Siarka Tarnobrzeg 1 - 0 Stal Stalowa Wola

1

Stal Stalowa Wola

0

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• W doliczonym czasie karnego nie wykorzystał jeszcze Martuś. Siarka wygrywa ze Stalą i zbliża się do czołówki, odskakując dzisiejszym rywalom na 5 punktów.

• No, w końcówce niesamowite emocje! Było naprawdę gorąco, ale to Siarka cieszy się ze zwycięstwa! W drugiej połowie Stal grała o wiele lepiej, niż w pierwszej, ale to nie wystarczyło. Negatywnym bohaterem na pewno Przemysław Oziębała, który nie dość, że fatalnie spudłował w dobrej okazji, to później osłabił swój zespół.

• Koniec! Siarka wygrywa WIELKIE DERBY PODKARPACIA 1:0!!

• Nie ma gola!! Wietecha broni karnego Martusia!

• Czerwień dla Oziębały!

• KARNY DLA SIARKI!!!

• Ładna piłka Frankiewicza do Chłonia, ale pierwszy przy piłce Kowalski, który wyekspediował ją w aut.

• Jeszcze 4 minuty potrwa to spotkanie.

• Kartka dla Głaza.. Nie mam pojęcia za co.

• BLISKO!! Giel główkuje, piłka jeszcze po rykoszecie dosłownie o milimetry mija słupek bramki Siarki!!

• Wrzutka Stali wybita, dobijać próbował Łanucha, ale dobrze zablokował go Stępień.

• Kartka dla Stępnia

• Martuś ładnie przedłużył do Głaza, ten wrzucił do wbiegającego Chłonia, ale Bartosiak główkuje na korner!

• I zmiana w Siarce, Doriana Buczka zastąpi Jakub Głaz.

• Żółta kartka dla Oziębały za dyskusje.

• Nakładka Oziębały, Grzesik leży na murawie i zwija się z bólu.

• Golkiper Stali prowokuje kibiców Siarki, na trybunach gorąco.

• TO POWINIEN BYĆ GOL!! Najpierw w świetnej sytuacji znalazł się Przezak, ale jego strzał kapitalnie obronił Pawlus, do odbitej piłki dobiegł jednak Oziębała i mając przed sobą pustą bramkę niemal...przekopał piłkochwyty! Fatalne pudło!

• Sylwestrzak dobrze wybił piłkę spod nóg Oziębały.

• Dariusz Frankiewicz na boisku, zmienia Jakuba Wróbla.

• Groźnie pod bramką Siarki! Oziębała oddał strzał, ale zablokowany!

• ...a za Przemysława Stelmacha wejdzie Kacper Siudak.

• Podwójna zmiana w Stali, za Tomasza Płonkę wchodzi Paweł Giel...

• Żółta kartka dla Płonki za atak łokciem na Wróbla.

• Siarka przejęła piłkę, ale jeden z graczy Stali momentalnie sfaulował, nie dopuszczając do kontry.

• Strzału spróbował Łanucha, ale bardzo źle.

• Wawrzyński dobrym wślizgiem wybił piłkę spod nóg Martusia.

• I jest zmiana w Siarce, ale nie Frankiewicz a Mandzelowski wejdzie na murawę, a zastąpi Daniela Koczona.

• Do wejścia przygotowuje się Dariusz Frankiewicz.

• Kapitalny wślizg Stępnia, którym wyłuskał piłkę spod nóg Płonki!

• Świetny rajd Martusia do środka, miał okazję do strzału ale oddał futbolówkę na lewo do Koczona, ten po zwodzie oddał strzał, ale zbyt słabo.

• Wrzutka Kantora, ale wybija Waleńcik.

• Świetna prostopadła piłka Wróbla do wychodzącego Koczona, ten znalazł się oko w oko z bramkarzem gości, ale przegrał ten pojedynek!

• Ojoj, cóż za błąd Wietechy! Golkiper Stali wyszedł z bramki, ale Martuś sprytnie go minął, z tym, że później nie wiedział co zrobić i stracił!

• Fatalne uderzenie Łanuchy z 30 metrów, od bramki wznowi Pawlus.

• Słabiutkie uderzenie Stępnia, strzał całkowicie bez siły.

