Bartosz Wartałowicz
Sylwester Szymczak
W 18 kolejce 3 ligi grupy 4 Wisła Sandomierz wygrała 3:1 z Lublinianką Lublin. To dobry prognostyk przed kolejnymi meczami rundy wiosennej.

Zwycięstwo Wisły Sandomierz

Wisła Sandomierz - Lublinianka Lublin 3:1 (1:0)
Bramki dla Wisły: Mateusz Wyjadłowski 18, Kamil Uciński 71, Jakub Wódz 89.
Wisła: Czarnogłowski - Bik (73 Cichoń), Sudy, Krajewski (46 Khorolskyi), Bień - Michalczyk, Furman (78 Stokłosa), Wyjadłowski (86 J. Wódz), Kościółek (86 Kotalczyk), Uciński - Pryliński.
Żółte kartki: Furman 52, Kościółek 66, Uciński 74.
Sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów).

Mecz znakomicie rozpoczął się dla Wisły Sandomierz. W 18 minucie wynik otworzył Mateusz Wyjadłowski, zawodnik pozyskany za darmo z Jagiellonii Białystok. Pierwsza połowa nie przyniosła więcej bramek, a i w drugiej trzeba było czekać na kolejne trafienia zawodników z Sandomierza. W 71 minucie meczu rezultat podwyższył Kamil Uciński, który jest wypożyczony z Granatu Skarżysko-Kamienna, a minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, gola na 3:0 zdobył Jakub Wódz, wprowadzony w 86 minucie za Wyjadłowskiego. Rozmiary zwycięstwa nieco zdekoncentrowały zawodników Roberta Chmury, bo Lublinianka, która ma swoje problemy, zdobyła gola honorowego, ale odmłodzony skład gości nie było stać na więcej i mecz skończył się wynikiem 3:1.

Pomimo tego, że Lublinianka przyjechała młodym składem, to cieszą mnie te 3 punkty. To był mecz debiutów, mecz nowej Wisły. Liczę, że z tygodnia na tydzień będziemy się zgrywać - w piątek dokonaliśmy jeszcze trzech transferów, a to niecodzienna sytuacja. Musimy sobie jednak dawać radę i walczyć w każdym meczu. Mecz był bardzo trudny, bo ze względu na padający śnieg, zawodnicy się słabo utrzymywali na nogach. Lublinianka była bardzo ambitna i trzeba było im to oddać. Patrzymy z optymizmem na przyszłość

- powiedział Robert Chmura, trener Wisły.