3. liga lubelsko-podkarpacka. Stal Rzeszów na remis z Orlętami Radzyń Podlaski

Marcin Trzyna
Stal Rzeszów zremisowała z Orlętami Radzyń Podlaski
Stal Rzeszów zremisowała z Orlętami Radzyń Podlaski Polskapresse
Stal Rzeszów zremisowała na własnym stadionie z Orlętami Radzyń Podlaski 1:1 w meczu 16. kolejki 3. ligi lubelsko-podkarpackiej. Obie bramki padły w pierwszej części spotkania.

Po 15 kolejkach Orlęta Radzyń Podlaski zajmowały 5. lokatę w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Rzeszowianie na uzbierali 8 punktów więcej i plasowali się na pozycji wicelidera 3. ligi lubelsko-podkarpackiej. Mimo że faworytem spotkania byli gospodarze, to pierwsi bramkę zdobyli piłkarze Orląt. Były piłkarz Stali Rzeszów Konrad Maca został sfaulowany na 20. metrze przez Kacpra Drelicha. Precyzyjnym uderzeniem popisał się Rafał Borysiuk, który bezpośrednim strzałem zdobył gola na 1:0.

Radość gości nie trwała zbyt długo, ponieważ cztery minuty później rzeszowianie wyrównali po golu Piotra Prędoty. Doświadczony napastnik wykorzystał dobre dośrodkowanie Piotra Murawskiego i strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza Orląt. Dla byłego napastnika m.in. Motoru Lublin czy Radomiaka jest to 12. trafienie w obecnym sezonie.

W drugiej połowie spotkania gra się zaostrzyła. W pierwszej części spotkania sędzia nie pokazał żadnej żółtej kartki, a po zmianie stron ukarał żółtym kartonikiem ośmiu zawodników – w zespole Stali Arkadiusza Drożdżala i Dominika Bednarczyka, natomiast w drużynie gości Wojciecha Jakubca, Pawła Komara, Arkadiusza Kota, Tomasza Tymosiaka, Łukasza Eberta oraz Konrada Macę.

Piłkarze Orląt w drugiej połowie oddali kilka groźnych strzałów na bramkę rzeszowian, jednak na linii dobrze spisywał się golkiper Stali, Miłosz Lewandowski. Pod koniec spotkania obie drużyny miały sytuacje po rzutach rożnych, jednak nieliczni kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Rzeszowie goli już nie ujrzeli.

"Stalowcy" mimo straty punktów, zachowali drugą pozycję w tabeli, lecz do liderujących Karpat Krosno podopieczni Andrzeja Szymańskiego tracą obecnie 4 punkty. Orlęta Radzyń Podlaski utrzymały się po 16. kolejce na 5. pozycji w tabeli.

Stal Rzeszów - Orlęta Radzyń Podlaski 1:1
18' Piotr Prędota - 14' Rafał Borysiuk

źródło: stalrzeszow.pl / własne