3. liga lubelsko-podkarpacka: Remis w meczu Orzeł Przeworsk - Stal Rzeszów

Marcin Trzyna
Remis w meczu Orzeł Przeworsk - Stal Rzeszów
Remis w meczu Orzeł Przeworsk - Stal Rzeszów Mateusz Bobola
Orzeł Przeworsk zremisował na własnym stadionie ze Stalą Rzeszów 1:1. Oba zespoły spotkanie kończyły grając w osłabieniu.

Piłkarze Stali Rzeszów przystępowali do niedzielnego spotkania z Orłem Przeworsk w roli zdecydowanego faworyta. Rzeszowianie po 13 kolejkach z dorobkiem 29 punktów zajmowali pozycję wicelidera 3. ligi lubelsko-podkarpackiej. Orzeł Przeworsk zajmował 13. miejsce z 13 punktami na koncie. Piłkarze Stali zdobyli w 13 kolejkach 33 gole, natomiast Orzeł miał ich na koncie zaledwie 11, czyli o jedną bramkę więcej, niż najskuteczniejszy piłkarz Stali, Piotr Prędota.

Podopieczni Andrzeja Szymańskiego przeważali od początku spotkania, jednak to Orzeł wyszedł na prowadzenie. W 24. minucie bezpośredniego gola z rzutu wolnego strzelił Krzysztof Sierżęga. Piłkarze Orła Przeworsk jeszcze w pierwszej części spotkania zagrozili bramce Stali, jednak w sytuacji sam na sam dobrze interweniował Kamil Beszczyński.

Rzeszowianie również mieli szansę na zdobycie bramki. Najpierw Dominik Bednarczyk główkował na bramkę Daniela Furtaka, jednak strzał okazał się niecelny. Tuż przed przerwą strzał Michała Lisańczuka został zablokowany przez defensorów Orła.

Podopieczni Andrzeja Szymańskiego po zmianie stron szybko wyrównali, bo już w 53. minucie do bramki Orła trafił Michał Lisańczuk, który wykorzystał zgranie Piotra Prędoty po dośrodkowaniu Kamila Jakubowskiego.

W 58. minucie Peter Suswam został ukarany drugą żółtą kartką i Nigeryjczyk musiał opuścić boisko. „Biało-niebiescy” mimo gry w osłabieniu, wciąż przeważali na murawie. Pięć minut przed końcem spotkania drugą żółtą kartką został ukarany Dorian Buczek i oba zespoły kończyły mecz grając w osłabieniu. Remisowy wynik utrzymał się do końca spotkania i oba zespoły przypisują sobie na konto po jednym punkcie. Stal Rzeszów traci do liderujących Karpat Krosno już 5 punktów. Krośnianie wygrali 10 mecz z rzędu, pokonując Izolator Boguchwała 1:0.

Orzeł Przeworsk – Stal Rzeszów 1:1
24’ Krzysztof Sierżęga – 53’ Michał Lisańczuk

Czerwone kartki: 85' Dorian Buczek (za dwie żółte) - 58' Peter Suswam (za dwie żółte)