Stal Stalowa Wola 1 - 1 Siarka Tarnobrzeg

Siarka Tarnobrzeg

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• A więc mamy remis w Wielkich Derbach Podkarpacia. Na pewno z tego remisu bardziej cieszą się zawodnicy Stali, gdyż wyszarpali ten jeden punkt w ostatnich minutach meczu. Mecz był bardzo ostry i na dobrą sprawę, to obie ekipy mogłyby kończyć ten mecz w niepełnym składzie.

• KONIEC MECZU! 1:1 w Tarnobrzegu!

• Sulkowski faulem zatrzymał groźną kontrę Stali i zasłużenie żółta kartka.

• Rzut rożny dla Siarki, wybite dośrodkowanie Sulkowskiego.

• 4 minuty doliczone

• Michał Czarny w ogromnym zamieszaniu głową daje wyrównanie Stali!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL 1:1!!!!!!!!!!

• Ciekawa akcja Siarki. Najpierw Paluch odegrał na lewo do Bochenka, a ten ładnie wypatrzył wchodzącego Figla, jednak strzał tego ostatniego niezbyt czysty i łapie Wietecha.

• Stępień świetnie minął kilku zawodników Stali, zagrał na lewo do Sulkowskiego, ale jego strzał zablokowany.

• Samołyk nie zdążył do piłki i od bramki Melon.

• Figiel nie zrozumiał się z Tunkiewiczem i wybił piłkę w aut. A była szansa na kontrę Siarki, bo środek boiska był pusty.

• Melon pewnie łapie dośrodkowanie Sekulskiego. Stal ruszyła w ostatnich minutach do ataku.

• Sędzia pokazał żółtą kartkę dla Michała Czarnego za nadmierne używanie łokcia.

• Nadolski faulowany przez Sekulskiego. Zaostrza się to spotkanie.

• Marcin Figiel zmienia kontuzjowanego Marcina Truszkowskiego.

• Konieczna będzie zmiana. Jakiś uraz mięśniowy "Truszkina".

• Teraz na murawie leży Truszkowski, a piłkarze Stali wybijają piłkę dopiero po sporej porcji gwizdów kibiców Siarki.

• I zapowiadana zmiana w Stali, Kamil Samołyk za Dawida Pigana.

• ARTUR MELON!! Kapitalnie broni sytuację sam na sam! Okazję miał Sekulski! Teraz Melon ostro krytykuje zawodnika Stali, który nie wybił piłki, mimo, iż na murawie leżał Stefanik.

• Szykuje się również zmiana w szeregach gospodarzy, do wejścia przygotowany już Kamil Samołyk.

• Zmiana w Siarce, za Jakuba Więcka pojawia się Bartosz Sulkowski.

• Zmiana w Stali, za Radosława Mikołajczaka na murawie Michał Michałek.

• Siarka ruszyła z kontrą, Truszkowski zagrał do Palucha, ale ten się zagubił i tylko aut dla Siarki.

• Uderzenie Kowalskiego z ponad 30 metrów obok bramki.

• I kolejna kartka dla zawodnika Stali, tym razem ukarany Radosław Mikołajczak, który próbował wymusić rzut karny.

• Kartka dla Damiana Łanuchy za faul na Łukaszu Nadolskim.

• Paluch słabiutko wrzuca w pole karne, a Wietecha pewnie łapie piłkę.

• Stefanik świetnie zatrzymał Mikołajczaka, który szarżował na prawej stronie.

• Kibice Stali w Tarnobrzegu kibice

• Damian Łanucha zmienia Mateusza Kantora.

• Wrzutka Tunkiewicza za głęboka, dodatkowo faulowany Wietecha.

• Stefanik faulowany nakładką około 30 metrów od bramki Stali. Dośrodkowanie z rzutu wolnego spada na głowę Palucha, ale mamy jeszcze korner.

• Parobczyk mógł mieć wejście smoka! Ładnie wbiegł w pole karne z prawej strony, ale jego mięciutkie zagranie zostało wybite.

• Zmiana w Siarce, za Roberta Chwastka na murawę wchodzi debiutant - Rafał Parobczyk

• Michał Paluch na spalonym! Dostał świetne zagranie i byłby sam na sam z Wietechą, ale sędzia odgwizdał ofsajd!

• Kantor wywalczył rzut rożny, jego dośrodkowanie zablokowane przez Bochenka.

• Siarka miała okazję do kontry, ale Truszkowski ją spowolnił i nic z tego nie wyszło.

• Pierwsza kartka w tym meczu, ukarany nią Jakub Wiecek za faul na Piganie.

