APOEL Nikozja

0

FC Barcelona

4

• Bezdyskusyjne zwycięstwo Barcelony i fantastyczny hattrick Leo Messiego, który w Lidze Mistrzów strzelił już 74 gole i w klasyfikacji wszechczasów ma przewagę dwóch goli nad Raulem i czterech nad Cristiano Ronaldo. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Rajd Messiego przynosi jeszcze rzut rożny.

• Dwie minuty doliczone do tego meczu.

• Pedro dotarł do bezpańskiej piłki w polu karnym i wyłożył ją na pustą bramkę Messiemu, który kompletuje hattricka! 74. bramka w Lidze Mistrzów!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Messi!

• Messi z rzutu wolnego uderza nieznacznie obok bramki rywala!

• Druga żółta kartka dla Guilherme za faul na Pedro! APOEL też w dziesiątkę!

• Messi! Argentyńczyk minął w rajdzie trzech rywali, ale zatrzymał się na czwartym w polu karnym!

• Barcelona spokojnie sobie radzi, nawet pomimo kartki dla Rafinhi. Prowadzenie Katalończyków jest niezagrożone.

• Sergio Busquets zmienia Luisa Suareza.

• Djebbour zastępuje wśród gospodarzy Viniciusa.

• Znowu blisko bramki dla Barcy! Messi kapitalnie zostawił piłkę w polu karnym Suarezowi, ale mocny strzał Urugwajczyka broni Pardo!

• Ter Stegen pewnie łapie dośrodkowanie Efrema.

• Rafinha ogląda drugą żółtą kartkę za faul na De Vincentim! Dość kontrowersyjna decyzja. Barca w dziesiątkę!

• Odpowiedź Barcy! Piłka trafia w pole karne do Suareza, który technicznie uderza nieznacznie obok bramki!

• Ter Stegen! Niemiec ratuje Barcę po świetnej akcji APOELu zakończonej groźnym strzałem z kilkunastu metrów De Vincentiego.

• Morais z dystansu uderza bardzo niecelnie.

• Dani Alves z rzutu wolnego uderza prosto w mur. Wcześniej De Vincenti zmienia Manducę.

• Adriano zmienia Jordiego Albę.

• Rakitić zostaje zmieniony przez Xaviego.

• Messi zdobywa 73. bramkę w Lidze Mistrzów! Argentyńczyk dostał piłkę niemal niepilnowany w polu karnym rywala i bez trudu pokonał bramkarza! 0:3!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Leo Messi!

• Bardzo ostre dośrodkowanie Rakiticia z rzutu wolnego i w ostatniej chwili Carlao uprzedza Suareza tuż przed bramką!

• Żółta kartka dla Guilherme.

• Już rozgrzewają się Xavi i Adriano.

• Pedro!!! Po kolejnej kapitalnej akcji Messiego, Hiszpan dostał piłkę w polu karnym i płaskim strzałem uderzył centymetry obok słupka!

• Efrem złapany został na spalonym.

• W przerwie w APOELu Efrem zmienił Aloneftisa.

• Wznawiamy grę w Nikozji!

• Barcelona jest zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie prowadzi z APOELem 2:0. Dwa gole historyczne. Najpierw pierwsze trafienie w barwach Barcy zanotował Luis Suarez, a następnie swojego 72. gola w Lidze Mistrzów strzelił Leo Messi, zostając nowym rekordzistą tych rozgrywek.

• Koniec pierwszej połowy!

• Prostopadłe podanie w pole karne do Luisa Suareza, ale Urugwajczyka zdołał uprzedzić Urko Pardo.

• Suarez! To powinien być gol na 3:0, ale Urugwajczyk pudłuje z 16 metrów po ładnej akcji Barcy!

• Po płaskim strzale zza pola karnego Rafinhi Leo Messi czujnie zmienia tor lotu futbolówki, zdobywając 72. gola w Lidze Mistrzów w karierze! Rekord Raula pobity!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! LEO MESSI BIJE REKORD RAULA!!!

