AFC Bournemouth

1

Liverpool FC

3

• Liverpool wygrał 3:1, ale w drugiej połowie najadł się nieco strachu. Gospodarze stworzyli sobie kilka bardzo dobrych okazji podbramkowych, ale tylko jedną z nich potrafili zamienić na gola. Bournemouth odpadło, ale pokazało, że potrafi grać naprawdę nieźle. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Mark Clattenburg kończy mecz, Liverpool w półfinale!

• Spokojnie rozgrywają piłkę goście. W tym meczu już nic im nie grozi

• Ritchie oddał strzał sprzed pola karnego, ale był on za lekki i Jones spokojnie złapał piłkę

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• I na boisku melduje się już Borini, a zmienia on Stevena Gerrarda

• Kiepskie było dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale Centra Frasera z prawej strony już bardzo dobra. Po niej strzał głową Cargill, ale z bliskiej odległości trafił on prosto w bramkarza!

• Tymczasem drugą zmianę wykorzystuje Brendan Rodgers. Emre Can wchodzi za Coutinho

• Naciskają wyraźnie podopieczni Eddie'ego Howe'a. Czy będą w stanie jeszcze zagrozić faworyzowanemu rywalowi?

• Ritchie zaatakował lewą stroną boiska i wywalczył rzut rożny

• I znowu blisko gospodarze! Fraser oddał bardzo dobry strzał z prawej strony pola karnego, a piłka minimalnie minęła bramkę!

• Słupek! Gosling oddał świetny strzał sprzed pola karnego, a piłka odbiła się od słupka!

• Henderson faulował Frasera na własnej połowie boiska

• Kolejna indywidualna próba Coutinho, a tym razem powstrzymał go Elphick.

• Lallana, cóż to było za podanie! Coutinho zaatakował indywidualnie, ale w polu karnym zgubił piłkę. Ta trafiła do Lallany, a on zdecydował się na podanie krzyżakiem do Sterlinga. Anglik przestrzelił z dogodnej pozycji!

• Arter faulował Lallanę na jego połowie boiska

• Aj, było blisko gola kontaktowego! Z lewej strony w pole karne dośrodkował O'Kane, Fraser zgrał głową do środka, ale z futbolówką minimalnie minął się się Wilson!

• Wilson wdarł się z piłką w pole karne, ale tam świetnie powstrzymał go Sakho

• Marković dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to wprost w jednego z obrońców gospodarzy

• Fraser zaatakował lewą stroną boiska, ale tam świetnie powstrzymał go Kolo Toure i grę od bramki wznowi Brad Jones

• Sakho oddał strzał głową po tej centrze z narożnika boiska, ale piłka minęła bramkę "Wiśni"

• Gerrard dośrodkował z rzutu wolnego, ale obrońcy gospodarzy wybili piłkę na rzut rożny

• Ritchie świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, piłka odnalazła Goslinga, a ten najpierw minął obrońcę, a następnie pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Gosling zmniejsza straty!

• Rzut rożny mieli goście, ale kiepsko go wykonali i obrońcy wybili piłkę

• A za Kermorganta wchodzi Arter

• Dwie zmiany u gospodarzy. Fraser wchodzi za Stanislasa

• Marković! Dobry, ale nieznacznie niecelny strzał z okolic 15 metra!

• Lallana zagrał dobrą piłkę do Sterlinga, ten wkręcił w ziemie Elphicka i następnie pewnym strzałem wykorzystał sytuację sam na sam z Borucem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Sterling, 3:0 dla Liverpoolu!

• Nieco dłużej są teraz przy piłce gospodarze, ale niewiele z tego wynika

• Skrtel oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka minęła bramkę gospodarzy

• Długa piłka od Gerrarda w kierunku Sterlinga, ale tego uprzedził Elphick. Po chwili Artur Boruc... okiwał swojego byłego kolegę z Southampton, Adama Lallanę

• I zaczynamy drugą połowę

• Jeszcze przed wznowieniem gry mamy zmianę u gości. Sakho wchodzi za Lovrena

• Dobrze poczyna sobie Liverpool i jego prowadzenie jest jak najbardziej zasłużone. The Reds dłużej utrzymują się przy piłce i potrafią zagrozić bramce Artura Boruca. Polak wygląda nieźle, wybronił dwie groźne sytuacje, a przy golach był bez szans

• Już sam na sam z bramkarzem wychodził Sterling, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej

• I znów długo podania wymieniają goście. Po raz kolejny padnie po tym gol?