• STEFANIK! Ależ blisko Siarka! Dośrodkowanie z rzutu wolnego wprost na głowę Stefanika, ale ten główkuje nad bramką!!

• Mikołajczak fauluje Chwastka. Sędzia nadal nie zdecydował się na kartkę.

• Sekulski sfaulował Stefanika w środkowej części boiska.

• Stępień wrzucał piłkę z autu, ale Paluch nie sięgnął i Wietecha wyłapał futbolówkę.

• Gwizdek sędziego i Siarka zaczyna drugie 45 minut!

• Piłkarze powracają już na plac gry

• Pierwsza połowa przebiegła głównie pod znakiem walki w środku boiska. Siarka oprócz sytuacji bramkowej nie zagroziła bramce Wietechy. Stal była blisko dwukrotnie, ale również "bez szału". Na razie mamy głównie walkę. Zobaczymy, jak będzie w drugiej połowie.

• Była jeszcze okazja dla Siarki. Wrzutka Tunkiewicza jednak wybita przez Wietechę i w tym momencie sędzia zakończył pierwszą połowę!

• Kapitalna interwencja Nadolskiego! Stal ruszyła z kontrą, piłkę w polu karnym otrzymał Mikołajczak, ale Nadolski świetnie wybił mu ją wślizgiem!

• 1 minuta doliczona

• Kantor zagrał na środek do niepilnowanego Mikołajczaka, ale jego strzał fatalny - wysoko nad poprzeczką.

• Dziwna sytuacja. Sędzia liniowy pokazał pozycję spaloną Bartkiewicza, a główny...odgwizdał faul. Piłka przy narożniku pola karnego. Rzut wolny dla Stali.

• Mikołajczak próbował dwójkowej akcji z Gielem, ale strzał tego pierwszego zablokował Nadolski.

• Pigan powalczył o piłkę ze Stępniem, ale górą zawodnik Siarki.

• Pigan fauluje Więcka przy linii bocznej. Wyglądało to groźnie, ale nic się nie stało.

• Tunkiewicz nie zdążył wrócić ze spalonego i sędzia przerywa grę.

• Wrzutka Tunkiewicza w pole karne dotarła do Truszkowskiego, który próbował strzału, lecz nie trafił czysto w piłkę. Próbował jeszcze Robert Chwastek, ale to Michał Paluch potężnym wolejem z kilku metrów wpakował piłkę do siatki! Siarka prowadzi ze Stalą!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL MICHAŁ PALUCH!!!!!!

• Truszkowski faulowany przez Czarnego w narożniku boiska, będzie okazja do "małego rzutu rożnego".

• CHWASTEK! Zawodnik Siarki uderzył z woleja z narożnika pola karnego, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Stali!

• Truszkowski nie patyczkował się z Mikołajczakiem i zdecydowanie powalił go na murawę w walce o piłkę. Tylko upomnienie od sędziego.

• Okres ataku Stali. Gospodarze próbowali kilku wrzutek, ale Siarka skutecznie im to utrudniała.

• Wrzutka do Roberta Chwastka, ale ubiegł go Czarny i głową zagrał do Wietechy.

• Blisko 30 minut za nami. Jak na razie mecz wyrównany, praktycznie bez strzałów na bramki. Walka toczy się głównie w środku boiska.

• Słaba wrzutka, po chwili jeszcze faul i od rzutu wolnego zacznie Stalówka. Sekulski poszkodowany.

• Rzut wolny dla Siarki około 30 metrów od bramki Stali. Wrzucał będzie Marcin Stefanik.

• Stefanik główkuje po dośrodkowaniu Tunkiewicza, ale bardzo niecelnie.

• SEKULSKI BLISKO!! Najpierw świetnie minął Nadolskiego, a po chwili oddał strzał, lecz niecelny!

• Niebezpiecznie! Mikołajczak zgrał piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a Czarny minimalnie nie sięgnął!

• Sędzia uznał, że Nadolski przy główce faulował i podyktował rzut wolny dla Stali.

• Kantor stracił piłkę przy linii bocznej, a po chwili sfaulował Tunkiewicza.

• Niebezpieczna wrzutka Kantora, ale Melon łapie piłkę.

• Nadolski przeciął zagranie Kantora, ale po chwili Stal odzyskała piłkę. Po chwili dobry rajd Kowalskiego na lewej flance i rzut rożny dla gospodarzy.

• Truszkowski próbował minąć Czarnego, ale ten wślizgiem wybił piłkę na korner

• Kowalski zagrał ręką przy linii bocznej i słusznie wychwycił to sędzia. Rzut wolny dla Siarki.

