Zła seria Stalówki! Stal przegrywa w Łowiczu

Łukasz Myszka
Pelikan Łowicz pokonał Stal Stalową Wolę
Pelikan Łowicz pokonał Stal Stalową Wolę Rafał Klepczarek/Polskapresse
W meczu 26. kolejki 2. ligi wschodniej Stal Stalowa Wola przegrała na wyjeździe z Pelikanem Łowicz 0:2. Walczącemu o utrzymanie stalowowolskiemu zespołowi nadal się nie wiedzie, a piłkarze od pięciu spotkań nie zanotowali trzech punktów.

Do przerwy oba zespoły nie zdołały strzelić bramki. Dopiero w 75. minucie nastąpiło przełamanie i gospodarze, a dokładniej Damian Kosiorek dobrze zaasekurował piłkę i wbił ją do pustej bramki. Drugą bramkę Pelikan zdobył w doliczonym czasie gry. Dobry strzał oddał Gamla, ale trafił w poprzeczkę. Na miejscu był jednak Michał Fabijański, który dobił futbolówkę. Goście od 60. minuty grali w dziesiątkę po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Kantora.

Pelikan Łowicz - Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)

Bramki: 75' Kosiorek, 90+1' Fabijański

Kartki: 42' Nowak, 73' Koman (Pelikan) – 21' i 60' Kantor, 45' Fabianowski (Stal)

Pelikan Łowicz: Adrian Olszewski – Michał Adamczyk, Krzysztof Brodecki, Mykola Dremliuk, Maciej Wyszogrodzki, Piotr Koman, Artur Golański (Michał Fabijański 81'), Michał Gamla, Daniel Bończak (Damian Kosiorek 52')(Maciej Perzyna 90+3'), Adrian Świątek, Damian Nowak (Patryk Bojańczyk 46')

Stal Stalowa Wola: Dawid Wołoszyn – Michał Czarny, Mateusz Kantor, Michał Kachniarz, Damian Łanucha, Adrian Bartkiewicz, Wojciech Fabianowski (Damian Juda 69'), Mateusz Agrasiński, Tomasz Płonka, Radosław Mikołajczak, Michał Bogacz

Sędziowie: Maciej Mikołajewski, Krystian Urbański, Marek Michalewski