• Z rzutu rożnego dośrodkowywał Gerrard, ale obrońcy gospodarzy poradzili sobie z tym zagrożeniem i wybili piłkę

• Lewą stroną zaatakował Coutinho, ale tam spokojnie zatrzymał go Francis

• To powinna być bramka kontaktowa! Wilson dośrodkował z prawej strony boiska, a będąc niepilnowanym blisko bramki przestrzelił Kermorgant!

• Najpierw Coutinho zaatakował indywidualnie, wszedł z piłką w pole karne i oddał strzał, po którym Boruc odbił piłkę. Ta wyszła przed pole karne i trafiła do Markovicia, a ten uderzył nie do obrony

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Lazar Marković i już 2:0 dla The Reds!

• I Liverpool wrócił do długiego wymieniania podań, z którego dość mało wynika. Choć trzeba oddać temu zespołowi, że po jednej z takich wymian padła bramka

• Jednym i drugim brakuje teraz dokładności i popełniają proste błędy. Obie drużyny nie potrafią wymienić choćby kilku podań

• Liverpool znów długo, mozolnie buduje swoją kolejną akcję

• Lazar Marković dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, Jordan Henderson zgrał ją głową w kierunku bramki, a Sterling z bliskiej odległości pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Raheem Sterling, 1:0 dla gości!!

• Słabo rozegrali swój rzut rożny goście, obrońcy Bournemouth spokojnie wybili piłkę

• Boruc! Świetna interwencja Polaka po strzale Lallany sprzed pola karnego!

• Ależ było blisko gola! Najpierw Gosling zagrał z lewej strony boiska w pole karne, następnie po zgraniu od Kermorgranta piłkę otrzymał Wilson. Podszedł on bliżej bramki Jonesa, a następnie minimalnie przestrzelił!

• Smith przeprowadził teraz indywidualną akcję, zszedł z piłką z lewej strony do środka, ale jego strzał został zablokowany

• Dłużej na razie przy piłce są goście z Liverpoolu, ale nie przełożyło się to jeszcze na jakąś okazję podbramkową

• Arbiter daje znak i zaczynamy mecz o półfinał Pucharu Ligi Angielskiej!

• Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko, za chwilkę zaczniemy to spotkanie.

• Liverpool nie przegrał pięciu ostatnich meczów w pucharach, dwukrotnie remisując i trzykrotnie wygrywając.

• Co ciekawe, "Wiśnie" (taki jest pseudonim drużyny Artura Boruca) po raz pierwszy w swojej historii awansowały tak wysoko w Pucharze Ligi Angielskiej. Ich ewentualna promocja do półfinału rozgrywek byłaby więc czymś jeszcze bardziej wyjątkowym.

• Oba zespoły spotkały się ze sobą też w ubiegłym sezonie, w ramach czwartej rundy Pucharu Anglii. Wtedy, również na boisku Bournemouth, 2:0 zwyciężył Liverpool. Gole strzelali nieobecni dzisiaj Victor Moses oraz Danny Sturridge

• - Nasz rywal jest na szczycie Championship, bardzo wymagającej ligi. To dobrze zorganizowany zespół i stoi przed nami trudne zadanie. Można zobaczyć progres tej drużyny, bo przecież początek w ich wykonaniu najlepszy nie był - powiedział o swoim dzisiejszym przeciwniku Brendan Rodgers

• Szkoleniowiec gości również postanowił dać kolejną szansę Bradowi Jonesowi, sadzając na ławce Simona Mignolet. Australijski bramkarz w siedmiu swoich dotychczasowych meczach Pucharu Ligi tylko raz zachował czyste konto. Barwy Liverpoolu reprezentował w tych rozgrywkach czterokrotnie i za każdym razem musiał wyciągać piłkę z bramki.

• Jak widać, Brendan Rodgers forsuje ustawienie bez klasycznego napastnika. W meczu z Manchesterem United to zestawienie zawiodło i jego drużyna przegrała 0:3. Zobaczymy jak będzie dzisiaj, kiedy The Reds mierzyć się będą z rywalem z nieco niższej półki.

• Ławka rezerwowych Bournemouth: Camp, Cook, Daniels, Arter, MacDonald, Fraser, Pitman

• Ławka rezerwowych Liverpoolu: Mignolet, Lambert, Sakho, Moreno, Manquillo, Can, Borini

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki, za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

• Witamy! Już tylko około godzina została do rozpoczęcia spotkania pomiędzy AFC Bournemouth a Liverpoolem, w ramach ćwierćfinału Pucharu Ligi Angielskiej. Zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!