• Tunkiewicz mocno potraktował Sekulskiego i otrzymał słowną reprymendę od arbitra.

• Chwastek ładnie zagrał do Truszkowskiego, ale napastnik Siarki się nie zorientował i piłkę przejęła Stalówka.

• Teraz o uderzenie pokusił się Mikołajczak, ale wprost w Melona.

• Pigan ładnie teraz ruszył lewą stroną, ściął do środka wzdłuż linii pola karnego i oddał dobry strzał, ale Melon bez problemów broni.

• Chwastek zagrał na środek do niepilnowanego Stefanika, ale jego strzał zablokowany.

• Baran dobrze wybił niebezpieczne dośrodkowanie jednego z zawodników Stali.

• Nakładka Marcina Stefanika w kole i rzut wolny dla Stali.

• Paluch uderzał z powietrza, ale za słabo by zaskoczyć Wietechę.

• Fantastyczny doping kibiców Siarki! Sympatycy Stali jak na razie cicho.

• Stępień ładnie przerwał zagranie Giela.

• Słabiutka wrzutka Tunkiewicza, Stal przy piłce.

• Kantor bardzo brzydko sfaulował Bochenka przy polu karnym. Dobra okazja dla Siarki.

• Stępień najpierw zagrał niedokładnie, ale po chwili odzyskał piłkę.

• Stal jak na razie wymienia podania tylko na własnej połowie.

• I zaczynamy Wielkie Derby Podkarpacia!

• Już za moment zaczynamy! Stal Siarka

• Sędziowie wyprowadzają oba zespoły na murawę!

• Kibice Stali zaczynają wchodzić na trybuny

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzą Konrad Gąsiorowski, Grzegorz Jakuszko, Paweł Smyk i Paweł Sitkowski, natomiast obserwatorem będzie...Michał Listkiewicz :)

• Kibice Stali są już pod stadionem, ale nadal czekają przy autokarach.

• Piłkarze schodzą już do szatni, 10 minut do rozpoczęcia spotkania. Kibiców przybywa.

• Ławka rezerwowych Siarki: Pogorzelec, Sulkowski, Waleńcik, Persona, Ciećko, Parobczyk, Figiel

• Ławka rezerwowych Stali: Drzymała - Wrona, Michałek, Łanucha, Samołyk, Tur, Kałat

• Skład gospodarzy już widoczny. Za moment przedstawię ławki rezerwowych.

• Już za chwilę uzupełnię składy o jedenastkę "Stalówki".

• Siarka na rozgrzewce Stal - Siarka

• Stal na rozgrzewce Stal - Siarka

• Obie ekipy już rozpoczęły rozgrzewkę.

• Jak wyglądają ostatnie poczynania obu ekip w lidze? Stal ostatnio pokonała Nadwiślan Góra 2:1, Siarka natomiast zremisowała z Energetykiem ROW Rybnik 1:1. W tabeli oba zespoły dzieli zaledwie 1 punkt.

• Na dzisiejszy mecz ma wybrać się spora grupa sympatyków Stali. Wokół stadionu zebrało się już sporo oddziałów policji. Szykuje się fantastyczne pod względem kibicowskim widowisko.

• Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż Siarka dziś gra na wyjeździe, to trzeba przypomnieć ostatnie wyjazdy tarnobrzeżan do Stalowej Woli. A tam mają lepszy bilans. 2 lata temu padł remis 2:2, natomiast w zeszłym sezonie Siarka wygrała 1:0.

• Jeśli chodzi o ostatnie lata i mecze w Tarnobrzegu, to tutaj górą jest Stal, która w poprzednich dwóch sezonach dwukrotnie wygrywała 2:1.

• W poprzednim sezonie Stal zwyciężyła w Tarnobrzegu 2:1. Na wyjeździe natomiast górą była Siarka, która triumfowała 1:0.

• W dzisiejszym meczu gospodarzem będzie Stal. Spotkanie pierwotnie miało się odbyć w Stalowej Woli, jednak zarząd Siarki zgodził się na przeniesienie spotkania do Tarnobrzega, gdyż stadion w Stalowej Woli jest aktualnie remontowany, co oznaczałoby że kibice mogliby nie zobaczyć tego meczu.

• Spotkanie elektryzuje kibiców chyba nie tylko w Tarnobrzegu i Stalowej Woli, ale również w całym regionie.

• Witam serdecznie ze stadionu miejskiego w Tarnobrzegu i zapraszam na relację LIVE z Wielkich Derbów Podkarpacia, w których to Stal Stalowa Wola podejmie Siarkę Tarnobrzeg.