Warta Poznań przegrała u siebie z Polonią Bytom i oddaliła się od awansu do 2. ligi (ZDJĘCIA)

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski/Głos Wielkopolski
Warta Poznań - Polonia Bytom 1:2
Warta Poznań - Polonia Bytom 1:2 Waldemar Wylegalski/Polska Press
Piłkarska druga liga w sobotę bardzo mocno oddaliła się od drużyny Warty Poznań. W pierwszym spotkaniu barażowym o awans do drugiej ligi Warta przegrała w Poznaniu z Polonią bytom 1:2 i choć w środę będzie jeszcze rewanż w Bytomiu - nie da się ukryć, że znacznie bliżej awansu są bytomianie.

Setki kajakarzy amatorów rywalizowały na Malcie w Poznaniu [ZDJĘCIA]

Zespół Polonii Bytom wygrał w Poznaniu jak najbardziej zasłużenie. Popularni poznańscy zieloni nogą być nawet zadowoleni, że przegrali tylko w takich rozmiarach. Goście z Bytomia od początku przeważali, a efektem tego był gol Dawida Cempy w 20 minucie. Piłkarz Polonii otrzymał piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu z prawej strony i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dal szans Bartoszowi Pawłowskiemu.

Zieloni dopiero po stracie gola zaczęli grać nieco bardziej agresywnie i zdecydowanie i po dziewięciu minutach doprowadzili dość szczęśliwie do wyrównania. Poi dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał Łukasz Spławski i piłka wylądowała w bramce bytomian, nie bez pomocy dość nieudolnie interweniującego bramkarza Marcina Michalaka. Niestety słabo dysponowani piłkarze Warty nie byli w stanie pójść "za ciosem". Wręcz odwrotnie. To bytomianie szybko odzyskali inicjatywę i po kolejnych siedmiu minutach ponownie prowadzili. Po nie wyglądającej zbyt groźnie akcji przyjezdnych Kamil Mańkowski podał futbolówkę do Marcina Lachowskiego, a ten płaskim, niezbyt mocnym uderzeniem po raz drugi zmusił do kapitulacji Pawłowskiego.

Wynik 2:1 dla gości z Bytomia utrzymał się do końca, Z przebiegu gry to poloniści byli bliżej podwyższenia rezultatu, niż piłkarze Warty doprowadzenia przynajmniej do remisu.

Rewanż w Bytomiu w środę o godzinie 19. Podopieczni trenera Tomasza Beksa, żeby znaleźć się w drugiej lidze muszą odnieść zwycięstwo różnicą dwóch lub więcej bramek. Zieloni awansują również wygrywając różnicą jednego gola, ale wynik musi być 3:2, 4:3 bądź jeszcze wyższy, Zwycięstwo Warty 2:1 oznaczać będzie dogrywkę. Każdy inny rezultat premiować będzie drużynę z Bytomia.

W pozostałych sobotnich spotkaniach barażowych Stal Rzeszów - Olimpia Zambrów 2:3 (2:1), Radomiak Radom - Wisła Sandomierz 0:0. Rewanże także w środę.

Warta Poznań - Polonia Bytom 1:2 (1:2)