Adamski straci początek rundy?

/Dziennik Łódzki
Arka Gdynia 4:0 ŁKS Łódź
Arka Gdynia 4:0 ŁKS Łódź P.IK.
Piłkarze ŁKS zremisowali w meczu sparingowym z liderem grupy zachodniej drugiej ligi Olimpią Grudziądz. W trakcie pierwszej połowy kontuzji mięśnia doznał Marcin Adamski. W poniedziałek powinno być wiadomo, jak poważny jest to uraz.

Jeśli okaże się, że Adamskiego po raz kolejny czeka dłuższa przerwa, będzie to strata dla ŁKS. Przez większą część rundy jesiennej obrońca nie mógł grać z powodu kłopotów z kolanem. Trener Andrzej Pyrdoł miał nadzieję, że wiosną będzie mógł na niego stawiać. Jeśli jednak potwierdzi się wstępna diagnoza o naderwaniu mięśnia, Adamskiego czeka kilkutygodniowa przerwa w treningach. W meczu z Olimpią brakowało bramkarza Bogusława Wyparły, którego trener postanowił oszczędzać.

Oba gole w meczu na sztucznym boisku w Kleszowie padły w pierwszej połowie. Najpierw z bliska gola dla Olimpii zdobył Piotr Ruszkul, a chwilę później wyrównał Dariusz Kłus. Duży udział przy golu dla ełkaesiaków miał testowany junior Akademii Piłkarskiej ŁKS Agwan Papikjan, który dośrodkował z prawej strony, a do wypuszczonej przez bramkarza Olimpii piłki dopadł Kłus i z bliska wbił ją do bramki. To drugi gol Kłusa w drugim sparingu, bo w środę trafił do siatki także w przegranym 1:2 meczu z GKS Bełchatów.

Prawdopodobnie w najbliższych dniach piłkarzem ŁKS zostanie Marcin Kaczmarek z Lechii Gdańsk. Jak informowaliśmy w sobotę, piłkarz nie ma już szans na grę w gdańskim klubie i wznowił rozmowy z ŁKS. Nieoficjalnie wiadomo, że ma też propozycje z Polonii Bytom i Cracovii, ale najchętniej przeniósłby się do Łodzi. Lechia chce za niego 60 tysięcy złotych, więc nawet niezbyt bogaty ŁKS jest w stanie wykupić jego kartę. Decyzja o przeprowadzce Kaczmarka do Łodzi ma zapaść w tym tygodniu.

W sobotę pojawiła się informacja, że ŁKS jest zainteresowany również Mariuszem Zasadą, który jesienią był wypożyczony z Polonii Warszawa do Górnika Łęczna. Liderem na liście życzeń ełkaesiaków jest jednak Kaczmarek.

Kolejny mecz sparingowy piłkarze trenera Pyrdoła rozegrają w sobotę o godz. 13 ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie odbędzie się w Jarocinie.