3. liga lubelsko-podkarpacka: Stal Rzeszów wygrała w Jarosławiu

Marcin Trzyna
Patryk Ogorzałek
W meczu 4. kolejki 3. ligi lubelsko-podkarpackiej, Stal Rzeszów wygrała w wyjazdowym meczu z JKS-em Jarosław 2:1. To pierwsza porażka jarosławian w obecnym sezonie.

JKS Jarosław po trzech spotkaniach miał na swoim koncie 7 punktów, a przy okazji nie stracił jeszcze bramki. Rzeszowianie natomiast po trzech meczach mieli w dorobku 6 punktów.

Bardzo dobrze w spotkanie weszli gospodarze, którzy objęli prowadzenie już w 15. minucie. Bramkę z dystansu zdobył Artur Bańka. W 28. minucie Stal mogła doprowadzić do wyrównania, jednak Sebastian Brocki nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem JKS-u.

3 minuty później rzeszowianie dopięli swego i wyrównali wynik spotkania. Piotr Prędota podał piłkę do Sebastiana Brockiego, ten uderzył na bramkę jarosławian, jednak jego strzał odbił Piotr Cisek. Do odbitej piłki dopadł Maciej Maślany, który zdobył gola na 1:1.

W drugiej części gry więcej okazji do strzelenia gola miał JKS Jarosław, który często gościł pod bramką "biało-niebieskich". Jednak w 85. minucie zwycięskiego gola zdobyli rzeszowianie. Znajdujący się w wysokiej formie Sebastian Brocki wykorzystał podanie Piotra Prędoty i strzelił bramkę na 2:1 dla Stali Rzeszów. W następną sobotę Stal Rzeszów zmierzy się z Tomasovią Tomaszów Lubelski.

JKS Jarosław - Stal Rzeszów 1:2
15' Artur Bańka - 31' Maciej Maślany, 85' Sebastian Brocki