AC Milan

4

Sampdoria Genua

1

• Nawet przez moment przewaga gospodarzy nie była zachwiana. Ekipa Vicenzo Montelli została pozbawiona jakichkolwiek argumentów. Gdyby nie Viviano, to wynik były jeszcze wyższy. Popisowy występ zanotowali dzisiaj Niang, Bonaventura i niespodziewanie Cerci, który w kilku akcjach pokazał się z dobrej strony.

Relację NA ŻYWO prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne w Ekstraklasa.net

• Już nic więcej nie wydarzy się na San Siro. Sędzia Daniele Doveri kończy mecz. AC Milan pewnie pokonuje Sampdorię 4:1.

• Efektowny wolej Luiza Adriano

Gol Edera na otarcie łez

• Fernando strzela nad murem i nad bramką.

Sędzia dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Eder faulowany ok. 25 metrów od bramki Donnarummy. Może być groźnie.

• Lekko podrażnieni gospodarze dążyli do strzelenia piątego gola. Bonaventura zyskał jedynie rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Porzekadło mówi, że faulowany w polu karnym nie powinien wykonywać rzutu karnego. Eder cały czas wyglądał na pewnego i spokojnym strzałem przy prawym słupku strzela honorowego gola, kompletnie myląc Donnarummę!

• EDER NIE MYLI SIĘ!!!

• Eder faulowany w polu karnym przez Poliego. Sędzia bez wahania wskazuje na "jedenastkę"!

• Bacca zbagatelizował tę okazję, po której obowiązkiem było skierować piłkę do siatki! Kolumbijczyk uderzył zbyt anemicznie i Viviano broni na raty tuż przed linią bramkową!

• Kontra gospodarzy. Błyskawiczne podanie do Backi było zdecydowanie za mocne.

• Gospodarzom ciągle mało! Bonaventura został zablokowany w ostatniej chwili, a strzał Luiza Adriano broni Viviano.

• Sinisa Mihajlović chce zdynamizować prawe skrzydło. Na murawie pojawia się Honda, Keisuke Honda. W stronę ławki udaje się Alessio Cerci.

• Cerci miękko zagrał w pole karne do Luiza Adriano, który "zgasił" piłkę na klatkę piersiową, po czym uderzył z woleja. Piłka przeszła przez rękawice Viviano, po czym wpadła do siatki!

• GOL, LUIZ ADRIANO!!!

• Luiz Adriano mógł, a właściwie powinien, wpisać się na listę strzelców. Dostał świetne podanie z lewego skrzydła od Antonelliego, ale fatalnie przestrzelił

• Świeżo wprowadzony Palombo strzela z ok. 25 metrów obok bramki Milanu. Donnarumma rzucił się bardzie w celu rozgrzania a nie w wyniku zagrożenia.

• Angelo Palombo wchodzi za Davida Ivana.

• Bohatera (?) spotkania, M'baye Nianga, który strzelił dwie bramki i zanotował asystę, zastępuje Luiz Adriano.

• Fernando wrzuca piłkę z prawej strony. Regnini strzela głową wysoko nad poprzeczką.

• Antonelli nie spodziewał się, że piłka tak łatwo dotrze do niego w polu karnym Sampdorii. Został trafiony i szansa na podwyższenie prowadzenia została zaprzepaszczona

• Niang strzela bardzo niecelnie. Viviano od bramki.

• Bonaventura strzela ok. metr obok słupka! Viviano nawet nie drgnął!

• Rzut wolny dla Milanu ok. 25 metrów od bramki Viviano. Może być groźnie.

• Było blisko czwartej bramki gospodarzy! Viviano na raty broni strzał Bonaventury!

• Podanie Pedro Pereiry w pole karne gospodarzy nie znalazło adresata.

• ... a rok młodszy Pedro Pereira wchodzi za Lorenzo De Silverstriego.

• Podwójna zmiana w Sampdorii. Luisa Muriela zastępuje 19-letni Federico Bonazzoli...

• Montolivo zagrywa górną piłkę do Cerciego, ale uczynił to trochę za mocno. Ostatecznie od bramki grę wznawia Viviano.

• Rzut rożny dla gości. Radzą sobie mediolańscy zawodnicy, uprzedzając Edera.

• De Silverstri dobrze dośrodkował w pole karne, ale Abate zdołał wybić piłkę głową poza "szesnastkę". Jeszcze ucierpiał w tej sytuacji. Krótka przerwa w grze.

• Drugi gol M'baye Nianga na San Siro

• Bonaventura pokazał próbkę wysokich umiejętności technicznych, przyjmując piłkę zagraną przez Ceriego. Uderzył jednak nad poprzeczka.

• Viviano łapie piłkę, która była za mocno zagrana do Nianga.