• Łanucha fauluje Koczona przy narożniku pola karnego, będzie dobra szansa dla gospodarzy.

• ALEŻ BLISKO!! Stal mogła tę połowę rozpocząć koncertowo! Oziębała uderzył niecelnie, ale Płonka dosłownie o centymetry nie sięgnął piłki!! TO POWINNO BYĆ WYRÓWNANIE!

• Druga połowa rozpoczęta! Gospodarze ruszyli.

• Gospodarze prowadzą jednak zasłużenie. Do 30 minuty gospodarze dosłownie zgnietli Stal, środek pola praktycznie nie funkcjonował. Gracze Stali zanotowali mnóstwo strat w środkowej strefie boiska, Siarka natomiast konsekwentnie atakowała. W 11. minucie arbiter odgwizdał jedenastkę po faulu na Martusiu, a rzut karny na bramkę zamienił Stępień. Później jednak Siarce brakowało wykończenia, lub świetnymi paradami popisywał się Wietecha.

• Trzeba sobie powiedzieć, że nie jest to mecz, jakby chciałoby się oglądać. Po początkowej dominacji Siarki mecz się wyrównał, ale goście nie stworzyli sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia bramki. Emocji lekko brakuje, ale liczymy, że zmieni się to w drugiej odsłonie.

• Koniec pierwszej połowy! Siarka prowadzi w Wielkich Derbach Podkarpacia 1:0 po bramce Konrada Stępnia z rzutu karnego! Wracamy za kwadrans.

• Uderzenie Buczka z ponad 30 metrów, nad bramką Stali. Sędzia doliczył 1 minutę.

• Groźna kontra Stalówki. Przezak ograł na prawej stronie Grzesika i wrzucił do środka, ale tam dobrze interweniował Chłoń.

• Wróbel faulowany przez Łanuchę przy linii bocznej.

• Sylwestrzak z powrotem na boisku. Mecz się wyrównał, goście zaczęli atakować.

• A jednak skończyło się na strachu. Piłkarz Siarki zszedł o własnych siłach i zaraz najprawdopodobniej wróci na murawę.

• Kontuzja Sylwestrzaka, coś z kostką. Nie wygląda to ciekawie.

• Próba wrzutki Oziębały, ale piłka odbiła się jeszcze od jego nóg i od bramki zacznie Pawlus.

• Wietecha wyraźnie wściekły na swoich kolegów. Mimo dopingu kibiców Siarki byłem w stanie coś tam zrozumieć z tego, co wrzeszczał :-)

• Uderzenie bardzo aktywnego Chłonia, ale bez kłopotów Wietecha.

• Kowalski nie ryzykował straty i wybił piłkę na aut w pobliży własnej szesnastki.

• Na spalonym Dorian Buczek.

• No, piłkarz Stali doczekał się salwy braw na stadionie Siarki... Kantor dopadł do odbitej piłki i chciał oddać strzał, ale piłka zamiast w stronę bramki powędrowała w stronę...linii środkowej :-)

• Wrzucał Kantor, piłka odbita od jednego z graczy Siarki wyleciała za linię końcową. Korner.

• Goście zepchnęli Siarkę do głębokiej defensywy, a Waleńcik fauluje blisko pola karnego. Żółta kartka.

• Ciekawa wrzutka Koczona i główka Chłonia z 11 metrów, ale pewnie broni Wietecha.

• Mnóstwo błędów po stronie gości. Siarka jak na razie ma pełną inicjatywę.

• Dobra kontra Siarki, ale Wróbel źle wybrał, zagrywając do Buczka! Mógł to zrobić lepiej.

• Żółta kartka dla Sylwestrzaka za faul na Kowalskim.

• Dobra interwencja Wawrzyńskiego, który zastopował szarżującego Martusia.

• Sylwestrzak nie zrozumiał się z Chłoniem, od bramki zacznie Wietecha.

• Dobra wrzutka, golkiper Stali minął się z piłką, ale nikt nie zamknął akcji. Drugi korner, bo piłkę wybił jeden z defensorów.

• Uderzenie Martusia z rogu pola karnego, Wietecha odbija na rzut rożny!

• Długa piłka do wychodzącego Buczka, ale zawodnik SIarki nie poradził sobie z Bogaczem i...piłką.

• Fatalna wrzutka Chłonia, od bramki Wietecha.

