Pewne zwycięstwo Stali Rzeszów z Hetmanem Żółkiewka

Marcin Trzyna
Pewne zwycięstwo Stali Rzeszów z Hetmanem Żółkiewka Marcin Trzyna
W 29. kolejce 3. ligi lubelsko-podkarpackiej Stal Rzeszów pokonała na własnym obiekcie Hetmana Żółkiewkę 5:0. Rzeszowianie byli zdecydowanie lepsi od swojego rywala, który walczy w obecnym sezonie o utrzymanie się w lidze.

Stal Rzeszów rozpoczęła strzelanie już w pierwszej części spotkania. W 22. minucie Piotr Murawski zdobył gola na 1:0, po dokładnym dograniu Sebastiana Brockiego. Podopieczni Marcina Wołowca szybko poszli za ciosem i już siedem minut później zdobyli drugiego gola. Niefortunną interwencję zaliczył 19-letni defensor Hetmana, Jakub Kosiarczyk, który zdobył gola samobójczego. Stal Rzeszów tuż przed końcem pierwszej połowy zdobyła gola na 3:0. Po dośrodkowaniu Piotra Murawskiego, piłkę z kilku metrów do bramki gości wpakował Michał Szymański.

Po zmianie stron Stal wciąż atakowała, ale niecelne strzały oddawali m.in. Peter Suswam i Sebastian Brocki. Rzeszowianie w końcu dopięli swego i w 83. minucie zdobyli kolejną bramkę. Piotr Murawski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości i Stal prowadziła już czterema bramkami. Minutę później Roman Mykytyn został sfaulowany około 20 metrów od bramki Hetmana. Piłkę ustawił sobie Sebastian Brocki i strzałem obok muru pokonał Daniela Gwardzyńskiego.

Stal przed tą kolejką traciła do Karpat Krosno 4 punkty. Krośnianie zremisowali na własnym stadionie z Chełmianką Chełm 1:1 i ich przewaga nad Stalą stopniała do dwóch punktów. Karpaty ostatnie pół godziny grali w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Kolbusz. Z kolei punkty odrobiła również Resovia, która rzutem na taśmę wygrała na wyjeździe z JKS-em Jarosław 2:1. W ostatniej minucie spotkania Piotr Szkolnik zdobył gola z rzutu karnego. "Pasiaki" tracą do liderujących Karpat 3 punkty.

Stal Rzeszów - Hetman Żółkiewka 5:0
22' Piotr Murawski
29' Jakub Kosiarczyk (samobój)
43' Michał Szymański
83' Piotr Murawski
84' Sebastian Brocki