3. liga lubelsko-podkarpacka: Resovia ograła Wisłokę Dębica po golu 16-latka

Marcin Trzyna
Resovia ograła Wisłokę Dębica
Resovia ograła Wisłokę Dębica Filip Trubalski
CWKS Resovia w meczu 8. kolejki 3. ligi lubelsko-podkarpackiej wygrała z Wisłoką Dębica 1:0 po golu Karola Skuby, który dopiero w grudniu będzie obchodził swoje 17. urodziny.

Gospodarze lepiej weszli w spotkanie i już w pierwszych minutach piłkarze z Rzeszowa zagrozili bramce Wisłoki. Resovia mogła objąć prowadzenie w pierwszej połowie, lecz dobre okazji marnowali m.in. Konrad Domoń, Dawid Bieniasz czy Kacper Rop.

Zwycięska bramka dla rzeszowian padła w 72. minucie. Konrad Domoń dograł do Karola Skuby, a ten pokonał bramkarza Wisłoki strzałem obok prawego słupka. Urodzony 12 grudnia 1997 roku Karol Skuba jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovii.

W drugiej części spotkania spotkanie było bardziej emocjonujące, swoje sytuacje miała również Wisłoka Dębica. Blisko wyrównania był Adrian Konrad, lecz jego strzał z główki był minimalnie niecelny.

CWKS Resovia wygrała ligowe spotkanie po trzech remisach z rzędu i awansowała na fotel lidera 3. ligi lubelsko-podkarpackiej, jednak swojego meczu nie rozegrała jeszcze Stal Rzeszów, która również na swoim koncie ma 16 punktów.

CWKS Resovia - Wisłoka Dębica 1:0