Ajax rozbił Heerenveen po przerwie. Bramka Milika z rzutu karnego (ZDJĘCIA, WIDEO)

Szymon Janczyk
W meczu 13. kolejki Eredivisie, Ajax Amsterdam pokonał SC Heerenveen 4:1 (0:1). W okazałym zwycięstwie mistrzów Holandii udział miał Arkadiusz Milik, który zdobył jedną z bramek.

Reprezentant Polski utrzymuje wysoką dyspozycję. Po znakomitych występach w meczach reprezentacji na dobre wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie Ajaksu i dziś od pierwszej minuty mogliśmy oglądać go w akcji w hicie 13. kolejki ligi holenderskiej. Ajax Amsterdam na własnym boisku podejmował SC Heerenveen i spotkanie to nie rozpoczęło się dla gospodarzy najlepiej. Fryzowie szybko objęli prowadzenie za sprawą Slagveera, jednak piłkarz Heerenveen jeszcze przed przerwą... wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę.

Po zmianie stron grający w przewadze Ajax wciąż grał nieskutecznie. Joden zaczęli odrabiać straty dopiero w 66. minucie meczu. Wówczas do własnej bramki piłkę skierował Sinkgraven. Niespełna pięć minut później prowadzenie mistrzom Holandii dał Anwar El-Ghazi, a trzeci cios zaledwie 60 sekund później zadał Ricardo Kishna. W 84. minucie gry sędzia główny podyktował rzut karny dla gospodarzy, a do piłki podszedł Arkadiusz Milik. Polak pewnym strzałem pokonał bramkarza i ustalił wynik spotkania.

Dzisiejsza bramka Polaka była już jego piątym trafieniem w rozgrywkach Eredivisie. Liderem klasyfikacji strzelców pozostaje Mitchell Kramer (Ado den Haag), do którego Milik traci cztery bramki.

Drużyna z Amsterdamu jest wiceliderem ligi. Zgromadziła 29 punktów, a o jeden więcej ma PSV Eindhoven, które swój mecz rozegra w niedzielę.

Ajax Amsterdam - Heerenveen 4:1 (0:1)
0:1 - Slagveer 18'
1:1 - Sinkgraven 65' (samobójcza)
2:1 - El Ghazi 72'
3:1 - Kishna 73'
4:1 - Milik 84' (rzut karny)