Stal wygrała z Resovią w Derbach Rzeszowa [RELACJA, BRAMKI]

Marcin Trzyna
Krzysztof Kapica/Polska Press
79. Derby Rzeszowa zakończyły się zwycięstwem Stali Rzeszów 2:1. Bramki dla Stali zdobyli Kacper Drelich i Peter Suswam. Gola dla Resovii strzelił Sebastian Fedan. Spotkanie przy ul. Hetmańskiej oglądało blisko 2000 kibiców.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje szanse na objęcie prowadzenia. W 16. minucie piłka trafiła do bramki Stali, jednak wcześniej piłkę ręką zagrał Konrad Domoń. Pod koniec pierwszej połowy Dawid Kaszuba okazał się lepszy od Przemysława Pyrdka w sytuacji sam na sam. Swoje sytuacje miała również Stal, tak jak w 6. minucie, gdy po główce Sebastiana Brockiego świetną interwencją popisał się bramkarz Resovii, Marcin Pietryka. Od początku spotkania obie drużyny grały ostro i z wielkim zaangażowaniem. W pierwszych dziesięciu minutach arbiter z Mielca pokazał dwie żółte kartki, a w całym meczu dziewięć (sześć dla piłkarzy Stali i trzy dla „Pasiaków”).

Po zmianie stron szybko na prowadzenie wyszła Resovia. Piłkę głową do bramki skierował Sebastian Fedan. Stal mogła doprowadzić do wyrównania kilka minut później, jednak Łukasz Szczoczarz nie trafił w światło bramki. Gospodarze zaczęli przeważać na placu gry i w 69. minucie sędzia podyktował rzut karny dla „biało-niebieskich”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kacper Drelich, który umieścił piłkę w bramce Resovii. Gola na 2:1 w 80. minucie zdobył Peter Suswam. Stal wykonywała rzut wolny, obrońcy „Pasiaków” wybili piłkę przed pole karne, a tam znalazł się Nigeryjczyk, który popisał się świetnym uderzeniem z dystansu. Piłka wylądowała w siatce, golkiper Resovii nie miał nic do powiedzenia w tej sytuacji. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stali 2:1, piłkarze długo cieszyli się z kibicami ze zwycięstwa nad lokalnym rywalem.

W 3. lidze lubelsko-podkarpackiej czas na przerwę zimową. Liderem pozostanie Motor Lublin, który ma na swoim koncie 41 punktów. Stal Rzeszów jest wiceliderem rozgrywek ze stratą 1 punktu do Motoru, a Resovia zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 35 punktów.

Stal Rzeszów - CWKS Resovia 2:1
0:1 Sebastian Fedan (52')
1:1 Kacper Drelich (70', rzut karny)
2:1 Peter Suswam (80')

Stal Rzeszów: Dawid Kaszuba - Peter Suswam, Kacper Drelich, Arkadiusz Baran, Maciej Maślany, Sebastian Brocki, Radosław Kanach, Sławomir Szeliga, Michał Lisańczuk (71’ Michał Szymański), Piotr Prędota, Łukasz Szczoczarz (88’ Damian Jędryas)

CWKS Resovia: Marcin Pietryka - Tomasz Ciećko, Przemysław Żmuda, Sebastian Fedan, Radosław Adamski (87’ Mateusz Jurczak), Szymon Kaliniec, Dawid Pałys-Rydzik (74’ Kamil Słoma), Mirosław Baran, Konrad Domoń, Przemysław Pyrdek, Piotr Szkolnik