mtr
Piłkarze Stali zgarnęli komplet punktów
Piłkarze Stali zgarnęli komplet punktów KN
Stal Stalowa Wola, po trzech porażkach z rzędu, wygrała w Wielką Sobotę z przedostatnią w tabeli Jutrzenką Giebułtów 2:0. Jaromir Wieprzęć, który otrzymał ultimatum trzech zwycięstw w trzech najbliższych meczach, zrobił więc pierwszy krok w stronę utrzymania stanowiska.

Stal długimi fragmentami nie potrafiła przebić się przez defensywę Jutrzenki, choć swoje okazje miała. W 17. minucie Maciej Wojtak znalazł się w świetnej sytuacji, jednak w tej sytuacji górą był Damian Pawelski, bramkarz przyjezdnych. Kilka minut wcześniej uderzał Piotr Mroziński, ale jego strzał został zablokowany.

Ekipa z Giebułtowa nie przyjechała do Stalowej Woli na łatwe lanie. Sama atakowała. Najgroźniej w drugiej połowie, gdy w pewnym momencie mocno przycisnęła "Stalówkę" do defensywy. Górą jednak byli defensorzy i doświadczony Tomasz Wietecha. W pierwszej połowie Jutrzenka też miała swoje szanse; najgroźniej było w 30. minucie, gdy nad poprzeczką główkował Krzysztof Michalec.

Stal długo męczyła się z niżej notowanym rywalem, ale w końcu dopięła swego. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Mistrzyk. Stal wykonywała rzut rożny, futbolówka trafiła pod nogi Mistrzyka, a ten uratował swój zespół przed falą krytyki precyzyjnym strzałem.

W końcówce Jutrzenka musiała sobie radzić w osłabieniu, po tym jak Grzegorz Silczuk otrzymał drugą żółtą kartkę. Osłabienie przeciwnika skutecznie wykorzystała Stal, która w doliczonym czasie gry podwyższyła prowadzenie. Drugie trafienie w tym meczu zanotował Mistrzyk, który popisał się celnym uderzeniem z ok. 16 metrów.

Stal Stalowa Wola - Jutrzenka Giebułtów 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Mistrzyk 78, 2:0 Mistrzyk 90+3.

Stal: Wietecha - Sobotka, Khorolskyi, Hudzik ż, Waszkiewicz, Wojtak ż (66 Hascak), Mistrzyk, Mroziński, Wiktoruk, Conde ż, Piechniak (88 Płonka). Trener Jaromir Wieprzęć.

Jutrzenka (wyjściowy): Pawelski – Michalec, Iwanicki, Silczuk żż [88 cz], Kubiak, Majcherczyk, Zawadzki ż, Ślaski, Zeszczuk, Jeż ż, Ceglarz. Trener Piotr Powroźnik.