• Sampdoria ma problem by przebić się w ok. pola karnego Milanu. Długie podania są spisane na stratę. Mesbahowi udało się jednak wywalczyć rzut z autu na wysokości "szesnastki" gospodarzy.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Były zawodnik Sampdorii, Andrea Poli, pojawia się na murawie. Zmienia Juraja Kuckę

• Naciskany przez Muriela Donnarumma wybija piłkę pod nogi Barreto, ale on uderzył bardzo niecelnie.

• Do trzech razy sztuka! Fatalny błąd defensywy gości wykorzystał z zimną krwią Niang. W sytuacji sam na sam z Viviano strzela nie do obrony!

• GOL, M'BAYE NIANG!!!

• Niang urwał się kryjącemu go SIlvestre'owi. Ten tego nie wytrzymał i faulem zatrzymał rywala faulem. Viviano dwukrotnie broni strzał Nianga.

• Cerci strzela z dystansu obok bramki Viviano.

• De Silverstri przerwał kontrę gospodarzy wybiciem piłki poza linię boczną.

• Sampdoria zaczyna drugie trzy kwadranse!

• Obie "jedenastki" są już na murawie. Wydaje się, że do drugiej połowy przystąpią bez zmian.

• Powoli powracamy na San Siro na drugie trzy kwadranse meczu AC Milan - Sampdoria Genua. Do przerwy prowadzą gospodarze. Miny tych zawodników mówią wszystko

• Sędzia Daniele Doveri, po doliczeniu dwóch minut, kończy pierwszą połowę. AC Milan zasłużenie prowadzi z Sampdorią po golach Bonaventury i Nianga z rzutu karnego.

• Roberto Soriano ostro potraktował rywala. Za to nieprzepisowe ogląda żółtą kartkę.

• Muriel zablokowany! Już niektórzy widzieli bramkę kontaktową.

• M'baye Niang podwyższa prowadzenie

• Piłka po strzale Edera odbija się od Alexa i wychodzi na rzut rożny. Po nim nie było zagrożenia pod bramką Donnarummy.

• Juraj Kucka przerwał kontrę gości faulem taktycznym. Sędzia upomina go żółtą kartką.

• Spokojne podejście do piłki na dwa tempa i mocny strzał pod poprzeczkę! Viviano był bez szans.

• Lorenzo De Silvestri ogląda żółtą kartkę.

• Abate wrzuca piłkę w karne i Bonaventura łapany za koszulkę przez Di Silverstri. Gwizdek sędziego - rzut karny!

• Zakręcił się Bonaventura w polu karnym rywala. Osaczony przez trzech zawodników w niebieskich strojach wycofał piłkę do Kucki, ale ten stracił ją na rzecz Barreto.

• Fernando dośrodkowuje z rzutu wolnego. Barreto strzela głowa i jeszcze staranował Romagnoliego.

• Po chwili obrona Sampdorii traci piłkę na 30. metrze od własnej bramki. Ta znajduje się u Backi, lecz ten strzela 2-3 metry obok lewego słupka.

• Bonaventura zbiera świetne dośrodkowanie Nianga z prawej strony! Strzela bez przyjęcia wysoko nad poprzeczką.

• Ivan fauluje Romagnoliego w środku pola. Szybko rozegrany stały fragment gry, po którym Cerci - będąc przy prawym narożniku pola karnego gości - uderzył źle.

• Dośrodkowanie Di Silverstriego nie znajduje adresata w polu karnym gospodarzy.

• Świetna akcja Backi po podaniu z Nianga piątką. Kolumbijczyk nie zdążył uderzyć w stronę bramki.

• Nieudane zagranie Antonelliego daje jednak rzut z autu na wysokości pola karnego gości. Po chwili Cerci wywalczył rzut rożny.

• Zrobiło się gorąco w polu karnym Milanu po... chaotycznej interwencji Alexa i Romagnoliego. Na ich szczęście piłkę jako ostatni dotknął Eder.

• Viviano broni strzał Cerciego. Piłka leciała w sam środek bramki przez co bramkarz gości miał ułatwione zadanie.

• Dwójkowa akcja Muriela z Barreto zniweczona niedokładnym podaniem zwrotnym pierwszy z wymienionych.

• Antonelli ruszył lewa stroną. Nie kontrolował ustawienia obrony Sampdorii i dał złapać się na spalonego.

• Gol Giacomo Bonaventury

• Romagnoli niespodziewanie podłączył się do akcji ofensywnej! Poholował piłkę kilkanaście metrów, po czym ograł "na zamach" obrońcę i zdecydował się na strzał. Został on jednak zablokowany.

• Atak Sampdorii przerwany na 30. metrze od bramki gospodarzy.

