4 liga. Geo-Eko Ekoball Stal Sanok pokonał Orła Przeworsk 2:0 [ZDJĘCIA]

luks
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok pokonał w środę u siebie Orła Przeworsk 2:0.
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok pokonał w środę u siebie Orła Przeworsk 2:0. Tomasz Sowa
Znakomity mecz zaliczył Mateusz Kuzio. Napastnik Ekoballu Stali zmienił na początku drugiej połowy Sebastiana Sobolaka i w końcówce rozstrzygnął o losach spotkania.

– Długo nie mogliśmy znaleźć sposobu na defensywę Orła. Rywale postawili twarde warunki, z którymi ostatecznie uporaliśmy się. Jak się okazało jednym ze sposobów było wprowadzenie do gry strzelca dwóch goli – podkreślił po meczu Robert Ząbkiewicz, drugi trener sanoczan.

Goście co prawda większą część uwagi poświęcali na zabezpieczenie tyłów, ale ich kontrataków, podczas których wykorzystywali szybkość pomocników, lekceważyć absolutnie nie należało. Właśnie dwa z nich, po przerwie, omal nie przyniosły im powodzenia. Najpierw wyszli czterech na dwóch miejscowych, ale piłka po strzale głową Nykanowicza poszybowała tuż nad poprzeczką. Zaś kilka minut później, również Nykanowicz, uderzał z bliska, a obrońcy zdołali wybić piłkę tuż sprzed linii bramkowej.

– Uważam, że nie zasłużyliśmy na porażkę. Nasza taktyka długo przynosiła efekty, ponieważ graliśmy pewnie w obronie i byliśmy groźni w przodzie. Pozostaje żałować zmarnowanych okazji. Po stracie bramki otworzyliśmy się, czego konsekwencją była druga strata – podsumował z kolei Grzegorz Sitek, trener Orła.

Ekoball Stal Sanok - Orzeł Przeworsk 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Kuzio 78, 2:0 Kuzio 85.

Stal: Krzanowski 6 – J. Ząbkiewicz 6 (65 Jaklik), Kokoć 6, Adamiak 6, Wójcik 6 (55 Sieradzki 6) – Tabisz 6, Lorenc 6 (75 Kaczmarski), Niemczyk 6 (71 Femin), Pielech 6, Baran 6 (60 Lusiusz 6) – Sobolak 6 (53 Kuzio 9). Trener Mateusz Ostrowski.

Orzeł: Przewrocki 6 – Kowal 6, Salwach 6, Strączek 6 (89 Kijanka), Kmiotek 6 – Pigan 5 (80 Głajda), Barszczak 5, Lech 5, Flis 5 (73 Boratyn), Wilk 5 (30 Sobuś 5) – Nykanowicz 6. Trener Grzegorz Sitek.

Sędziował Mroczek 6 (Mielec). Widzów 300.