Ajax Amsterdam

4

ADO Den Haag

0

• KONIEC MECZU! Ajax deklasuje na własnym boisku drużynę ADO Den Haag i potwierdza swoją fenomenalną formę. Drużyna Franka De Boera notuje 4. ligowe zwycięstwo z rzędu nie tracąc przy tym bramki. Dobry występ Polaka został dziś potwierdzony asystą przy ostatnim golu dla Ajaxu.

• Dośrodkowywał Arek Milik, ale jego wrzutkę wybijają obrońcy.

• Na zakończenie meczu jeszcze będzie rzut wolny dla Ajaxu.

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Ale było blisko! Milik dostaje piłkę i w bardzo prostej sytuacji nie trafia z prawej nogi czysto w futbolówkę! Z pewnością, gdyby miał to na lewej nodze już mógłby się cieszyć z piątego trafienia.

• Ajaxowi jeszcze mało! Szarżują na bramkę gości i o mało El Ghazi nie strzelił swojej trzeciej bramki! Szkoda że nie podał Polakowi, bo był niepilnowany.

• Żółta kartka dla Beugelsdijka za faul w środkowej strefie boiska.

• Zmiana w zespole gości. Schodzi Duple a na boisku melduje się Giovanni Korte.

• Piłkarze ADO Den Haag już z pewnością chcą zakończyć te męczarnie. Zawodnicy Ajaxu bawią się ze swoimi rywalami.

• I znów Polak w roli głównej! Dostaje prostopadłe podanie od El Ghzaiego i strzela z bardzo ostrego kąta na bramkę Hansena. Niestety prosto w bramkarza ADO Den Haag.

• Milik dostaje podanie w polu karnym od Klaassena, Polak nie ma jednak z czego strzelić, mija bramkarza i podaje to El Ghaziego, który nie myli się na pustą bramkę! Świetne, mądrze zachowanie Polaka!

• GOOOOOL! El Ghazi! Asystuje Arkadiusz Milik!

• Dobrze zapoczątkowana akcja przed Arkadiusza Milika została zakończona fatalnym dośrodkowaniem Van Rhijna.

• Polak mógł przed chwilą zapisać się na listę strzelców jednak w polu karnym dostał za słabe podanie od Bazoera.

• Jest i typowa w ostatnim czasie zmiana w Ajaxie. Opuszcza boisko Tete, a wchodzi Van Rhijn.

• I Gorre za Alberga.

• Podwójna zmiana w zespole ADO Den Haag. Jansen zastąpi Kristensena.

• Przygotowywane są pierwsze zmiany w ADO Den Haag.

• Bardzo słabe dośrodkowanie Bazoera.

• Świetnie rozegrany rzut wolny przez Gudeljego! Piłka zagrana lobem trafia prosto na głowę wbiegającego Veltmana, a ten z 5 metrów się nie myli! I jest po meczu!

• GOOOOOOOL! Veltman!

• Po faulu na Veltmanie będzie rzut wolny dla Ajaxu z niebezpiecznej odległości.

• Duplan oddaje strzał na dalszy słupek bramki Cillessena, ale Holender jest naprawdę świetnie dysponowany w dzisiejszym meczu.

• Milik fauluje przy próbie odbioru piłki obrońcy ADO Den Haag.

• Arkadiusz Milik oddaje bardzo groźne, mocne uderzenie z lewej nogi, ale zabrakło precyzji i strzał broni z trudem Hansen!

• I znowu zagranie po ziemi na 16 metr, ale tym razem strzelający - Sinkgraven - nie trafia czysto w piłkę i dalej mamy 2:0!

• Od środka zaczęli zawodnicy Ajaxu Amsterdam!

• Po przewie wracamy na Amsterdam Arena. Zawodnicy już są na boisku, zaraz sędzia rozpocznie druga połowę spotkania.

• Bezpośredni strzał Gudelja trafia w słupek i nie wpada do bramki. Po tej akcji zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego w tej połowie. Zdecydowanie lepszy Ajax potwierdza swoją dużą przewagę. Wracamy za 15 minut i czekamy na gola Polaka!