• Gospodarze ruszyli za ciosem i o mały włos nie podwyższyliby prowadzenia! Niang strzela z ok. prawego narożnika pola karnego tuż obok lewego słupka!

• Bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu. Kucka minął rywali jak Hermann Meier tyczki i podał do Nianga. Ten urwał się kryjącemu go obrońcy, wparował w pole karne i zagrał na wprost bramki do Bonaventury, który z kilku metrów dopełnił formalności!

• GOL, GIACOMO BONAVENTURA!!!

• Cerci jest aktywny od pierwszych minut. Dobrze dośrodkował w pole karne, ale Bonaventura nie zdołał tego wykorzystać.

• Składna akcja Sampdorii lewą stroną i błyskawiczny przerzut do Mesbaha. Tego powstrzymał jednak wracający Cerci.

• Niang faulowany na prawej stronie kilkanaście metrów za linią środkową. Jeżeli goście wymienią 3-4 podania do przodu, to można mówić o wielkim wydarzeniu.

• Cerci przeprowadził akcję w stylu Robbena - "złamał" akcję do lewej nogi i uderzył zza pola karnego. Został jednak zablokowany.

• Bacca na spalonym. Błąd liniowego - "zaspał" Mesbah. I, jak widać, sędzia boczny też.

• Cerci kieruje piłkę do siatki gości, dobijając strzał Backi, który przeprowadził kapitalną indywidualną akcję. Sędzia jednak odgwizdał spalonego!

• Bacca skutecznie powstrzymany przez Fernando na 20. metrze.

• Podanie w kierunku Antonelliego na lewe skrzydło zostało przecięte przez Barreto. Gospodarze prowadzą grę, Sampdoria nastawia się na kontry.

• Podanie Nianga zza pola karnego zamieniło się na strzał. Bardzo niecelny. Vivano wznawia grę od bramki.

• Za mocne, zbyt głębokie podanie Cerciego w pole karne. Obrona Sampdorii radzi sobie w tej sytuacji.

• Eder potrzebował pomocy medycznej. Napastnik gości może jednak grać dalej, ale czeka na wejście na murawę.

• Ten "wielbłąd" jak mówi klasyk Donnarummy mógł przynieść stratę bramki! Naciskany bramkarz gospodarzy wybił piłkę pod nogi Soriano. Ten uderzył niemal natychmiast, ale Donnarumma zdołał się zebrać i sparować strzał!

• Gospodarze zaczynają spotkanie ze środka boiska!

• Losowanie stron. Przy arbitrze głównym Montolivo i Viviano.

• Wychodzą! Z głośników rozbrzmiewa hymn Rossonerich.

AC Milan - Sampdoria

• Zniecierpliwieni kibice czekają na wyjście na murawę zawodników ACM i Sampdorii. Ci jeszcze "grzeją" się w szatniach.

• Obsada sędziowska

• sędzia główny: Daniele Doveri
    • liniowi: Francesco de Luca i Marco Musolino
    • sędzia techniczny: Giorgio Peretti
  • Obaj trenerzy mają lekki zawrót głowy spowodowany kontuzjami.

W AC Milan na pewno nie zagrają kontuzjowani Menez, de Jong, Diego Lopez, Balotelli i Bertolacci.

Z kolei Vicenzo Montella nie postawi na Codę, Mesbaha, Coreę, Kristicicia (wszystkich wykluczyły kontuzje) oraz Zubanovicia, który pauzuje za kartki.

• Bilans bezpośrednich spotkań wskazuje gospodarzy jako zwycięzców dzisiejszego spotkania. W sześciu ostatnich meczach (brano pod uwagę wyłącznie w Serie A) Rossoneri wygrywali dwa razy, a czterokrotnie był remis. Sampdoria czeka na zwycięstwo od 26 sierpnia 2012 r. Miało to miejsce właśnie na San Siro.

• Przed tym spotkaniem obie ekipy lekko rozczarowują. Gospodarze są na ósmej pozycji z 20 punktami na koncie (do lidera, Interu, traci dziesięć "oczek"). Sampdoria jest 12 (16 punktów, 5 nad strefą spadkową).

• I rezerwowi AC Milan: Abbiatti - L. Adriano, Calabria, De Sciglio, Ely, Suso, Honda, Mauru, Mexes, Nocerino, Poli, Zapata.

• Niebawem poznamy pełne "jedenastki" obu drużyn. Pora jednak przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od gości: Brignoli, Puggioni - Bonazzoli, Carbonero, Cassani, Cassano, Christodoulopoulos, Palombo, Pereira, Rocca, Rodriguez.

• Na zakończenie piłkarskiej soboty przygotowaliśmy relację z Serie A, która rzadko pojawia się w naszym serwisie. Dzisiaj na San Siro AC Milan podejmie Sampdorię Genua.

Na relację z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski.