nie wpadła do bramki Stali!! BLISKO!!

• Bierzało nie ryzykował i wybił piłkę na rzut rożny, choć miał sporo miejsca i mógł rozegrać to inaczej.

• Druga połowa rozpoczęta! Od środka ruszyli tarnobrzeżanie.

• Gospodarze meldują się już na murawie, a zaraz za nimi wracają goście.

• Miały być emocje, a jak na razie, to wieje nudą. Niewiele się dzieje, piłkarze grają na stojąco i bardzo wolno. Goście nie kwapią się specjalnie do ataków, skupiając się na defensywie, co akurat trzeba przyznać im dobrze wychodzi. Siarka natomiast przeważa, atakuje, ale to z kolei nie przekłada się na sytuacje bramkowe, których mieliśmy w tej pierwszej odsłonie jak na lekarstwo. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie będzie ciekawiej i doczekamy się emocji i przede wszystkim bramek.

• Koniec pierwszej, nudnej połowy. Bez bramek w Tarnobrzegu.

• Kolejna akcja Siarki, ale Sulewski wybija na korner.

• Dobry strzał Domańskiego ze środka, ale pewnie łapie piłkę bramkarz Stali.

• ALEŻ BYŁO BLISKO! Martuś wycofał piłkę przed szesnastkę do Stefanika, ten uderzył, a piłka po rykoszecie niemal otarła się o słupek! Rzut rożny!

• Żółta kartka dla Dudy za zatrzymanie akcji Siarki. Rzut wolny i dobra okazja dla gospodarzy.

• Więcek faulowany w środku pola. Siarka przeważa, częściej atakuje i dłużej utrzymuje się przy piłce.

• Groźna akcja Siarki, najpierw dobre zgranie Więcka do Martusia, który z kolei nieco się zagubił, ale finalnie odegrał na prawo do Domańskiego. Ten spróbował mocnej wrzutki, a cała akcja zakończyła się niecelnym strzałem Stromeckiego.

• Żółta kartka dla Kościelnego, który ciągnął za koszulkę Prokicia.

• Fatalna wrzutka Nowaka i Stępień bez problemów wyekspediował piłkę na środek boiska.

• Prejs wywalczył rzut rożny dla Stali.

• Krótko rozegrany stały fragment, a późniejsza wrzutka ostatecznie ląduje w rękawicach Libery.

• Domański faulowany na wysokości pola karnego, będzie okazja do wrzutki. A faulował Bierzało.

• Goście próbują wielu długich zagrań z własnej połowy, jednak większość z nich jest mocno niecelnych.

• Bardzo wolno grają obie drużyny. Nie ma zbyt wiele ruchu na murawie, co przekłada się też na jakość widowiska - trzeba powiedzieć sobie szczerze, że na razie jest nudno.

• Siarka przez chwilę zagrała mocniejszym pressingiem, co zakończyło się faulem. Stal na razie mocno przygaszona.

• Stefanik po starciu z jednym z rywali leży na murawie, ale wydaje się, że wszystko będzie w porządku.

• Dobra próba Stromeckiego z około 20 metrów. Mocny, precyzyjny strzał, ale broni go Libera.

• Świetna akcja Stali, Prokić popędził lewą stroną, bardzo mądrze zatrzymał się w narożniku pola karnego i odegrał do wchodzącego Łętochy, ale Stromecki świetnym wślizgiem przeciął to podanie.

• Stal całą drużyną na własnej połowie, piłkarze Siarki natomiast wymieniają podania w bloku defensywnym, próbując wciągnąć gości na własną połowę.

• Siarka w natarciu, teraz wycofanie piłki do Stefanika na 20. metr, ale strzał wysoko nad bramką.

• Dobra indywidualna akcja Domańskiego, który ściął z lewej strony do środka i oddał strzał, ale piłka po nodze któregoś z obrońców Stali minęła słupek bramki Libery.

• Od środka zaczynają goście. Derby czas, start!

• Piłkarze już gotowi, zaczynamy już za chwilę!

• Szerszeń Wacek oraz trójka sędziowska wyprowadzają piłkarzy na plac gry.

• Piłkarze opuścili już murawę i udali się do szatni, czekamy zatem na pierwszy gwizdek arbitra!

• Dwóch zawodników, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali barwy Stali Mielec wyjdą dziś w pierwszym składzie Siarki, a mowa tu o Kamilu Kościelnym oraz Macieju Domańskim. Trzeci - Mariusz Korzępa, znajduje się na ławce rezerwowych.

• Obie ekipy już w intensywnej rozgrzewce, do meczu niewiele ponad 20 minut.

• W ubiegłym sezonie w meczu obu zespołów w Tarnobrzegu padł bezbramkowy remis. W Mielcu triumfowali gospodarze, wygrywając 2:1.

• W poprzedniej serii gier, Siarka uległa na wyjeździe z ROWem Rybnik 2:3, natomiast Stal podzieliła się punktami z Radomiakiem Radom, remisując 1:1.

• Jako, że do meczu pozostało jeszcze ponad pół godziny, zapraszam do przeczytania zapowiedzi spotkania - ZAPOWIEDŹ.

• Spotkanie zapowiada się arcyciekawie z kilku względów. Po pierwsze, Stal jest liderem 2. ligi, Siarka natomiast ze stratą 7 punktów znajduje się na 4. lokacie. Po drugie, mecz ten jest meczem derbowym, a jak powszechnie wiadomo - te rządzą się swoimi prawami.

• Bramkarze obu zespołów rozpoczęli już rozgrzewkę.

• Pogoda w Tarnobrzegu dziś zmienna - raz pada deszcz, a raz nie. Warto jednak odnotować, że jest całkiem ciepło.

• Dzień dobry! Witam serdecznie w sobotnie przedpołudnie ze stadionu miejskiego w Tarnobrzegu! Już dziś dojdzie tu do hitowego spotkania w ramach 13. kolejki 2. ligi - Siarka Tarnobrzeg podejmie w derbach Stal Mielec. Początek spotkania o godzinie 12:00!