• Będzie jeszcze rzut wolny dla Ajaxu! Blisko pola karnego faulowany Riedewald. To będzie ostatnia akcja 1. połowy.

• Pod koniec 1. połowy już przy piłce tylko Ajax. Szukają jeszcze trzeciej bramki przed przerwą.

• Dobra kontra ADO Den Haag. Schaken z prawej strony dośrodkowuje do Havenaara, ale napastnik przy wybiciu w górę fauluje obrońcę Ajaxu.

• Bardzo mało widoczny jest na razie Arkadiusz Milik. Mało kontaktów z piłką blisko pola karnego. Bardzo ciężko jet dzisiaj Polakowi, obrońcy Den Haag praktycznie wykluczyli go z gry.

• Zamknięta ekipa ADO Den Haag we własnym polu karnym. Piłkarze z Amsterdamu spokojnie podają piłkę między sobą.

• Żółta kartka za faul dla Ronalda Alberga.

• Teraz trochę dłużej przy piłce goście. Następuje przyspieszenie akcji i mocna wrzutka z lewego skrzydła na Havenaara, ten oddaje świetny strzał głową, ale niesamowicie broni Cillessen! Zdecydowanie parada kolejki!

• Klaassen wychodzi sam na sam z bramkarzem, po fenomenalnym podaniu Gudeljego, ale na spalonym zdobywca drugiej bramki.

• Sinkgraven wywalczył rzut rożny.

• Widać nieporadność drużyny ADO Den Haag przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy. Grają bardzo chaotycznie, przez co szybkie straty gości.

• Bliźniacza akcja z 16 minuty! El Ghazi z linii końcowej dogrywa do Klaassena na 16 metr, a kończy się to strzałem z pierwszej piłki na dalszy słupek! Bramkarz bez szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Klaassen!

• Den Haag próbowało się odgryźć, ale bardzo dobrze rozstawiona jest formacja obronna drużyny Franka de Boera.

• Z rzutu z autu idzie świetna piłka do Klaassena, ten świetnie dośrodkowuje po ziemi na 16 metr, gdzie niepilnowany El Ghazi z pierwszej piłki pakuje piłkę do bramki Martina Hansena! Duży błąd w obronie ADO Den Haag.

• GOOOOOOOOOOOOOL! El Ghazi!

• Ależ niewiele brakowało! El Ghazi z drugiego metra strzela kolanem, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

• Po świetnej akcji prawą stroną piłkę wybijają obrońcy ADO Den Haag i jest rzut rożny dla Ajaxu.

• W polu karnym przewraca się El Ghazi, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

• Świetna sztuczka techniczna Sinkgravena umożliwiła mu wrzutkę w pole karne, jednak brakowało zawodnika to przecięcia tej piłki.

• Na razie inicjatywę przejęli goście dzisiejszego spotkania, mieli groźną sytuację z rzutu wolnego oraz kilka rajdów skrzydłami.

• Najprawdopodobniej zaraz zobaczymy pierwszą zmianę w meczu. Na murawie leży jeden z zawodników Ajaxu.

• Pierwszy strzał w meczu oddaje Klaassen z linii 16 metra, lecz pozostawia on wiele do życzenia

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczęli mecz zawodnicy ADO Den Haag.

• Prawie komplet publiczności na Amsterdam ArenA. Kibice powitali piłkarzy obu drużyn brawami.

• Piłkarze obu drużyn już w tunelu zaraz nastąpi przywitanie stron i losowanie.

• Zawodnicy już zeszli z rozgrzewki, zaraz będą wychodzić na murawę.

• Drużyna ADO Den Haag gra bardzo defensywnie. Trener Ajaxu uważa, że podopieczni Henka Frasera "zaparkują autobus". Oto wypowiedź trenera -

Będzie bardzo trudno przebić się przez ten mur.
  • Pod znakiem zapytania stał dzisiaj występ niektórych kluczowych piłkarzy Ajaxu. Ostatnio w świetnej formie El Ghaziego, Tete oraz Klaassena. Jak widzimy wszyscy z wymienionych są dzisiaj w podstawowej jedenastce. Urazy okazały się niegroźne i Frank de Boer jest w bardzo dobrej sytuacji kadrowej.