• Messi zagrał bardzo dobrze w pole karne do Rakiticia, ale ten został zablokowany przez gospodarzy.

• Sypią się żółte kartki. Upomniany teraz Rafinha.

• Teraz z kolei żółtą kartkę ogląda Dani Alves. Brazylijczyk nie zagra przeciwko PSG za dwa tygodnie.

• Carlao ostro potraktował Messiego i ogląda żółtą kartkę.

• Sheridan złapany na spalonym.

• Pierwszy gol Urugwajczyka w Barcelonie i to jaki! Suarez kapitalnie obrócił się z piłką z rywalem na plecach, wpadł w pole karne i technicznym strzałem w długi róg pokonał Pardo!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Luis Suarez!

• Rzut rożny dla Barcy teraz nie przyniósł zagrożenia dla bramki gospodarzy.Dominacja Katalończyków jest jednak bezdyskusyjna.

• Kolejna kapitalna okazja! Messi kapitalnym zagraniem za linię obrony stworzył ją Jordiemu Albie, który z powietrza uderzył z kilku metrów niecelnie!

• Bardzo nieudane uderzenie Daniego Alvesa z dystansu.

• Świetna szansa dla Barcelony! Messi kapitalnym podaniem obsłużył Suareza, ale ten przegrał pojedynek z Pardo!

• Po chwili Barcelona zdobyła rzut rożny, ale jednak centra Rakiticia nie znalazła nikogo z Katalończyków w polu karnym.

• Dośrodkowanie z lewej strony boiska Alby spada na głowę Rakiticia, ale ten uderza zbyt lekko, by zaskoczyć Pardo.

• Alba przerywa niezłą kontrę APOELu. Dani Alves przeprasza kolegów, bo to po jego błędzie rozpoczęła się ta akcja.

• Pardo łapie teraz dośrodkowanie Pedro Rodrigueza.

• Barcelona miała teraz rzut rożny. Po jego rozegraniu uderzenie prawą nogą Luisa Suareza pewnie łapie Pardo.

• Pierwsza szansa dla Barcelony! Miał ją Leo Messi, którego uderzenie obronił jednak Urko Pardo!

• Rozpoczynamy mecz!

• Sędzią tego spotkania będzie Włoch Gianluca Rocchi.

• W Barcelonie brakuje dziś kontuzjowanych Thomasa Vermaelena oraz Andresa Iniesty, a poza tym w składzie nie zmieścili się Douglas, Montoya, Sergi Roberto. W APOELu kontuzjowany jest Charalambides.

• Rezerwowi Barcelony: Claudio Bravo, Adriano, Sergio Busquets, Jeremy Mathieu, Xavi, Munir El Haddadi, Neymar.

• Rezerwowi APOELu: Dionisis Chiotis, Nektarios Alexandrou, John Arne Riise, Tomas De Vincenti, Rafik Djebbour, Georgios Efrem, Anastasios Papazoglou.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• W pierwszym meczu obu zespołów, FC Barcelona miała niespodziewanie duże problemy z pokonaniem APOEL-u. Barca zwyciężyła ostatecznie 1:0 po bramce Gerarda Pique, którego również dziś widzimy w podstawowym składzie Katalończyków.

• Aktualna tabela grupy F wygląda następująco:

• 1. PSG 10 punktów, bramki: 6:3
    • 2. Barcelona 9, 8:4
    • 3. Ajax 2, 3:7
    • 4. APOEL 1, 1:4
  • W grupie F kwestia awansu jest już rozstrzygnięta. Do fazy pucharowej awansują już na pewno FC Barcelona oraz PSG. Katalończycy z Francuzami jednak wciąż walczą o pierwsze miejsce w grupie i lepsze rozstawienie. APOEL z Ajaxem jeszcze rywalizuje o miejsce w Lidze Europy.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy F piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym APOEL Nikozja zmierzy się z FC Barceloną.