3. liga lubelsko-podkarpacka: Resovia niespodziewanie zremisowała z Hetmanem Żółkiewka

Marcin Trzyna
Resovia straciła punkty w meczu z Hetmanem Żółkiewka
Resovia straciła punkty w meczu z Hetmanem Żółkiewka Filip Trubalski
Hetman Żółkiewka sprawił niespodziankę w 3. kolejce 3. ligi lubelsko-podkarpackiej, remisując 1:1 z faworyzowaną CWKS Resovią. Dla drużyny z Żółkiewki to pierwszy zdobyty punkt w obecnym sezonie.

Resovia przystępowała do wyjazdowego pojedynku z Hetmanem jako zespół mający na swoim koncie komplet punktów. Hetman zaś jako jedyny w stawce nie miał na swoim koncie punktów.

Rzeszowianie bardzo szybko objęli prowadzenie, bowiem już w 2. minucie spotkania bramkę po strzale głową zdobył Sebastian Dziedzic. Gospodarze mieli swoje sytuację do wyrównania jeszcze w pierwszej części spotkania, jednak dwukrotnie rzeszowian ratował Bartłomiej Makowski. W 27. minucie powinno być 2:0 dla drużyny z Rzeszowa, jednak Konrad Domoń nie trafił do bramki Hetmana z 5. metrów.

Po zmianie stron spotkanie nieco się zaostrzyło, natomiast obraz gry się nie zmienił i kolejne ataki przeprowadzała Resovia. W 78. minucie z kontratakiem wyszli gospodarze, a bramkę wyrównującą zdobył Damian Koprucha, który dwie minuty później opuścił boisko. W końcówce spotkania Jakub Ząbkiewicz mógł zdobyć bramkę na 2:1 dla Resovii, lecz piłka po strzale 23-latka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Daniela Gwardyńskiego.

Po trzech kolejkach Resovia ma na swoim koncie 7 punktów, co daje trzecią pozycję w tabeli, natomiast Hetman Żółkiewka zajmuje ostatnią pozycję z dorobkiem jednego punktu.

Hetman Żółkiewka - CWKS Resovia 1:1
78' Damian Koprucha - 2' Sebastian Dziedzic

źródło: cwks-resovia / własne