3. liga lubelsko-podkarpacka: Karpaty uciekają rzeszowskim drużynom

Marcin Trzyna
Karpaty uciekają rzeszowskim drużynom
Karpaty uciekają rzeszowskim drużynom Jakub Hereta/Polskapresse
W 22. kolejce 3. ligi lubelsko-podkarpackiej liderujące Karpaty Krosno wygrały na własnym stadionie z Wisłoką Dębicą 5:1. Punkty straciły obie rzeszowskie drużyny, które w tabeli są tuż za Karpatami. Resovia na własnym stadionie bezbramkowo zremisowała z Orłem Przeworsk. Również gole nie padły w meczu Tomasovii Tomaszów Lubelski ze Stalą Rzeszów.

W sobotę Karpaty Krosno pokonały na własnym obiekcie Wisłokę Dębica 5:1. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 29. minucie, gdy gola z rzutu karnego zdobył Bartłomiej Buczek. Karpaty poszły za ciosem i jeszcze przed przerwą strzeliły dwa gole. Po zmianie stron honorowego gola dla Wisłoki zdobył Radosław Guzik, który popisał się pięknym uderzeniem z dystansu. Na bramkę dębiczan szybko odpowiedział Kamil Walaszczyk i Karpaty prowadziły po 50 minutach 4:1. W końcówce Bartłomiej Buczek strzelił gola na 5:1, dzięki czemu zanotował w tym spotkaniu hattricka.

Obie rzeszowskie drużyny zremisowały swoje spotkania w tej kolejce. Resovia na własnym stadionie bezbramkowo zremisowała z broniącym się przed spadkiem Orłem Przeworsk. Resoviacy dominowali przez większość spotkania, jednak nie potrafili udokumentować swojej przewagi golem. Wpadkę zanotowali również piłkarze Stali Rzeszów, którzy bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Tomasovią Tomaszów Lubelski. CWKS Resovia obecnie traci do liderujących Karpat Krosno 7 punktów, natomiast 10 punktów straty do lidera mają "Stalowcy".

W następnej kolejce odbędą się 78. derby Rzeszowa, gospodarzem spotkania będzie Stal. W rundzie jesiennej derbowy pojedynek zakończył się remisem 1:1. Natomiast liderujące Karpaty Krosno na wyjeździe zmierzą się z Sokołem Sieniawa.