3. liga lubelsko-podkarpacka. Porażka Hetmana Zamość ze Stalą Rzeszów

Marcin Trzyna
Stal Rzeszów wygrała z Hetmanem Zamość
Stal Rzeszów wygrała z Hetmanem Zamość Krzysztof Kapica/Polska Press
Hetman Zamość przegrał na własnym obiekcie ze Stalą Rzeszów 1:3. Zamościanie przegrali trzynasty mecz z rzędu i zajmują ostatnie miejsce w tabeli bez zdobyczy punktowej.

Spotkanie rozpoczęło się dość nieoczekiwanie, ponieważ po 11 minutach Hetman Zamość prowadził z rzeszowską drużną 1:0. Na listę strzelców wpisał się Damian Baran. Do wyrównania doszło w 35. minucie. Bramkarza Hetmana pokonał Maciej Maślany, dla którego była to trzecia bramka w bieżącym sezonie.

Po zmianie stron podopieczni Marcina Wołowca ruszyli do ataków, jednak długo nie potrafili trafić do bramki ostatniej drużyny ligi. Trener Stali nie miał również na ławce typowego jokera, który potrafiłby odmienić losy spotkania w trudnym momencie. Wręcz odwrotnie, dziś na ławce Stali zasiedli sami młodzieżowcy. W 70. minucie Peter Suswam dograł do Piotra Prędoty, a doświadczony napastnik strzelił gola na 2:1. Od tego momentu "biało-niebieskim" grało się lepiej i w ostatniej minucie spotkania Łukasz Szczoczarz przypieczętował zwycięstwo strzałem do pustej bramki.

Stal Rzeszów po 12 rozegranych spotkaniach (zaległy mecz z Resovią) ma na swoim koncie 25 punktów. Liderem 3. ligi lubelsko-podkarpackiej jest Motor Lublin. Drużyna z Zamościa pozostaje na dnie tabeli z zerowym dorobkiem punktowym.

Hetman Zamość - Stal Rzeszów 1:3
11' Damian Baran - 35' Maciej Maślany, 70' Piotr Prędota, 90' Łukasz Szczoczarz

źródło: stalrzeszow.pl