• Koczon faulowany przez Bartosiaka 25 metrów od bramki. Gospodarze na razie dominują.

• Pewny strzał kapitana Siarki w lewy dolny róg bramki Stali! Gospodarze prowadzą!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!! Konrad STĘPIEŃ!

• Martuś wpadł w pole karne Stali i został powalony na murawę! Rzut karny!

• KARNY DLA SIARKI!!

• Próba strzału Wróbla z blisko 30 metrów, ale strzał słabiutki.

• Ciekawa akcja Siarki. Grzesik posłał górną piłkę na prawo do Chłonia, ten zagrał na środek do Buczka, który z asystą obrońcy zdołał się obrócić, ale tam czyhał już Wietecha, który zgarnął mu piłkę spod nóg.

• Żółta kartka dla Kantora za brzydki faul przy linii bocznej.

• Łanucha fauluje Koczona na 40. metrze, będzie okazja do wrzutki.

• WIETECHA!! Ależ obrona!!! Wrzutka w pole karne, tam Kuba Wróbel dobrze uderzył głową, ale golkiper Stali fantastycznie paruje na korner!

• Przezak fauluje Walencika w polu karnym Siarki.

• Odważny rajd Oziębały prawą flanką, były zawodnik Siarki wparował w szesnastkę Pawlusa, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i zaczną gospodarze.

• Od środka zaczynają goście! Wielkie Derby Podkarpacia czas, start!

• Kibice Siarki ruszają z dopingiem jeszcze przed pierwszym gwizdkiem.

• Szerszeń Wacek oraz trójka sędziowska wyprowadzają piłkarzy na plac gry!

• Szybko jeszcze zawodnicy rezerwowi.

Siarka: Beszczyński - Więcek, Frankiewicz, Michalewski, Głaz, Mandzelowski

Stal: Drzymała - Mistrzyk, Kachniarz, Maciąg, Siudak, Giel

• Gospodarze udali się już do szatni, goście jeszcze w rozgrzewce.

• W tej kolejce rozegrany rozstał już jeden mecz, a mianowicie ROW Rybnik bezbramkowo zremisował z GKS-em Tychy. Mecz Okocimski Brzesko - Gryf Wejherowo został rozstrzygnięty na korzyść gości 3:0 (walkower), gdyż Piwosze wycofali się z rozgrywek drugoligowych.

• Cofając się jeszcze do poprzedniej rundy, a mianowicie do końcówki listopada - gospodarze w ostatnim meczu w 2015 roku odprawili z kwitkiem Znicz Pruszków aż 4:0, natomiast goście przegrali u siebie z Radomiakiem 2:3.

• W drugoligowej tabeli gospodarze zajmują 6. lokatę ze stratą 11 punktów do lidera z Mielca, oraz 7 punktów do Rakowa Częstochowa, który zajmuje ostatnie miejsce premiowane bezpośrednim awansem do 1. ligi. Stalówka natomiast znajduje się 2 lokaty niżej od Siarki, ze stratą 2 "oczek" do dzisiejszego rywala.

• W obecnych rozgrywkach obie drużyny zagrały już raz ze sobą. W Stalowej Woli padł remis 1:1, a bramki strzelali Tomasz Płonka oraz Marcin Stefanik.

• W poprzednim sezonie Siarka pokonała u siebie Stal 2:1 mimo, że przegrywała 1:0. Dwie bramki Marcina Truszkowskiego dały jednak upragnione zwycięstwo w meczu derbowym. A bramki w tym meczu padały tak:

• Obie drużyny już się rozgrzewają, kibiców na stadionie z każdą chwilą przybywa.

• Jako, że do meczu pozostało jeszcze blisko pół godziny, zapraszam do przeczytania zapowiedzi tego spotkania - ZAPOWIEDŹ.

• Aura dziś jak najbardziej sprzyjająca. Brak opadów, temperatura w granicach 8 stopni Celsjusza. Nic tylko grać :-)

• Dzień dobry! Witam Państwa bardzo serdecznie ze stadionu miejskiego przy Alei Niepodległości 2 w Tarnobrzegu! Przed nami Wielkie Derby Podkarpacia - Siarka Tarnobrzeg podejmuje Stal Stalowa Wola! Początek o 14...